Пологи за кордоном: що треба знати?

Adoption
Date
  • 219 Переглядів
Якщо майбутня мама прийняла рішення народжувати малюка за кардоном, особливо коли в Україні йде війна, не правильно її відмовляти від цього. Але вагітна має знати, як підготуватись до народження малюка в іншій країні.

6293_5.jpg (79.43 Kb)

МОЗ пояснює, які послуги вагітні українки можуть отримати за кордоном, а також – як отримати лікарняний чи виплати на дитину дистанційно.

- Щоб отримати медичні послуги, вагітні жінки, які опинились у європейській країні, мають стати на облік та/або оформити місцевий аналог української обмінної карти.
- Щоб стати на облік для медичного супроводження вагітності, зазвичай потрібно мати медичну страховку. Хоча в певних випадках це не є обовʼязковою умовою.
- Медична допомога під час пологів та надання швидкої медичної допомоги вагітним є доступними і безоплатними навіть без наявності медичного страхування у зазначених країнах, за винятком Чехії.
- Стати на облік (у сімейного лікаря, гінеколога, акушера – залежить від правил конкретної країни) бажано до кінця першого триместру вагітності або як тільки ви прибудете у безпечну країну, якщо термін вагітності вже більший.
- Якщо ви маєте з собою медичну картку від лікаря з України, де вказано дані про вагітність та загальний стан здоров'я, результати аналізів – перекладіть важливу інформацію. Її потрібно надати спеціалісту, який вестиме вагітність. Якщо такої медичної документації немає, місцевий лікар призначить необхідні аналізи та дослідження.

Як відкрити лікарняний дистанційно?
У наказі МОЗ №1066 відомство спростило отримання лікарняного для вагітних українок, які виїхали через війну.

Тепер українські медики можуть відкрити лікарняний дистанційно – для цього вагітній потрібно лише звернутися до свого лікаря.

Як отримати виплати з народження дитини?
Жінки, які мають зареєстроване місце проживання в Україні, але народили дитину за кордоном, мають право на державні виплати від України.

Щоб отримати кошти, потрібно подати документи, що засвідчують народження дитини.

Ці документи мають видати компетентні органи країни, де народився малюк.

Які послуги доступні українкам у Європі?

У Франції
Вагітна має заздалегідь обрати лікарню, де буде народжувати. У Франції пологи безоплатні навіть у приватних клініках – там можуть пропонувати більш комфортні умови (наприклад, одномісну палату), проте державні заклади зазвичай мають краще медичне оснащення. Обрати лікаря неможливо – пологи приймає черговий акушер.

У Великій Британії
Крім звичних медичних послуг, вагітні мають право на допомогу патронажної медсестри. Це кваліфікована медсестра або акушерка, яка пройшла додаткову підготовку і допомагає дітям до 5 років залишатися здоровими.

У Румунії
Акушер та/або сімейний лікар, крім основних послуг, може також запропонувати консультації та навчання щодо здорової вагітності, годування грудьми та виношування дитини.

У Чехії
Допомога вагітним та породіллям є безоплатною, якщо у вас є медичне страхування. Вибрати пологовий можна незалежно від місця проживання, але зареєструватися у більшості з них потрібно на 14+ тижні вагітності. У деяких закладах це можна зробити онлайн.

У Литві
У Литві для вагітних передбачені щонайменше 6 оглядів у гінеколога, а також УЗД та інші аналізи. Також вагітна може пройти безоплатний огляд окуліста і стоматолога. Після пологів партнеру дозволяють залишитися на ніч у лікарні разом з породіллею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи за кордоном


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Епідуральна анестезія - це один з методів місцевого знеболювання, при якому препарат вводиться в епідуральний простір. Він знаходиться між твердою обо

Епідуральна анестезія під час пологів: чи варто її боятися?

Пологи | 10:30, 02.07.2024

Епідуральна анестезія - це один з методів місцевого знеболювання, при якому препарат вводиться в епідуральний простір. Він знаходиться між твердою оболонкою спинного мозку та хребцями. Там розташовуються спинномозкові коріння нервових закінчень орган

Один цікавий факт, який з'ясували вчені з Великобританії та Німеччини, - виявляється, якщо малюк народився раніше терміну, найімовірніше, він матиме п

Як передчасні пологи впливають на інтелектуальний розвиток дитини?

Пологи | 06:20, 30.06.2024

Один цікавий факт, який з'ясували вчені з Великобританії та Німеччини, - виявляється, якщо малюк народився раніше терміну, найімовірніше, він матиме проблеми з математикою.

Вчені з'ясували, як тип харчування і спека можуть призвести до передчасних пологів, а здорова дієта та прохолодна погода сприяють своєчасним пологам.

Чинники, які впливають термін пологів

Пологи | 01:20, 30.06.2024

Вчені з'ясували, як тип харчування і спека можуть призвести до передчасних пологів, а здорова дієта та прохолодна погода сприяють своєчасним пологам.

Виявляється, схильність до астми може виникнути у дитини задовго до її народження.

Причиною астми у дитини може стати депресія мами або кесарів розтин

Вагітність та пологи | 12:10, 27.06.2024

Виявляється, схильність до астми може виникнути у дитини задовго до її народження.

У період спеки, особливо влітку, вагітній варто уникати перебування під сонцем з 11 ранку до 4 дня. Адже це може нашкодити і мамі, і майбутній дитині,

Спека підвищує ризик передчасних пологів

Пологи | 14:50, 31.05.2024

У період спеки, особливо влітку, вагітній варто уникати перебування під сонцем з 11 ранку до 4 дня. Адже це може нашкодити і мамі, і майбутній дитині, і обернутися передчасними пологами.

Якщо майбутня мама прийняла рішення народжувати малюка за кардоном, особливо коли в Україні йде війна, не правильно її відмовляти від цього. Але вагіт

Пологи за кордоном: що треба знати?

Пологи | 10:30, 27.05.2024

Якщо майбутня мама прийняла рішення народжувати малюка за кардоном, особливо коли в Україні йде війна, не правильно її відмовляти від цього. Але вагітна має знати, як підготуватись до народження малюка в іншій країні.

Багато пар бояться партнерських пологів, оскільки вважають, що вони можуть негативно відбитися на їхніх стосунках, або ж нанести травму чоловікові і

Як партнерські пологи впливають на маму, тата і їхні стосунки?

Пологи | 00:30, 15.05.2024

Багато пар бояться партнерських пологів, оскільки вважають, що вони можуть негативно відбитися на їхніх стосунках, або ж нанести травму чоловікові і "відбити" його сексуальне бажання. Чи так це насправді?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: