5 міфів про зачаття і народження двійнят

Adoption
Date
  • 103 Переглядів
Багатоплідна вагітність у наш час трапляється все частіше. Чи правда, що є якісь «таємні технології» для зачаття близнюків? Невже двійнята народжуються лише в результаті ЕКЗ? Чим відрізняється виношування кількох діточок від звичайної вагітності? Двійнята і близнюки з'являються на світ все частіше у зв'язку з тим, що багато хто відкладає пологи на пізніший вік, коли вже доводиться вдаватися до процедури ЕКЗ. Поширені міфи з цього приводу коментує акушер-гінеколог Ольга Прокудіна.

5177_30.png (337.82 Kb)


МІФ №1. ЧАСТА ПОЯВА НА СВІТ ДВІЙНЯТ — РЕЗУЛЬТАТ ВПЛИВУ ПОГАНОЇ ЕКОЛОГІЇ ТА ЗАСИЛЛЯ ХІМІЇ

Це міф. Забрудненість довкілля, радіація, велика кількість «хімії» у раціоні та побуті можуть вплинути на здоров'я людини в цілому. Зменшити імунітет, стати причиною деяких захворювань. У гіршому випадку – призвести до негативних змін у генах. Внаслідок цього діти, зачаті у цих людей, можуть мати вади розвитку або вроджені хвороби. Як, втім, можуть попри все народитися абсолютно здоровими.

Так у чому різниця між близнюками та двійнятами і як вони «виходять»? Зачаття двійні чи трійні — це результат якихось мутацій, а цілком нормальне явище. У жіночому організмі воно розвивається за двома сценаріями. Якщо яйцеклітина ділиться вже після запліднення, утворюється однояйцева двійня. Такі діти зазвичай дуже схожі один на одного, і саме їх називають близнюками. Якщо ж запліднюються дві різні яйцеклітини — з одного або двох яєчників або навіть двох різних циклів, то зароджується двояйцева двійня.

МІФ №2. НАЙЧАСТІШЕ ДВІЙНЯТА ТА БЛИЗНЮКИ НАРОДЖУЮТЬСЯ У ЗНАМЕНИТОСТЕЙ, БО ТІ ЇХ СПЕЦІАЛЬНО «ПРОГРАМУЮТЬ»

Навряд чи зірки спеціально «програмують» двійнят. Як правило, все більш просто та прозаїчно.

У наш час багато сімейних пар відкладають народження дітей до 35-40 років. Серед них чимало і "зірок" екрану. А в цьому віці здатність до зачаття знижується. Не завжди вдається завагітніти природним шляхом. Тоді на допомогу приходять допоміжні репродуктивні технології, зокрема ЕКО.

Важливою частиною програми є гормональна стимуляція яєчників. Вона необхідна для отримання великої кількості яйцеклітин.

Після їх запліднення два-три ембріони переносяться жінці в матку. І якщо приживаються всі підсаджені ембріони, виникає багатоплідна вагітність. Можна провести кріоконсервацію ембріонів, що залишилися, для можливого їх використання в майбутньому.

Словом, ЕКО - найімовірніший спосіб придбати двійнятами. Чим популярнішим і доступнішим стає цей метод, тим більше навколо багатоплідних вагітних.

Крім того, шанси на двійнят підвищуються у разі проведення стимуляції овуляції. Вони призначаються коли у яєчниках порушується процес дозрівання яйцеклітин. Вони або зовсім не ростуть, або в якийсь момент зупиняються в розвитку.

Під дією препаратів «сплячі» яєчники починають працювати. Причому в деяких випадках надто активно. У результаті дозрівають та овулюють відразу кілька яйцеклітин.

У процесі такої стимуляції лікар завжди слідкує за реакцією яєчників. Для цього кожні один-два дні проводиться УЗД-моніторинг яйцеклітини. Він дозволяє скоригувати дозу препарату. Спланувати найкращі дні для зачаття дитини. Відстежити можливі побічні ефекти лікування. І, звичайно, перші ознаки вагітності.

Існує і м'якіша, негормональна стимуляція яєчників. За допомогою гомеопатичних препаратів та цитамінів. Щоправда, ці кошти швидше відносяться до альтернативних, допоміжних методик.

Лікарі призначають їх рідко. Тим не менш, деяким жінкам вони допомагають налагодити процес дозрівання яйцеклітин. І таким чином сприяти багатоплідній вагітності.

МІФ №3. БАГАТОПЛІДНУ ВАГІТНІСТЬ МОЖНА СПЛАНУВАТИ, ЗДІЙСНЮЮЧИ ЗАЧАТТЯ У ПЕВНИЙ ЧАС РОКУ ТА ДОТРИМУЮЧИСЬ ОСОБЛИВОЇ ​​ДІЄТИ

Взагалі існує певна сезонність у зачатті дітей. Цьому процесу сприяє тривалий період максимально спекотної та холодної погоди. У результаті частіше зачаття трапляються в новорічні та масляні дні перед Великим постом. І наступні – вересні-жовтні. Але ця сезонність стосується зачаття всіх дітей, а не тільки двійнят або близнюків.

А як зачати двійнят і чи можна це спланувати? Щодо планування дитини, то готуватися потрібно до будь-якої вагітності. І до звичайної, і тим більше до багатоплідної. Що тут мається на увазі?

Звісно, ​​насамперед повне обстеження жінки та чоловіка. Обидва майбутні батьки повинні відвідати терапевта, гінеколога, ендокринолога, уролога.

Якщо жінці більше 35 років, дуже бажана консультація генетика.

Треба обов'язково мати на увазі, що яйцеклітина починає готуватися до овуляції за два цикли. А сперматозоїди дозрівають від 72 до 90 діб.

Так що за 2-3 місяці до планування малюка потрібно уникати будь-яких факторів, що пошкоджують статеві клітини. Не хворіти на інфекційні захворювання, не робити рентген, томографію та операції під наркозом. Не застосовувати антибіотики, відмовитися від алкоголю та нікотину. Важливо уникати будь-якого екстриму.

Науці відома ціла низка факторів, які підвищують шанси на народження двійнят і близнюків.

По-перше, генетична схильність. Зазвичай вона передається по материнській лінії. Якщо у ваших мами, бабусі, тітки чи сестри народжувалися двійні, ви також можете «несподівано» стати мамою одразу двох дітей.

По-друге, впливає вік матері. Помічено, що у жінок після 30 років багатоплідна вагітність трапляється частіше. Це з природними гормональними змінами в організмі.

Крім того, у наш час багато жінок використовують гормональні контрацептиви. Хтось із лікувально-профілактичною метою, хтось для регулювання процесу народжуваності.

Як би там не було, після відміни таких препаратів активізується жіноча гормональна система. У яєчниках можуть дозрівати одразу кілька яйцеклітин. І якщо запліднюється не одна, а дві з них, трапляється багатоплідна вагітність.

Третій чинник, що впливає цей процес, — порядковий номер пологів. Чим більше дітей у вас вже є, тим ймовірніше, що наступного разу будуть двійнята.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: міфи про зачаття, народження двійнят


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чо

Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Безпліддя | 08:00, 20.05.2023

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини люд

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається к

5 причин, чому сперма чоловіків може бути неякісною

Плануємо дитину | 10:00, 16.05.2023

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається кожна третя пара, що намагається завагітніти. У чому проблема, пояснював професор БДМУ, уролог Валері

Першою помилкою є твердження, що після 30 років завагітніти проблематично. Разом з тим, статистика показує, що 80% пар на це потрібно менше року. За д

Медики назвали 7 міфів і фактів про вагітність після 35 років

Плануємо дитину | 12:00, 09.05.2023

Першою помилкою є твердження, що після 30 років завагітніти проблематично. Разом з тим, статистика показує, що 80% пар на це потрібно менше року. За другим міфом, з віком можливий ризик викидня. Вік матері, відзначають медики, є важливим фактором, ал

Під кількістю сперматозоїдів розуміється кількість сперматозоїдів на мілілітр сперми. Вимірювання кількості сперматозоїдів зазвичай є частиною аналізу

Планування вагітності: Як покращити якість і кількість сперми

Плануємо дитину | 07:00, 30.04.2023

Під кількістю сперматозоїдів розуміється кількість сперматозоїдів на мілілітр сперми. Вимірювання кількості сперматозоїдів зазвичай є частиною аналізу сперми, який також перевіряє форму сперматозоїдів і їх рухливість. Всі ці фактори можуть мати значе

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоро

Як не допустити чоловіче безпліддя ще з дитячого віку?

Безпліддя | 05:00, 26.04.2023

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоров’ї чоловіка. Що впливає на чоловіче безпліддя? Які обстеження потрібно пройти, щоб встановити діагн

Народження дитини в травні - це чудовий час для багатьох майбутніх батьків. Незважаючи на те, що вагітність та пологи можуть бути вимогливими для жіно

Плюси народження дитини в травні

Зачаття | 19:00, 24.04.2023

Народження дитини в травні - це чудовий час для багатьох майбутніх батьків. Незважаючи на те, що вагітність та пологи можуть бути вимогливими для жінок, багато людей вважають, що народження дитини в травні має багато переваг.

Планування дитини - важлива і відповідальна подія в житті будь-якої пари. На початку такого важливого життєвого етапу важливо піклуватись про своє здо

Планування дитини: коли почати приймати вітаміни?

Плануємо дитину | 14:00, 24.04.2023

Планування дитини - важлива і відповідальна подія в житті будь-якої пари. На початку такого важливого життєвого етапу важливо піклуватись про своє здоров'я та здоров'я майбутньої дитини. Одним зі способів досягнення цієї мети є правильне харчування т

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: