Скільки повинен їсти новонароджений?

Adoption
Date
  • 144 Переглядів
Навіть матері, які годують із пляшечки, задаються цим питанням при кожному годуванні. В обох випадках присутній страх, що дитина недоїдає. Але як розрахувати, скільки має їсти новонароджений? Для всіх матерів, які хочуть знати, скільки молока давати новонародженому, ось кілька корисних порад.

1502_4.jpg (20.27 Kb)


Залежно від віку новонародженого існують загальні вказівки щодо кількості молока, яке малюк повинен отримувати щодня, щоб гарантувати правильне зростання. Очевидно, що це загальні дані, які слід оцінити разом із педіатром, також виходячи з ваги та реальних потреб вашої дитини. Матері, що годують, повинні намагатися давати груди щоразу, коли дитині це потрібно.

Щоб зрозуміти, чи достатньо рідини випиває новонароджений на грудному вигодовуванні, достатньо звернути увагу на підгузки: якщо він мочиться не менше 5/6 підгузків на день і має регулярну дефекацію, значить, материнського молока йому достатньо.

У перші дні життя новонародженому потрібно мало молока. Тільки подумайте про те, що діти, які перебувають на грудному вигодовуванні, одержують лише молозиво у перші кілька днів після народження. Молозиво насправді являє собою жовтуватий секрет, що виробляється материнськими грудьми до утворення молока, багате на поживні речовини, які допомагають дитині розвивати її травну систему і дають їй необхідні засоби для існування в перші кілька днів.

Фізіологічне зниження ваги новонародженого у перші дні життя є нормальним явищем, що зазвичай відповідає приблизно 5-10% його ваги.

Щоб отримати уявлення про те, скільки молока за один прийом їжі потрібно дитині в перші 7 днів, можна також згадати той факт, що її шлунок має місткість близько 6 мл першого дня життя (він розміром з вишню), 25 мл на третій день ( розміром з волоський горіх), 50 мл на 7-й день після народження (розміром з абрикос) та 130 мл на місяць (розміром з велике яйце).

Добова норма молока для дитини у віці 1 місяць

В один місяць життя новонароджений повинен їсти близько 6 разів на день, отримуючи за одне годування близько 110/120 мл молока чи суміші. Через місяць після пологів у матері, яка годує виключно грудьми, виробляється близько 650/700 мл молока на добу.

Добова норма молока для дитини у 2 місяці

У 2 місяці новонароджений повинен їсти 5-6 разів на день, отримуючи за одне годування близько 140/150 мл молока/суміші. Жінка у цей період виробляє близько 750 мл молока на добу.

Скільки їсть дитина на 3 місяці життя

У 3 місяці новонароджений повинен харчуватися 5 разів на день, приймаючи за годування близько 160/180 мл. Через три місяці після пологів у жінок, що годують, виробляється близько 800 мл молока на добу.

Скільки їсть дитина в 4-5 місяців життя

Наближається час введення прикорму, але новонароджений досі їсть тільки молоко/суміш.
Між 4 та 5 місяцями новонароджений повинен їсти 4 рази на день, випиваючи близько 200/230 мл молока за одне годування. Жінка виробляє від 700 до 800 мл молока щодня.

Скільки їсть дитина у 6 місяців

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя. Через шість місяців можна починати вводити прикорм. Це не означає, що дитина більше не буде їсти молоко (насправді, молоко, як і раніше, буде її основною їжею), але з цього моменту ви можете почати вводити перші продукти і дозволяти дитині відкривати для себе нові смаки та нові текстури з першим дитячим харчуванням. Отже, годування молоком доведеться завершувати поступовим введенням нових продуктів (фруктів, овочів, м'яса, риби, молочних продуктів та глютена).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: їсти, новонароджений


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо ми з вами і наші батьки, і батьки їхніх батьків... мали чіткий графік грудного вигодовування (не частіше, ніж 2-3 години між прийомами їжі), то с

Чому не потрібно годувати новонародженого щоразу, коли він плаче?

Немовля | 11:20, 11.06.2024

Якщо ми з вами і наші батьки, і батьки їхніх батьків... мали чіткий графік грудного вигодовування (не частіше, ніж 2-3 години між прийомами їжі), то сучасні немовлята харчуються на вимогу. Тому у багатьох є стереотип: новонароджений плаче - значить,

Для непідготовленої людини раптова дитяча істерика може бути дуже стресовою подією. Коли маленька дитина не отримує бажане, її фрустрація проявляється

3 дієвих способи, які допоможуть дитині пережити істерику

Дитина | 01:20, 09.06.2024

Для непідготовленої людини раптова дитяча істерика може бути дуже стресовою подією. Коли маленька дитина не отримує бажане, її фрустрація проявляється у сильній емоційній реакції крайнього нервового збудження. Часто це виглядає як гучний плач та крик

Ваша дитина погано спить? Прокидається серед ночі і плаче, або довго не може заснути? Давайте дізнаємося, у чому причина.

Порушення сну у дітей: причини

Дитина | 01:20, 06.06.2024

Ваша дитина погано спить? Прокидається серед ночі і плаче, або довго не може заснути? Давайте дізнаємося, у чому причина.

Медики рекомендують годувати дитину грудним молоком до першого року життя малюка. Та трапляється, що діти не хочуть відмовлятися від цього тісного кон

Як завершити грудне вигодовування без шкоди для мами і дитини?

Післяпологовий період | 12:10, 31.05.2024

Медики рекомендують годувати дитину грудним молоком до першого року життя малюка. Та трапляється, що діти не хочуть відмовлятися від цього тісного контакту з мамою. Як відлучити дитину від грудей у такому випадку, щоб це не було стресово?

Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу.

Як стосунки з мамою впливають на досягнення дитини?

Мама | 10:30, 30.05.2024

Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу. Виявляється, що взаємини з батьками можуть впливати на наші досягнення у дорослому віці.

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Дитина проковтнула сторонній предмет: що робити?

Дитина | 09:30, 28.05.2024

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти н

Як лікувати кашель у немовлят?

Хвороби | 07:40, 25.05.2024

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти носогубний трикутник. Тож даний симптом не можна ігнорувати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: