Як підготуватися до вагітності: поради лікаря

Adoption
Date
  • 200 Переглядів
Середній вік жінки, яка виношує первістка, наближається сьогодні до 30 років, у той час як на початку нульових жінки народжували, як правило, до 24 років. Рішення стати батьками залежить, зокремаі, і від соціальних чинників, проте зростання рівня обізнаності щодо контрацепції та сексуальне виховання сприяють більш ґрунтовному підходу до планування вагітності.

32_14.jpeg (38.41 Kb)


Аспірантка кафедри акушерства, гінекології і репродуктології, лікарка-акушерка-гінекологиня - Ольга Притуляк, поділилася порадами про сучасні методи і підходи планування такого процесу, як батьківство.

Часто пацієнтки на прийманні запитують: "З чого розпочати підготовку до материнства?" Безумовно, виношування дитини – це завдання жінки, проте вагітність загалом є відповідальністю обох батьків, тому готуватись потрібно також разом. Дотримання певних рекомендацій і корекція способу життя допоможе не лише зачати дитину, але й попередити розвиток певних ускладнень під час періоду вагітності та пологів.

Відмова від шкідливих звичок
Першим кроком до успішного планування вагітності є відмова від паління, зокрема електронні цигарки, та обмеження споживання алкоголю обома партнерами. Негативний вплив цих звичок на репродуктивне здоров'я вже доведений науковцями, тож відмова від них стає необхідною перед зачаттям.

Активний спосіб життя та раціональне харчування
Введення спорту в щоденний ритуал та перегляд раціону харчування сім'ї – це ключові елементи для досягнення оптимального стану здоров'я перед вагітністю. Недостатня маса тіла чи, навпаки, ожиріння можуть впливати на можливість зачаття та нормальний перебіг вагітності.

Нормалізація сну
Дослідження показують, що засинання до 23:00 сприяє оптимальному відновленню організму та забезпечує необхідний відпочинок перед початком нового дня.

Регулярний секс
Спроби зачаття дитини можуть бути приємним процесом, якщо вони відбуваються регулярно, до 3 разів на тиждень. Сексуальна активність сприяє оптимізації репродуктивного здоров'я.

Уникання перегрівань та екологічна безпека
Особливу увагу слід приділяти уникненню перегрівання для чоловіка та недопущення контакту з отруйними хімічними речовинами. Останні можуть впливати на репродуктивну систему та здоров'я майбутнього плода.

Приймання фолієвої кислоти та медичні обстеження
Обидва партнери мають розпочати приймання фолієвої кислоти в дозуванні 400 мкг на добу як частину підготовки до вагітності. Рекомендується визначити резус-фактор, провести діагностику на можливу наявність антитіл до ВІЛ, гепатиту В та С, провести тест на виявлення сифілісу, а також необхідним є обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом.

Вакцинація та огляди
Оцінка титру антитіл до TORCH-інфекцій та вакцинація в разі необхідності стають важливими частинами підготовки. Регулярні візити до гінеколога, УЗД органів малого тазу та молочних залоз, а також щорічний PAP-тест гарантують максимальний контроль стану здоров'я жінки.

Гігієна ротової порожнини
Не менш важливою частиною підготовки до вагітності є відвідування майбутньою мамою стоматолога та санація ротової порожнини.

Усі зазначені вище заходи є складовими сучасного підходу до планування вагітності, який враховує як фізичне, так і психологічне здоров'я обох батьків. Дотримання цих порад забезпечить не лише успішне зачаття та вагітність, але й дозволить зберегти здоров'я загалом і якнайкраще відчути щасливий період материнства і батьківства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як підготуватися до вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Чому суспільство так тисне на жінок з народженням дітей?

Плануємо дитину | 17:30, 12.05.2024

"А коли діти?", "А коли друге?", "А коли за братиком/сестричкою?", "Чому досі не завели дитинку?", "Годинник цокає, а ти ще не народила!", - мабуть, багатьом жінкам доводилося слухати подібні речі від людей, чию думку навіть не запитували. Чому ж наш

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно

Чи можливо завагітніти у 45 років?

Плануємо дитину | 01:20, 03.05.2024

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно і шанси завагітніти падають. Та це не означає, що жінка у 45 не може сама завагітніти і виносити зд

Психологи давно говорять про те, що соцмережі забирають у нас дорогоцінний час і можливість насолоджуватися життям. Часто замість того, щоб провести ч

Бажання мати дітей залежить від часу в інтернеті

Плануємо дитину | 14:50, 24.04.2024

Психологи давно говорять про те, що соцмережі забирають у нас дорогоцінний час і можливість насолоджуватися життям. Часто замість того, щоб провести час з коханою людиною: зробити романтичну вечерю, переглянути фільм чи просто поговорити про все на с

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з

Народження сина б'є по інтелекту його батьків сильніше

Дитина | 12:10, 22.04.2024

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з Чехії і Америки.

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: