Пухлина яєчника: що потрібно знати про захворювання

Adoption
Date
  • 3700 Переглядів
Чим воно загрожує жінці?

8321_463.jpeg (76.05 Kb)

Яєчники жінки - це парний орган, який знаходиться біля бокової стінки малого таза. Кожен яєчник складається з двох шарів, головним з яких є корковий. У ньому знаходяться фолікули, на основі кожного з них може розвинутися яйцеклітина. Через те що в яєчнику представлені практично всі види тканин організму і він майже завжди, крім періоду вагітності та лактації, синтезує гормони, є ризик утворення в ньому пухлин.

Пухлини можуть являти собою нерозірваний зростаючий фолікул, а також виникати в жовтому тілі - місці в яєчнику, звідки вийшла яйцеклітина, або в інших структурах цього органу через запальних процесів або гормональних порушень. Зазвичай жінка приходить до лікаря зі скаргами на болі, нерегулярність циклу або безпліддя. Але часто утворення в яєчнику безсимптомні і виявляються тільки при гінекологічному огляді і під час УЗД.

Лікар спостерігає за пухлиною протягом 2-3 менструальних циклів. Якщо вона сама розсмокталася, її називають функціональної кістою. Подібні пухлини «народжуються» не за рахунок зростання і ділення клітин, а за рахунок того, що в фолікулі або жовтому тілі сформувалася порожнина, заповнена рідиною. Якщо пухлина не зникла, лікарі говорять про кістому. Її незалежно від розміру потрібно обов'язково видалити, так як розмір не співвідноситься зі ступенем злоякісності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пухлина яєчника


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чому виникають ці відчуття? Повідомляє сайт Наша мама.

Шість причин болісного набухання грудей

Мама | 17:00, 01.06.2020

Чому виникають ці відчуття? Повідомляє сайт Наша мама.27 речей, які повинна знати кожна молода мама

Мама | 19:00, 04.05.2020

Список від іншої мами, який вас точно надихне!
Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: