Вік першої менструації у жінок пов’язаний з віком статевого дозрівання їхніх синів

Adoption
Date
  • 465 Переглядів
Згідно з найбільшим дослідженням, спрямованим на вивчення цього зв’язку як у синів, так і у дочок, вік, у якому молоді жінки мають першу менструальну кровотечу, пов’язаний з віком, у якому їхні сини починають статеве дозрівання.

4331_98cbbf3-misiacni3.jpg (27.73 Kb)


Дослідники вивчили 15 822 дітей і виявили, що чим раніше у жінок почалися перші місячні, тим раніше починалося статеве дозрівання у їхніх синів і чим пізніше у жінок була перша менструація, тим пізніше їхні сини почали статеве дозрівання.

Такий же зв’язок був виявлений і для дочок, але в той час як було відомо, що вік матері в період статевого дозрівання пов’язаний з віком їхніх дочок, набагато менше було відомо про зв’язок з віком статевого дозрівання їхніх синів. Автори дослідження кажуть, що їхні результати узгоджуються з іншими дослідженнями, які свідчать про те, що гени, які впливають на час статевого дозрівання як у синів, так і у дочок, збігаються.

Дослідники з Орхуського університету Данії, вивчали групу дітей, які входили до датської національної когорти народжених і які народилися між 2000 і 2003 роками. Вони спостерігали за ними до жовтня 2016 року, і протягом цього часу вони двічі опитували матерів під час вагітності та попросивши їх заповнити анкету, коли дітям було сім років. У матерів запитали про їхній вік, коли у них була перша менструальна кровотеча. Починаючи з 11 років, діти кожні шість місяців заповнювали анкети, які містили питання про статеве дозрівання.

Один із авторів дослідження, доктор Ніс Брікс, сказав: «Ми виявили, що у матерів, які повідомили про свою першу менструальну кровотечу раніше, ніж у їхніх однолітків, у синів ознаки статевого дозрівання почалися раніше, ніж у їхніх однолітків. Найбільша різниця полягала в тому, коли волосся починало рости у них під пахвами, що почалися в середньому приблизно на два з половиною місяці раніше; їхні голоси змінилися майже на два місяці раніше, вугри почали розвиватися майже на два місяці раніше, а їхня перша еякуляція сперми була майже на півтора місяці раніше. Якщо у їхніх матерів статеве дозрівання почалося пізніше, ніж у однолітків, то у синів пізніше, ніж у однолітків, спостерігалася перша еякуляція, ріст волосся під пахвами та поява прищів».

Подібні результати були помічені у дочок. Найбільшу різницю спостерігали у розвитку грудей, який почався до шести місяців раніше у дівчаток, чиї матері пережили місячні раніше, ніж у їхніх ровесниць, або до чотирьох місяців пізніше у дівчаток, чиї матері почали статеве дозрівання пізніше, ніж їхніх ровесниць.

Вчені кажуть, що час статевого дозрівання став більш раннім протягом останнього століття, ймовірно, це пояснюється кращим здоров'ям і рівнем життя. Проте більш молодий вік статевого дозрівання пов’язаний із підвищеним ризиком захворювань у дорослому житті, таких як рак грудей і яєчок, діабет і серцево-судинні захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вік першої менструації, жінки, вік статевого дозрівання, сини, дочки, хлопчик, дівчинка


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кажуть, з появою дитини в сім'ю приходить щастя, а ще кажуть, діти вчать дорослих любити по-справжньому. Що ж... всього пів року тому я б з цим поспер

Посібник для втомлених батьків: Що робити, якщо дратує власна дитина?

Сімейні справи | 09:30, 01.03.2024

Кажуть, з появою дитини в сім'ю приходить щастя, а ще кажуть, діти вчать дорослих любити по-справжньому. Що ж... всього пів року тому я б з цим посперечалася. Постійне ниття і крики, розкидані всюди іграшки, розмальовані шпалери, покалічена кішка, до

50 років тому материнство було головною метою для жінки, але зараз створення родини у більшості не в пріоритеті. Якщо ви не впевнені, чи хочете мати д

Як зрозуміти жінці, чи хоче вона мати дітей?

Плануємо дитину | 00:30, 01.03.2024

50 років тому материнство було головною метою для жінки, але зараз створення родини у більшості не в пріоритеті. Якщо ви не впевнені, чи хочете мати дітей, то як прийняти правильне рішення?

Відповідальні батьки намагаються дати своїй дитині найкраще: балують солодощами, наймають репетиторів, а за хороші оцінки заохочують дорогими гаджетам

Про що можна розповісти доньці, поки вона не подорослішала?

Мама | 12:10, 29.02.2024

Відповідальні батьки намагаються дати своїй дитині найкраще: балують солодощами, наймають репетиторів, а за хороші оцінки заохочують дорогими гаджетами та іграшками. Але навіть надмірна турбота не вбереже дитину від перспективи опинитися віч-на-віч з

Міжнародна команда вчених провела дослідження, під час якого з'ясувала, як дотики матері відображаються на стані її новонародженої дитини.

Бути поруч з дитиною важливо для її розвитку - медики

Розвиток дитини | 11:20, 29.02.2024

Міжнародна команда вчених провела дослідження, під час якого з'ясувала, як дотики матері відображаються на стані її новонародженої дитини.

Діти — це велике щастя у житті батьків, але їх примхи серед ночі змушують батьків щось із цим робити. Деякі мами йдуть спати до іншої кімнати. Але чи

5 причин, через які мами воліють спати з немовлям, а не з чоловіком

Мама | 10:30, 29.02.2024

Діти — це велике щастя у житті батьків, але їх примхи серед ночі змушують батьків щось із цим робити. Деякі мами йдуть спати до іншої кімнати. Але чи завжди причина криється тільки у малюкові?!

Наукові співробітники розповіли, навіщо з дітьми потрібно лепетати. Дослідженням займалися академіки з лабораторії Корнельського університету, які при

Вчені пояснили, чому при розмовах з маленькими дітьми ми автоматично починаємо лепетати

Мама | 08:30, 29.02.2024

Наукові співробітники розповіли, навіщо з дітьми потрібно лепетати. Дослідженням займалися академіки з лабораторії Корнельського університету, які прийшли до дуже цікавого висновку.

Часто батьки не знають, заспокоювати їм малюка, який плаче або «загартовувати» характер?

Головна порада батькам: що робити, якщо дитина плаче

Мама | 07:40, 29.02.2024

Часто батьки не знають, заспокоювати їм малюка, який плаче або «загартовувати» характер?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: