Як партнерські пологи впливають на маму, тата і їхні стосунки?

Adoption
Date
  • 227 Переглядів
Багато пар бояться партнерських пологів, оскільки вважають, що вони можуть негативно відбитися на їхніх стосунках, або ж нанести травму чоловікові і "відбити" його сексуальне бажання. Чи так це насправді?

5432_4.jpg (50.52 Kb)


Існує думка, що жінки хочуть змусити чоловіків прожити їхній біль та побачити муки, які вони проходять, пропонуючи їм бути присутніми на пологах. Утім, на пологах можуть бути присутні не лише партнери, а й близькі родичі.

Дослідження 15 тис. жінок показало, що підтримка близької людини під час пологів:

- допомагає рідше застосовувати анестезію;
- знижує ризик ускладнень при пологах та необхідність кесаревого розтину (на 20%);
- скорочує період пологів (в середньому на 35 хвилин).

Утім, у партнерських пологах є свої прихильники та критики. Французький акушер Мішель Оден вважає, що партнер на пологах може нашкодити, бо створить зайвий стрес для жінки. Але партнер під час пологів може бути не лише моральною підтримкою, а й захисником. Він може контролювати дії медичного персоналу та виступати проти певних процесів, які можуть травмувати жінку чи дитину, як-от застосування акушерських шпиць. Також може не дати персоналу залякати жінку, нехтувати правилами чи бути не коректними у спілкуванні.

Безперервна допомога з боку партнера допомагає почуватися в безпеці, не бути на самоті та вірити в те, що все буде добре, і бути здатними впоратися з болем. Адже партнери під час пологів можуть бути не лише спостерігачами, а й активними учасниками. Тобто вони можуть підказувати породіллі, як дихати, робити масаж, тримати за руку, допомогти сконцентруватися тощо.

Як партнерські пологи впливають на чоловіка
Чоловікам треба час, щоб усвідомити, що вони стали батьками. Партнерські пологи стають етапом саме до усвідомленого батьківства. Якщо чоловік тримається осторонь під час вагітності, не підтримує породіллю під час пологів, а згодом і після народження дитини, — це стає розчаруванням для обох партнерів.

Якщо чоловік не допомагав жінці протягом вагітності, то присутність на пологах дійсно може стати стресовим досвідом. Але якщо чоловік братиме участь у всіх етапах підготовки до пологів від вивчення інформації про розвиток плода до покупки необхідних речей, то цей перехід до батьківства станеться природно.

Згідно з дослідженнями, про готовність бути присутнім під час пологів переважно говорять одружені чоловіки, які чекають на заплановану дитину. Вони залучені у вагітність дружини, ходять разом на прийоми лікарів, УЗД, цікавляться станом вагітної тощо.

Безумовно, партнерські пологи — це випробування. Багато чоловіків навіть відчувають страх і хвилюються більше за жінок. Чоловіки відчувають дискомфорт, якщо не знають, чим допомогти своїй партнерці. Також їх може “вибити з колії”, якщо медичний персонал не звертає на них увагу чи не дослухається до їхніх прохань. Також на самопочуття та впевненість чоловіка на пологах впливає те, чи відвідували вони спеціальні курси підготовки.

Шокувати чоловіка на пологах також можуть біль партнерки, вигляд крові, тривалість переймів. Багато з них навіть не замислюються, наскільки це дійсно важко.

Але понад 82% чоловіків, присутніх на партнерських пологах, пишалися батьківством і відчували вдячність своїм дружинам чи партнеркам, хоча половина з них відчувала тривогу і знервованість.

Існує думка, що присутність на пологах може травмувати чоловіка, і краще йому не бачити, як відбувається цей процес.

Але переважно чоловіків травмують не пологи жінки, а саме батьківство.

Вони також можуть переживати післяпологову депресію. Це може статися, якщо у нього ще до пологів були певні проблеми та депресивні епізоди. Також на це впливає його готовність стати батьком та прийняти таку відповідальність. Тобто це залежить не так від присутності на пологах, як індивідуально від самої людини.

Ще акушери та фахівці наголошують, що деякі чоловіки не здатні впоратися зі стресом партнерських пологів, бо не можуть осягнути новий досвід, відчути повагу та вдячність.

Як партнерські пологи впливають на стосунки у парі
Під час ухвалення рішення про партнерські пологи більшість пар бояться, що це вплине на їхнє сексуальне життя. Деякі жінки не хочуть, щоб чоловік бачив їх у такому “непривабливому” стані, адже бояться, що це може зменшити його потяг. Але молодим батькам варто зрозуміти, що після появи дитини сексуальне життя змінюється в будь-якому випадку.

Найбільшою причиною стає необхідність реабілітації для жінки після пологів. Але зміни відбуваються й у чоловічому організмі.

Протягом першого року батьківства рівень тестостерону в організмі чоловіка падає приблизно на третину. А у чоловіків, які активно допомагають у догляді за дітьми протягом трьох і більше годин на день, спостерігається подальше падіння рівня тестостерону ще на 20%.

Крім цього, сексуальне життя тимчасово погіршується через нестачу сну, вільного часу, несприйняття свого тіла після пологів, високий рівень пролактину і низьке фізіологічне збудження жінки як наслідок тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: партнерські пологи


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кесарів розтин - це зовсім інший вид анродження дитини, ніж природні пологи. Він має свої переваги і недоліки як для мами, так і для немовляти. Тож сь

Відновлення мами після кесаревого розтину

Післяпологовий період | 08:30, 06.05.2024

Кесарів розтин - це зовсім інший вид анродження дитини, ніж природні пологи. Він має свої переваги і недоліки як для мами, так і для немовляти. Тож сьогодні поговоримо про відновлення породіллі після народження дитини за допомогою кесарів розтину.

Лише після 38 тижня вагітності вона вважається доношеною і народження дитинки може відбутися у будь-який день. Проте, іноді певні чинники можуть спров

Ознаки і симптоми передчасних пологів

Пологи | 06:20, 01.05.2024

Лише після 38 тижня вагітності вона вважається доношеною і народження дитинки може відбутися у будь-який день. Проте, іноді певні чинники можуть спровокувати пеерйми до настання доношеної вагітності. Тоді мова йде про передчасні пологи.

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з

Народження сина б'є по інтелекту його батьків сильніше

Дитина | 12:10, 22.04.2024

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з Чехії і Америки.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у світі щодня близько 830 породіль вмирають через ускладнення, що виникають під час виношування пло

Що відбувається з тілом жінки під час пологів?

Пологи | 06:20, 19.03.2024

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у світі щодня близько 830 породіль вмирають через ускладнення, що виникають під час виношування плоду та родової діяльності. Вчені вважають, що основною причиною важких пологів є прямоходіння людини.

Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберіга

Звідки з'явився вислів, що дітей знаходять в капусті?

Сімейні справи | 14:50, 26.02.2024

Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберігають свіжою в прохолодних приміщеннях, щоб вживати взимку в якості зміцнюючого засобу для імунітету у

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: