Наскільки стосунки жінки з її батьком можуть вплинути на особисте життя?

Adoption
Date
  • 284 Переглядів
Якими повинні бути відносини між чоловіком і жінкою, ми дізнаємося ще у дитинстві, спостерігаючи за батьками. Але не тільки це формує наше щасливе (або не дуже) майбутнє. Відносини тата і доньки — фундамент, на якому будується її уявлення про себе і роль чоловіка у її житті.

9418_4.jpg (40.9 Kb)

Саме тато формує уявлення дочки про себе і свою жіночність. Усі ми — істоти соціальні, і усвідомлюємо себе тільки у взаємодії з іншими. Ми розуміємо, які ми, через те, що про нас говорить оточення, через наслідки своїх вчинків. Соціальний світ — як дзеркало, у якому ми бачимо власне відображення. Доньки чуйних і ласкавих батьків мають у майбутньому більш високу самооцінку, ніж ті жінки, які виросли з холодним і стриманим батьком. У перших більше шансів побудувати відносини з чоловіком, який буде піклуватися, оберігати, пестити і плекати. Другі ж несвідомо будуть вибирати жорстких і дещо агресивних чоловіків, тому що ласка і турбота будуть здаватися їм підозрілими та незаслуженими.

Що може батько

Доньки, що мали можливість усвідомлювати свою красу і жіночність через батьківську любов, у дорослому житті мають уявлення про свої особисті кордони і більш щасливі у відносинах. Вони можуть усвідомлено заявити "Зі мною так не можна чинити" і не відчувати почуття провини при цьому. Завдяки взаємодії з батьком у дівчинки формується уявлення про те, як вибудовуються відносини з чоловіками, і у майбутньому саме за цим принципом вона і буде їх створювати.

Якщо батько говорив доньці про її красу, чарівність, унікальність, захоплювався її успіхами, підтримував під час невдач, оберігав і дбав, ці якості вбудовуються всередину особистості жінки. Дівчинка усвідомлює, яка вона і чого вона гідна, що має право на те, щоб до неї ставилися подібним чином. Цей принцип закладається у її уявлення про світ. Така жінка ніколи не зв'яже своє життя з альфонсом або тираном: внутрішній образ батька не дозволить зробити цього.

Перший флірт, прохання і подарунки

Згідно з теорією Юнга, дівчинка 3-5 років починає конкурувати з матір'ю за увагу і любов батька. У цьому віці вона вчиться "подобатися" чоловікові, просити його про подарунки, завойовувати увагу і конкурувати. Усі ці якості і навички вона пізніше застосує у власному житті. Маленька жінка всередині неї навчається взаємодії зі світом чоловіків у особі свого батька. Якщо ж батько — невпевнений у собі чоловік, тривожний, побоюється за майбутнє доньки, то, найімовірніше, установка, яку він посіє, немов зерно, буде такою — "Потрібно бути слухняною, вийти заміж, а решта не твого розуму справа". Батьки, що надмірно опікають, не дозволяють доньці проявляти ініціативу і вибирати та не підтримують "гру", де вона вчиться подобатися. Вони приймають рішення самі, не цікавлячись думкою доньки.

Підсумок такого виховання — інфантильні жінки, які не вміють приймати рішення і брати на себе відповідальність за власне життя.
Коли у чоловіків складні відносини з власною матір'ю і як наслідок з дружиною, вони не вміють взаємодіяти з жінкою. Вони починають виховувати доньку за чоловічим принципом: ставлять їй цілі для досягнення, хвалять за успіхи і розчаровуються за наявності невдач. Любов стає умовною, і щоб її заслужити, дівчинці потрібно весь час досягати і показувати результат. Жінки, які виросли з такими татами, не вміють приймати допомогу, залицяння, турботу. Вони цілеспрямовані, жорсткі, владні, часто самотні або вибирають у партнерів слабких і залежних чоловіків.

Якщо тата немає

Не є рідкісним те, коли дівчатка ростуть без батьків. Трапляється й таке, що тато за фактом є, але він або не торкається виховання доньки, або відсутній фізично (не живе з родиною, весь час у відрядженнях). Спілкування з ним вибудовується за принципом "дізнатися як справи". Але і у тому, і в іншому випадку доньки можуть навчитися взаємодії зі світом чоловіків: батька може замінити рідний брат, дідусь, дядько (брат мами), хрещений, вітчим, друг родини, вчитель, тренер та ін. У психології така фігура називається значущим дорослим. Звичайно, ця людина не може вдосталь заповнити нестачу батька у вихованні дівчинки, але, тим не менше, вона формує її відносини з чоловіками у майбутньому. Подібне виховання матиме свій вплив на формування у подальшому уявлення про відносини між чоловіком і жінкою, але це зовсім не означає, що такі дівчатка не будуть щасливими в особистому житті.

Людська психіка — тонкий і дивовижний механізм. Її основне завдання — зберегти особистість здоровою. Тому навіть якщо у житті жінки не було по-справжньому "правильного" батька, вона може мати здорові відносини, потрібно тільки докласти трохи зусиль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стосунки, мама, тато, жінка, стосунки з батьком


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Лікарі застерігають жінок, котрі приймають протизаплідні, що ризик появи раку грудей або депресії у них збільшується на 130 відсотків. Більше того, на

Контрацептиви можуть призводити до появи депресії і раку грудей

Секс | 14:50, 24.05.2024

Лікарі застерігають жінок, котрі приймають протизаплідні, що ризик появи раку грудей або депресії у них збільшується на 130 відсотків. Більше того, навіть аборт може призвести до появи раку грудей.

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Цікаво, що такого ж впливу на жіноче здоров'я фахівці не виявили. Що, звісно, не може не порадувати предстваниць прекрасної половини людства.

Розлучення негативно впливає на фізичне і психічне здоров'я чоловіків

Сімейні справи | 11:20, 24.05.2024

Цікаво, що такого ж впливу на жіноче здоров'я фахівці не виявили. Що, звісно, не може не порадувати предстваниць прекрасної половини людства.

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Ризик серцево-судинних захворювань значно зростає через аборти

Аборт | 01:30, 24.05.2024

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Як тільки ми, жінки, бачимо на голоі перші волосинки, хочеться одразу їх висмикнути.Та чи можна це робити? І якщо так, чи врятує це від появи нової си

Чи можна висмикувати сиве волосся?

Здоров'я | 09:30, 23.05.2024

Як тільки ми, жінки, бачимо на голоі перші волосинки, хочеться одразу їх висмикнути.Та чи можна це робити? І якщо так, чи врятує це від появи нової сивої волосини на тому ж місці?

Складні батьки можуть порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної

Як покращити стосунки зі «складними» батьками?

Сімейні справи | 06:20, 23.05.2024

Складні батьки можуть порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної поведінки. Але налагодити з ними стосунки можна, якщо дотримуватися кількох кроків.

Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом ж

Шлюбний контракт: зрада чи раціональне рішення?

Сімейні справи | 01:20, 23.05.2024

Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом життя, а також врегулювати певні питання.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: