Діабет скорочує жіночу фертильність

Adoption
Date
  • 1181 Переглядів
Інсулін відіграє ключову роль в регулюванні репродуктивної функції жінок. Нове дослідження показало, що пацієнтки з діабетом першого типу мають короткий репродуктивний період.

Діабет та фертильність


В ході нового дослідження його автори порівнювали тривалість репродуктивного періоду у жінок з діабетом першого типу і без діабету. Таким чином можна було підтвердити вплив цього метаболічного розладу на жіночу репродуктивну систему. Інсулін відіграє ключову роль в регулюванні репродуктивної функції жінки. Попередні дослідження показували вплив дефіциту цього гормону на репродуктивну систему представниць прекрасної статі. Але мало що було відомо про вплив діабету першого типу на час настання менопаузи

Опубліковане журналом Menopause дослідження об'єднало близько 300 жінок. Частина з них страждали від діабету першого типу, а решта входили в контрольну групу без діабету. Дослідники прийшли до висновку, що жінки з першої групи мають більш короткий репродуктивний період і більш ранній час настання природної менопаузи в результаті дефіциту інсуліну і гіперглікемії. Ці фактори порушували нормальну функцію репродуктивної системи.

Дослідники підкреслюють, що ці результати застосовні тільки до жінок з діабетом. Так як менопауза пов'язана з рядом фізіологічних і метаболічних змін, а більш раннє її наступ підвищує ризик серцево-судинних хвороб і смерті, то науку давно цікавлять чинники, що визначають час вступу жінки в клімакс. Автори нинішньої роботи вважають, що необхідно провести додаткові дослідження для визначення змінюваних факторів, що сприяють ранній менопаузі. Таким чином репродуктивне здоров'я жінок з діабетом можна буде зміцнити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діабет, фертильність, дослідження, жінки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо мамі потрібно відлучитися на кілька годин, варто подбати про банк молока. Та ось проблемка - що коли вимкнуть світло на 2-3 години, чи можна його

Як зберегти зціджене грудне молоко під час вимкнення електроенергії?

Дитяче харчування | 12:10, 26.05.2024

Якщо мамі потрібно відлучитися на кілька годин, варто подбати про банк молока. Та ось проблемка - що коли вимкнуть світло на 2-3 години, чи можна його давати немовляті?

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштов

Де в Україні безкоштовно лікувати безпліддя?

Безпліддя | 11:20, 26.05.2024

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштовно, всі кошти медзакладу сплачує держава.

Наш спойлер: можна їсти все! Якщо дитинка здорова. І не варто слухати бабусь, які прагнуть посадити молоду маму на пісну гречку і бульйон.

Морепродукти, шоколад, цитрусові: що можна їсти мамі на ГВ?

Післяпологовий період | 10:30, 26.05.2024

Наш спойлер: можна їсти все! Якщо дитинка здорова. І не варто слухати бабусь, які прагнуть посадити молоду маму на пісну гречку і бульйон.

Гормональні збої у сучасних жінок трапляються значно частіше, ніж 50 років тому. Та й самі місячні

Чому у сучасних жінок місячні частіші, ніж у попередніх поколінь?

Мама | 10:30, 25.05.2024

Гормональні збої у сучасних жінок трапляються значно частіше, ніж 50 років тому. Та й самі місячні "приходять" раніше, ніж раз в 28 днів. Чому так відбувається?

Помічали за собою, що як тільки вип'єте келих червоного вина, одразу починає боліти голова? А з білим такого не відбувається. Чому?

Чому болить голова після червоного вина?

Здоров'я | 08:30, 25.05.2024

Помічали за собою, що як тільки вип'єте келих червоного вина, одразу починає боліти голова? А з білим такого не відбувається. Чому?

Лікарі застерігають жінок, котрі приймають протизаплідні, що ризик появи раку грудей або депресії у них збільшується на 130 відсотків. Більше того, на

Контрацептиви можуть призводити до появи депресії і раку грудей

Секс | 14:50, 24.05.2024

Лікарі застерігають жінок, котрі приймають протизаплідні, що ризик появи раку грудей або депресії у них збільшується на 130 відсотків. Більше того, навіть аборт може призвести до появи раку грудей.

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: