Стимуляція пологової діяльності: як вона відбувається

Adoption
Date
  • 1565 Переглядів
Чим ближча назначена доктором дата пологів, тим більш специфічні питання виникають у вагітної жінки. І на першому місці серед них, мабуть, питання про стимуляцію пологової діяльності.
5a02abcde624518f9e1828858c26f133.jpg (24.92 Kb)


Перше, про що потрібно знати жінці - це те, що без її згоди лікарі не мають права будь-яким чином стимулювати родову діяльність. І ви не тільки можете, але і повинні знати, які саме уколи (або інші маніпуляції) вам роблять і з якою метою. Винятком є тільки ті випадки, коли жінка знаходиться в несвідомому (або близькому до цього) стані і мова йде про порятунок її життя і дитини. У всіх інших випадках ви маєте право знати про стимуляцію пологової діяльності все і більше того - можете навіть «призначити» собі родову стимуляцію самостійно.

Введення простагландинів: маніпуляція абсолютно безболісна, з мінімумом побічних ефектів. Простагландини - це аналоги тих же гормонів, які містяться в спермі чоловіки і які прискорюють дозрівання шийки матки - роблять її еластичнішою, м'якше. Простагландини у вигляді свічки або гелю вводяться в піхву і канал шийки матки.
 
Величезна перевага цього способу в тому, що простагландини впливають тільки на шийку матки, не проникаючи в її порожнину і не впливаючи на малюка.
 
Можливий мінус цього способу стимуляції родової діяльності: іноді простагландини уповільнюють перехід до активної стадії пологів. Бувають випадки і індивідуальної нестерпності цього препарату.
 
У деяких жінок спостерігається непереносимість препарату, що виражається в головного болю або блювоті.
 
Сумнозвісний окситоцин - спосіб, яким активно стимулювали пологи років двадцять тому і який застосовується все рідше через високі ризики. Окситоцин - це гормон, котрий, власне, і викликає родову діяльність. Штучним шляхом він вводиться внутрішньовенно, що само по собі створює чималі незручності для породіллі, вимушеної в цей час лежати нерухомо на спині.

Прокол плодового міхура (амніотомія) найчастіше робиться при тривалих пологах, коли головка малюка вже опустилася в область малого тазу, а родова діяльність або затихає, або млява. В цьому випадку виникає небезпека розвитку деяких пологових ускладнень. Прокол плодового міхура робиться за допомогою спеціального гачка (амніокрючка), який вводиться в піхву. Операція повинна бути безболісною - в оболонці плодового міхура немає нервових закінчень, але можливі неприємні відчуття.
  
Відшарування навколоплідних оболонок зазвичай практикується при переношуванні вагітності. Маніпуляція виконується досвідченим гінекологом - доктор акуратно відшаровує навколоплідні оболонки в області переднього відділу внутрішнього зіву шийки матки. Ця процедура може бути неприємною і далеко не завжди дає очікуваний ефект, тому в якості самостійного методу стимуляції родової діяльності використовується рідко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, стимуляція, ліки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кесарів розтин - це зовсім інший вид анродження дитини, ніж природні пологи. Він має свої переваги і недоліки як для мами, так і для немовляти. Тож сь

Відновлення мами після кесаревого розтину

Післяпологовий період | 08:30, 06.05.2024

Кесарів розтин - це зовсім інший вид анродження дитини, ніж природні пологи. Він має свої переваги і недоліки як для мами, так і для немовляти. Тож сьогодні поговоримо про відновлення породіллі після народження дитини за допомогою кесарів розтину.

Лише після 38 тижня вагітності вона вважається доношеною і народження дитинки може відбутися у будь-який день. Проте, іноді певні чинники можуть спров

Ознаки і симптоми передчасних пологів

Пологи | 06:20, 01.05.2024

Лише після 38 тижня вагітності вона вважається доношеною і народження дитинки може відбутися у будь-який день. Проте, іноді певні чинники можуть спровокувати пеерйми до настання доношеної вагітності. Тоді мова йде про передчасні пологи.

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з

Народження сина б'є по інтелекту його батьків сильніше

Дитина | 12:10, 22.04.2024

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з Чехії і Америки.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у світі щодня близько 830 породіль вмирають через ускладнення, що виникають під час виношування пло

Що відбувається з тілом жінки під час пологів?

Пологи | 06:20, 19.03.2024

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у світі щодня близько 830 породіль вмирають через ускладнення, що виникають під час виношування плоду та родової діяльності. Вчені вважають, що основною причиною важких пологів є прямоходіння людини.

Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберіга

Звідки з'явився вислів, що дітей знаходять в капусті?

Сімейні справи | 14:50, 26.02.2024

Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберігають свіжою в прохолодних приміщеннях, щоб вживати взимку в якості зміцнюючого засобу для імунітету у

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: