Частини мозку, які впливають на навчання

Adoption
Date
  • 97 Переглядів
Області мозку, які є найбільш важливими для навчання, це ті, що беруть участь у пам’яті. Інші важливі області включають ті,що задіяні в обробці інформації від п’яти органів чуття та інформації про ваше тіло. Вони служать входом в систему пам'яті. Когнітивні психологи розділяють пам'ять на три категорії: короткочасна пам'ять, рутинна пам'ять і пам'ять подій і фактів.

1822_depositphotos_188261222_xl-2015-scaled-e1581951358412.jpg (. Kb)

Робоча пам'ять
Робоча пам’ять, яку іноді називають «короткочасною пам’яттю», розташована в лобовій частці, ділянці мозку, розташованій за чолом у передній частині кожної півкулі головного мозку. Робоча пам'ять - це здатність тимчасово зберігати та маніпулювати інформацією, необхідною для виконання пізнавальних завдань, таких як навчання, міркування та розуміння. Вона бере участь в обробці, зберіганні та вилученні даних із довготривалої пам’яті.

У відомій статті під назвою «Магічне число сім, плюс-мінус два» Джордж Міллер, професор психології Прінстонського університету, виявив, що оперативна пам’ять може зберігати до дев’яти елементів протягом короткого часу. Елемент — це частина інформації; наприклад, цифра, яку ви «переносите» при відніманні.

Зараз дослідники вважають, що ємність оперативної пам'яті більш обмежена. Професор психології Джефф Роудер з Університету Міссурі та його колега Нельсон Коуен виявили, що звичайна людина може одночасно зберігати лише три-чотири елементи у своїй робочій пам’яті. Люди з великою ємністю робочої пам’яті покладаються на «фрагментацію», процес, який групує елементи разом. Наприклад, якщо ви знайомі з інтернет-жаргоном, ви можете утримати в голові послідовність із 8 літер «XOLOLSYS», розділивши її на три елементи «XO», «LOL» і «SYS».

Декларативна пам'ять
Декларативна пам’ять — це загальний термін для епізодичної пам’яті, яка є пам’яттю подій, і семантичної пам’яті, яка є пам’яттю правил і інформації, заснованої на фактах. Декларативна пам'ять обробляється та зберігається в різних областях лімбічної та коркової систем мозку.

Дослідження, проведене нейробіологами Емілі Малін і Джеймсом Макго з Центру нейробіології навчання та пам’яті Каліфорнійського університету в Ірвайні, показало, що одна пам’ять обробляється в трьох окремих областях мозку. Гіпокамп, частина лімбічної системи, розташована в базальному медіальному відділі скроневої частки, відповідає за обробку пам’яті для контексту. У збереженні неприємних спогадів бере участь передня поясна кора, частина кори головного мозку, пов’язана з префронтальною корою. Нарешті, мигдалеподібне тіло, мигдалеподібна підкіркова область у медіальній скроневій частці, зв’язує спогади разом і ініціює зберігання як контекстуальної, так і неприємної інформації.

Процедурна пам'ять
Процедурна пам’ять — це пам’ять, заснована на рутині «як робити», як-от пам’ять про те, як їздити на велосипеді чи зав’язувати взуття. Цей тип пам’яті, ймовірно, розташований у мозочку, або малому мозку, окремій структурі під півкулями головного мозку та прикріпленій до нижньої частини мозку.

Мозочок також може бути місцем для нашої творчої мовної здатності. Раніше дослідники вважали, що пам’ять про те, як складати граматично правильні речення, є частиною декларативної пам’яті. Але дослідження, проведене професором психології Віктором С. Феррейрою з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго та його командою, показало, що хворі на амнезію, які мають порушення декларативної пам’яті, але не мають порушень процесуальної пам’яті, мали надзвичайну творчу мовну здатність. Це відкриття свідчить про те, що наші мовні навички можуть бути свого роду «ноу-хау», а не складними когнітивними навичками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, пам’яті, пам’ять, інформації, психології, навчання, університету, областях, частина, елементи


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сучасні школярі повинні бути готові до різного розвитку подій і точно мають бути проінформованими про дії під час тривоги, коли вони в школі і поза її

Дії дитини, якщо повітряна тривога застала її не в школі

Школярі | 10:00, 07.09.2022

Сучасні школярі повинні бути готові до різного розвитку подій і точно мають бути проінформованими про дії під час тривоги, коли вони в школі і поза її межами. Отож, координувати учнів під час тривоги в школі зобов'язані вчителі. А що ж робити, коли д

Діти люблять, щоб було яскраво, смачно, зручно, швидко і щоб можна було ще й з друзями поділитися. Відразу відкидаємо всілякі шоколадки, чіпси, сухари

5 варіантів, що давати дитині до школи для перекусу

Дитяче харчування | 10:00, 06.09.2022

Діти люблять, щоб було яскраво, смачно, зручно, швидко і щоб можна було ще й з друзями поділитися. Відразу відкидаємо всілякі шоколадки, чіпси, сухарики, газовані напої і робимо ставку на корисні продукти. Їх теж можна подати красиво для дитини.

Спеціальна інформаційна бірка потрібна для того, аби допомогти дитині, якщо та загубиться та потребуватиме медичної допомоги. Таку інформацію повідоми

Початок навчання у школі: чому дітям потрібні інформаційні бірки?

Дитина | 05:00, 28.08.2022

Спеціальна інформаційна бірка потрібна для того, аби допомогти дитині, якщо та загубиться та потребуватиме медичної допомоги. Таку інформацію повідомила радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук.

Психолог Світлана Ройз опублікувала список із 10 речей, які потрібно пам'ятати батькам та вчителям під час війни.

Психолог розповіла, що потрібно враховувати батькам, які віддають дитину до школи під час війни

Школярі | 08:00, 27.08.2022

Психолог Світлана Ройз опублікувала список із 10 речей, які потрібно пам'ятати батькам та вчителям під час війни.

Надання дітям засобів для творчого мислення принесе їм користь не тільки зараз, але й у майбутньому. Наприклад, діти, які мають навички творчого мисле

Ігри на творче мислення для дітей

Дитина | 23:00, 26.08.2022

Надання дітям засобів для творчого мислення принесе їм користь не тільки зараз, але й у майбутньому. Наприклад, діти, які мають навички творчого мислення, є більш мотивованими та мають вищий рівень самооцінки. Творче мислення або розвиток і розширенн

Першокласники перед зарахуванням до школи мають пройти обов'язковий медогляд і надати довідки в навчальний заклад. У Міністерстві охорони здоров'я наг

Кому зі школярів потрібно проходити медогляд перед навчальним роком?

Школярі | 05:00, 26.08.2022

Першокласники перед зарахуванням до школи мають пройти обов'язковий медогляд і надати довідки в навчальний заклад. У Міністерстві охорони здоров'я нагадали, що медогляд має бути комплексним, зокрема й у вузьких спеціалістів.

Станом на сьогодні, більше 40% українських шкіл мають укриття. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України, Денис Монастирський.

Менш ніж половина українських шкіл і садків мають бомбосховища

Навчання | 08:30, 24.08.2022

Станом на сьогодні, більше 40% українських шкіл мають укриття. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України, Денис Монастирський.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: