Науковці знайшли зв'язок між хронічним болем і деменцією

Adoption
Date
  • 126 Переглядів
Група вчених з Інституту психології Академії наук (Китай) виявила, що люди з хронічним болем мають вищий ризик деменції, у них швидше за інших відбувається погіршення когнітивних функцій, зокрема пам’яті та уваги.

9697_3.jpg (45.47 Kb)

Результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

У дослідженні взяли участь понад 354.000 людей. Китайські вченні виявили, що ризик нейрокогнітивних розладів зростає у людей, які відчувають біль у різних частинах тіла.

Коли людина відчуває біль у всьому тілі, часто на ці відчуття впливають зміни в ЦНС – порушується баланс больової та протибольової систем головного мозку. Досить часто це трапляється після сильних стресів.

Вчені виявили зв’язок між постійним відчуттям болю та деменцією, що раніше не досліджувалося.

Авторам дослідження не вдалося встановити основні механізми, що лежать в основі збільшення ризику. Якийсь один тип болю може відігравати більшу роль у погіршенні когнітивних функцій, ніж інші види болю, тому потрібні додаткові дослідження.

Вчені наголошують на важливості лікування болю, адже це зменшить ризик когнітивної дисфункції у пацієнтів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: хронічні болі, деменція


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається к

5 причин, чому сперма чоловіків може бути неякісною

Плануємо дитину | 10:00, 16.05.2023

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається кожна третя пара, що намагається завагітніти. У чому проблема, пояснював професор БДМУ, уролог Валері

Як пояснюють фахівці, імбир являє собою

Імбирний чай знижує ризик розвитку онкологічних захворювань

Харчування | 10:00, 11.05.2023

Як пояснюють фахівці, імбир являє собою "концентрат активних інгредієнтів", які зробили його панацеєю від багатьох проблем зі здоров’ям, серед яких протидія ревматизму і артрозу, поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту, зниження симптомів метеори

Рак молочної залози є поширеним захворюванням у багатьох жінок, будучи при цьому найнебезпечнішим через симптоми, які ігноруються багатьма.

Названо групи жінок, які найбільше схильні до раку грудей

Патологія | 12:00, 05.05.2023

Рак молочної залози є поширеним захворюванням у багатьох жінок, будучи при цьому найнебезпечнішим через симптоми, які ігноруються багатьма.

Ранній клімакс - це коли менструація припиняється до того, як вам виповниться 45. Вона досить рідкісна, але трапляється. Приблизно у однієї з 100 (1%)

Чому у жінок буває ранній клімакс?

Здоров'я | 07:00, 29.04.2023

Ранній клімакс - це коли менструація припиняється до того, як вам виповниться 45. Вона досить рідкісна, але трапляється. Приблизно у однієї з 100 (1%) жінок менструальний цикл припиняється у віці до 40 років. Отже, чому це трапляється?

Про це повинна знати кожна жінка!

7 ознак раку шийки матки

Патологія | 05:00, 28.04.2023

Про це повинна знати кожна жінка!

Вчені з університету Манчестера визначили, яка робота найбільш небезпечна для чоловічої потенції. Кілька років вони вивчали вплив різних професій на ч

Названо професії, які шкодять чоловічій потенції

Сімейні справи | 12:00, 27.04.2023

Вчені з університету Манчестера визначили, яка робота найбільш небезпечна для чоловічої потенції. Кілька років вони вивчали вплив різних професій на чоловіків і змогли назвати найбільш небезпечні з них.

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоро

Як не допустити чоловіче безпліддя ще з дитячого віку?

Безпліддя | 05:00, 26.04.2023

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоров’ї чоловіка. Що впливає на чоловіче безпліддя? Які обстеження потрібно пройти, щоб встановити діагн

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: