Косметологи розповіли про щоденні ритуали для красивої шкіри

Adoption
Date
  • 280 Переглядів
За день на поверхні шкіри накопичується безліч забруднень, які можуть бути не видно неозброєним поглядом. Тональний крем, пудра, частинки пилу осідають на поверхні шкіри та забивають пори. Шкірні залози виділяють жир – в нормі він зволожує шкіру та регулює рН.

8056_1.jpg (26.64 Kb)

Якщо ліпідний баланс шкіри порушений, догляд за шкірою щодня проводиться неписьменно, це може викликати низку проблем:

- закупорка пор
- запалення та акне
- порушення дихання та харчування шкіри
- зниження еластичності
- поява зморшок і т.д.

Правильний щоденний догляд за шкірою складається з кількох етапів. Кошти підбирає косметолог з урахуванням віку, типу шкіри, наявності та інтенсивності дефектів.

НАВІЩО ОЧИЩАТИ ТА ТОНІЗУВАТИ ШКІРУ?
Головні етапи догляду за шкірою – очищення та тонізування. Їх слід виконувати 2 десь у день. Щоденний догляд за шкірою обличчя в домашніх умовах залежить стану шкірного покриву.

Очищення – важливий етап доглядових процедур. Використання макіяжу та косметичних засобів без попереднього очищення виявиться неефективним – шкіра та пори забруднені, що провокує появу прищиків та дрібних дефектів. Навіть якщо не застосовувати декоративну косметику, очищення шкіри потрібно проводити все одно.

Щоденний догляд за шкірою обличчя в домашніх умовах не може обійтись без очищення. За ніч шкіра активно виробляє шкірне сало. Ранкові процедури допоможуть усунути надлишок шкірного секрету і підготують шкіру до використання денного крему.

Правильний щоденний догляд для шкіри обличчя обов'язково включає вечірнє очищення від бруду та залишків косметики. Після очищення шкіра здатна вбирати поживні речовини, що містяться у кремах. Головне правило – для очищення тонкої шкіри довкола очей варто застосовувати спеціальні засоби.

Якщо з очищенням все ясно, то навіщо тонізування шкіри? У нормі рН шкіри людини 3,5-5,5. Шкіру покриває ліпідний шар, який називають кислотною мантією. Умивання порушує кислотність шкіри, оскільки засоби найчастіше містять луги. Через деякий час шкіра сама здатна відновити pH, але прискорити цей процес допоможе тонік.

Догляд за шкірою обличчя щодня включає тонізацію. Тоніки виконують кілька завдань:

- допомагають нейтралізувати дію очищувальних засобів
- стабілізують pH шкіри після очищення
- готують шкірний покрив до нанесення крему
- покращують проникнення поживних речовин у глибокі шари дерми

Щоденний догляд за шкірою обличчя та шиї – це використання тоніків вранці та ввечері. Тонік відновлює рН, усуває відчуття стягнутості. Ефект тонізування не змусить себе чекати – шкіра стає зволоженою та бархатистою, шкірні пори звужуються, зменшуються запальні процеси.

ЯК ОЧИЩАТИ ТА ТОНІЗУВАТИ ШКІРУ?
Що потрібно для повсякденного догляду за шкірою обличчя? Грамотно вибрати кошти та знати схему догляду поетапно!

Очищення – обов'язкова умова нормального функціонування шкіри. Це основна процедура перед нанесенням всіх живильних кремів. Вчені довели, що очищена шкіра на 30% краще засвоює поживні компоненти косметики, ніж забруднена.

Не нехтуйте очищенням вранці. Навіть якщо шкіра візуально чиста, це зовсім не означає, що шкіра не забруднена. Усю ніч клітини активно працювали, виводили на поверхню токсини та шкірне сало. Їх слід позбутися, щоб пробудити шкіру.

Головні правила щоденного очищення та тонізування:

- Очищення проводять вранці та ввечері. Основний етап інтенсивного очищення має бути увечері, коли шкіра накопичує забруднення протягом дня.
- Щоб очистити шкіру, макіяж знімають спеціальними засобами – спочатку з очей, потім – з усієї особи. Декоративну косметику видаляють засобами для макіяжу – муси, пінки, гелі. Їх підбирають щодо типу шкіри. Сухій та нормальній шкірі підходять муси та пінки, жирної – гелі.
- Усі засоби для чищення без винятку необхідно змивати водою. Навіть легке молочко не можна залишати на шкірі. Компоненти, що входять до складу засобів, що очищають, поступово руйнують ліпідну оболонку шкіри, знижуючи її захисні здібності.

Після очищення шкіру тонізують тоніком, лосьйоном чи тонером залежно від типу шкіри. Ці засоби усувають залишки хлорованої води, заспокоюють шкіру, стабілізують рН. Догляд за шкірою обличчя не повинен включати тоніки на основі спирту. Вони агресивно впливають на шкіру, і надалі стимулюють гіперсекрецію залоз.

ЯК ПІДІБРАТИ ЗАСОБИ ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ, ЩО ПІДХОДЯТЬ САМЕ ВАМ?
Щоденний домашній догляд за шкірою обличчя індивідуальний. Не варто нехтувати порадами косметолога і самостійно підбирати засоби на догляд. Навіть якщо ці засоби підходять вашій подрузі/сестрі/мамі, це зовсім не означає, що вони є універсальними.

Засоби для щоденного догляду за шкірою повинен підбирати лікар-косметолог щодо типу та стану шкіри, віку, наявності дефектів шкіри.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ШКІРУ ЗАЛЕЖНО ВІД ЇЇ ТИПУ?
Жирна та комбінована шкіра страждає від інтенсивного вироблення шкірного секрету. Шкіра відрізняється характерним жирним блиском, який особливо помітний в області носа, чола та підборіддя.

Щоденний догляд за проблемною шкірою обличчя ґрунтується на застосуванні засобів з мусовою текстурою, що змиваються водою. Такі засоби не порушують баланс шкіри. Для догляду за проблемною шкірою краще не використовувати абразивні засоби – вони агресивно очищають шкіру та травмують епідерміс.

Догляд на день для проблемної шкіри обличчя базується на головному правилі - грамотне очищення. За шкірою потрібно доглядати гелями та дрібними скрабами. Вони усувають забруднення та омертвілі частинки епідермісу, очищають пори, виключають закупорку сальних залоз. Щоденний догляд для проблемної шкіри обов'язково включає освіження обличчя тоніком. Кошти повинні містити багато вологи, але не бути надто жирними.

Для комбінованої шкіри характерне поєднання двох типів шкіри. Так звана Т-зона відрізняється жирним блиском, нерідко – запальними осередками. В ділянці щік є сухі ділянки. Комбінована шкіра в літню спеку зрадливо блищить, а взимку швидко пересихає. Яким має бути щоденний догляд за шкірою обличчя у домашніх умовах?

Застосовувати різні засоби для різних зон обличчя не доведеться! Сьогодні розроблено косметика для змішаного типу шкіри. Догляд за шкірою обличчя щодня – це використання м'яких тоніків та знежирених кремів. Серветками, що матують, можна позбутися зайвого жиру в Т-зоні, а тоніком нормалізувати pH шкіри.

Суха шкіра страждає від нестачі шкірного секрету та вологи. Шкірний покрив виглядає тонким, натягнутим та шорстким. Суха шкіра схильна до появи передчасних зморшок. Повернути шкірі комфорт та красу допоможуть засоби з маслянистою насиченою текстурою.

Поради косметолога щодо догляду за сухою шкірою засновані на зволоженні та харчуванні. Щоденний догляд за сухою шкірою обличчя в домашніх умовах – це застосування делікатних засобів, що мають м'який зволожуючий ефект.

Щоденний догляд для сухої шкіри повинен включати м'яке молочко, ніжні тоніки, живильні креми з рослинними екстрактами. Такі засоби повернуть шкірі здорове сяйво та красу. Зі щоденного догляду за сухою шкірою обличчя слід виключити засоби, що містять дратівливі спирти та абразивні частинки.

Щоденний догляд за шкірою, що в'яне, має свої особливості. Нерідко жінки віком 35+ стикаються із втратою еластичності, появою тонких складок шкіри, сухістю та в'ялістю.

Щоденний догляд за шкірою обличчя в 35 років ґрунтується на поповненні нестачі колагену та еластину, стимуляції клітин до самовідновлення. Звичайно, зупинити процеси старіння не вдасться. Але їх можна суттєво уповільнити. Щоденний догляд за шкірою обличчя після 45 повинен складатися із засобів, що містять гіалуронову кислоту та колаген. Антивікова косметика зробить шкіру більш пружною, підтягнутою та насиченою.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ ЩОДНЯ?
Порядок догляду за шкірою обличчя змінюється щодня щодо дорослішання організму:

20+. У цей час запускаються процеси в'янення, з'являються перші ознаки зрілості шкіри. Щоденний догляд за шкірою після 25 років базується на використанні зволожуючих та антиоксидантних засобів. Шкіра ще еластична та активно регенерує. Тому щоденний догляд за шкірою після 25 обмежується застосуванням засобів для очищення та харчування шкіри.

30+. У цьому віці суттєво зменшується вироблення гіалуронової кислоти та колагенових волокон, шкіра втрачає пружність. На шкірі з'являються мімічні зморшки, сліди зневоднення та в'ялості. Поради косметолога щодо догляду за шкірою після 35 засновані на застосуванні антиоксидантних засобів та кремів для захисту від ультрафіолету, антивікових формул з гіалуроновою кислотою.

40+. Щоденний догляд за шкірою після 45 – це комплексна боротьба із віковими змінами. До 45 років на шкірі помітні ознаки старіння, пігментація, зміни овалу обличчя, зниження тонусу. Поради косметологів щодо догляду за шкірою 45 років – поповнити косметичку засобами з ретинолом, пептидами, гіалуроновою кислотою.

50+. Щоденний домашній догляд для шкіри обличчя після 50 років має бути ретельно спланований. У цей період відзначається гормональний дисбаланс – припиняється синтез колагену, зменшується тонус шкіри. У віці 50+ не обійтися без компенсуючого догляду. Порада косметолога з догляду за шкірою після 55 років - використання антивікових формул з потужним ефектом, націлених на заповнення нестачі вологи та колагенових волокон.

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ЩОДЕННИЙ ДОГЛЯД ШКІРИ ОБЛИЧЧЯ?
Щоденний догляд за шкірою різних типів – це кілька обов'язкових процедур:

Очищення. Кошти для очищення підбирають індивідуально щодо її типу. Краще віддавати перевагу засобам з нейтральним рН без поверхнево-активних речовин (лугів).

Відлущування. Тоніки за рахунок м'якого хімічного впливу розчиняють відмерлі клітини на поверхні шкіри, оновлюють покрив, повертають шкірі сяйво та свіжість.

Зволоження. Кошти працюють за двома способами. І, як правило, сучасні креми поєднують обидва варіанти. Перший спосіб – утримування води.

Гліцерин та гіалуронова кислота у складі кремів утримують молекули води. Другий спосіб - "замикання" води. Олії та силікони створюють на поверхні шкіри захисну плівку, яка не дозволяє воді випаровуватися. Поетапний щоденний догляд за шкірою обличчя незалежно від типу обов'язково включає використання кремів. Текстура зволожуючого крему залежить від типу шкіри. Чим сухіша шкіра, тим щільнішим повинен бути крем. Варто також враховувати поради косметолога щодо догляду за шкірою навколо очей. Шкіра в цій галузі тонка і потребує делікатного догляду.

Захист. Догляд за шкірою обличчя щодня передбачає застосування засобів із захистом від ультрафіолету. Їх завдають перед виходом на вулицю на відкриті ділянки тіла.

КОЛИ ПОТРІБНО ПОЧИНАТИ КОРИСТУВАТИСЯ АНТИВІКОВИМИ ЗАСОБАМИ?
Щоденний догляд за шкірою в домашніх умовах багато в чому залежить від віку. Але постає питання – коли починати застосовувати антивікову косметику? Дбати про молодість та красу шкіри потрібно з ранніх років. Перший «дзвіночок» до використання косметики anti-age – поява заломів та втрата пружності.

Найчастіше процеси старіння запускаються вже 25 років. Це не означає, що шкіра відразу втратить свіжий вигляд і покриється зморшками. Старіння – це поступовий процес і залежить від індивідуальних особливостей організму. Але процеси старіння простіше затримувати, ніж боротися із глибокими віковими змінами.

Правила щоденного догляду за шкірою для кожного індивідуальні. Універсальної цифри для початку використання антивікового догляду немає. Щоденний догляд за шкірою обличчя після 25 років повинен бути заснований на рекомендаціях лікаря-косметолога.

Головні поради косметолога щодо догляду за шкірою після 35 років – це застосування засобів, спрямованих на зволоження, захист від ультрафіолету та підтримку тонусу.

Якщо передчасно використовувати крем проти старіння через страх «старіти раніше», то ці процедури будуть марні. Антивікова косметика працює там, де її робота необхідна. Якщо шкіра молода, крем anti-age живитиме і зволожуватиме шкіру, але не виконуватиме своїх прямих функцій. Антивікову косметику слід застосовувати за показаннями та завжди своєчасно.

Щоденний догляд за шкірою обличчя після 35 год не варто підбирати самостійно. Лікар-косметолог призначить засоби, які оптимально підійдуть для вашого віку та стану шкіри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: догляд за шкірою обличчя, правила щоденного догляду за шкірою


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Літо - це час радості, сонячних променів і відпочинку на природі. Проте, висока температура, сонце і вітер можуть негативно вплинути на нашу шкіру, ос

Як доглядати за шкірою ліктів літом?

Консультації | 19:00, 27.05.2023

Літо - це час радості, сонячних променів і відпочинку на природі. Проте, висока температура, сонце і вітер можуть негативно вплинути на нашу шкіру, особливо на таку чутливу ділянку, як лікті. Щоб підтримувати шкіру ліктів здоровою і зволоженою, необх

Проблема розтяжок є однією з найбільш злободенних для сучасної жінки. Про можливості їхнього усунення розповів пластичний хірург Андрій Якобчук.

Як позбутись від розтяжок після схуднення?

Косметологія | 10:00, 27.05.2023

Проблема розтяжок є однією з найбільш злободенних для сучасної жінки. Про можливості їхнього усунення розповів пластичний хірург Андрій Якобчук.

Лупа в волоссі є одним з найпоширеніших явищ на нашій планеті серед людей, часто викликає роздратування і провокуючи психологічні комплекси. Крім того

Як позбутись лупи в домашніх умовах?

Косметологія | 12:00, 26.05.2023

Лупа в волоссі є одним з найпоширеніших явищ на нашій планеті серед людей, часто викликає роздратування і провокуючи психологічні комплекси. Крім того, лупа призводить до випадіння волосся, і ось кілька домашніх рецептів, що дозволяють впоратися з ци

Шугаринг є одним з популярних методів видалення надмірного волосся, який використовується протягом багатьох століть. Цей процес здобуває все більшу по

Шугаринг: переваги та можливі наслідки для організму

Косметологія | 01:30, 26.05.2023

Шугаринг є одним з популярних методів видалення надмірного волосся, який використовується протягом багатьох століть. Цей процес здобуває все більшу популярність серед жінок, оскільки він вважається більш природним і менш подразливим для шкіри порівня

Щоб мати гарний вигляд – необхідно м'яке пробудження, робити зарядку, невеликий пілінг та доглядати за волоссям.

5 звичок, які допоможуть вам мати красивий і здоровий вигляд

Косметологія | 10:00, 25.05.2023

Щоб мати гарний вигляд – необхідно м'яке пробудження, робити зарядку, невеликий пілінг та доглядати за волоссям.

Лазерна епіляція є популярним методом видалення непотрібного волосся, який надає тривалі результати порівняно з іншими методами, такими як гоління, во

Наскільки безпечною є лазерна епіляція?

Консультації | 14:00, 23.05.2023

Лазерна епіляція є популярним методом видалення непотрібного волосся, який надає тривалі результати порівняно з іншими методами, такими як гоління, воскові смужки або електроліз. Багато людей обирають лазерну епіляцію через її зручність і ефективніст

Щоб уникнути винекнення зморшок, необхідно робити гімнастику, пілінг та годувати шкіру. Жувати краще з закритими губами. Також гарна вправа - погляд в

Що треба робити, аби не було зморшок?

Косметологія | 12:00, 23.05.2023

Щоб уникнути винекнення зморшок, необхідно робити гімнастику, пілінг та годувати шкіру. Жувати краще з закритими губами. Також гарна вправа - погляд вправо-вліво, вверх-вниз з закритими очима.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: