Чому переливання крові від жінок може бути небезпечним для чоловіків?

Adoption
Date
  • 1105 Переглядів
Отримання крові від жінки, яка коли-небудь була вагітна, може бути ризикованим для чоловіків, свідчить нове дослідження, проведене в Нідерландах.

7997_c1140d7e77b262971bacac55d5c82873-1.jpg (37.77 Kb)

Дослідження, опубліковане в журналі JAMA, виявило, що чоловіки, яким переливали кров від раніше вагітних жінок-донорів, мали на 13 відсотків більше шансів померти протягом періоду дослідження, порівняно з чоловіками, яким переливали кров від чоловіків-донорів.

Навпаки, у чоловіків, яким переливали кров від жінок, які ніколи не були вагітними, не було підвищеного ризику смерті протягом періоду дослідження порівняно з чоловіками, яким переливали кров від інших чоловіків. Жінки, які отримували кров від жінок з вагітністю або без неї, не мали підвищеного ризику смерті порівняно з жінками, які отримували кров від чоловіків-донорів.

У новому дослідженні вчені з Медичного центру Лейденського університету проаналізували інформацію від понад 31 000 осіб, які отримували переливання червоних кров’яних тілець у Нідерландах у період з 2005 по 2015 рік. Людей включали в дослідження, лише якщо вони отримували переливання виключно одного з трьох типів крові. Донорами були: донори-чоловіки, донори-жінки з вагітністю в анамнезі та донори-жінки без вагітності. За учасниками спостерігали в середньому трохи більше року після їх переливання.

Загалом за період дослідження померло майже 4000 учасників. Серед пацієнтів чоловічої статі було 101 смертельний випадок на 1000 осіб на рік серед тих, хто отримував кров від жінок-донорів з історією вагітності, порівняно з лише 80 смертями на 1000 осіб на рік серед тих, хто отримував кров від донорів-чоловіків. Цей підвищений рівень смертності спостерігався лише серед чоловіків віком 50 років і молодше.

Серед чоловіків, які отримували кров від жінок без вагітності, було 78 смертей на 1000 осіб на рік — приблизно стільки ж, скільки й серед чоловіків, які отримували переливання від чоловіків-донорів.

Що стосується жінок, не спостерігалося підвищення рівня смертності серед тих, хто отримував кров від вагітних або ніколи не вагітних жінок, порівняно з тими, хто отримував кров від донорів-чоловіків.

Лікарям відомо, що в рідкісних випадках у людей, які отримують переливання крові, розвивається стан, який називається гострим ушкодженням легенів, пов’язаним з переливанням крові, серйозною запальною реакцією в легенях, яка може призвести до смерті. Дослідники припустили, що антитіла або інші фактори імунної системи, які виробляються у жінок під час вагітності, можуть викликати цей стан у реципієнтів крові чоловіків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: переливання крові, від жінок, може бути, небезпечним, для чоловіків, переливання, жінка, чоловік, кров, донорство, небезпека, ризики


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування мо

Коров'яче молоко зменшує ймовірність розвитку алергії у дітей

Дитина | 06:20, 21.02.2024

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування може знизити ризик розвитку харчової алергії у дітей.

Це доволі небезпечна болячка.

Як зрозуміти, що в дитини кашлюк

Дитина | 20:00, 19.02.2024

Це доволі небезпечна болячка.

75% батьків не приділяють належної уваги зору своїх дітей, і така безпечність може обійтися занадто дорого. Щоб не картати себе все життя, краще зайви

Якщо ви побачили у дитини ці симптоми, негайно ведіть її до офтальмолога

Хвороби | 11:20, 18.02.2024

75% батьків не приділяють належної уваги зору своїх дітей, і така безпечність може обійтися занадто дорого. Щоб не картати себе все життя, краще зайвий раз зводити малюка до лікаря.

Більшість батьків в прагненні допомогти дитині, яка хворіє на застуду або грип, починають здійснювати безліч маніпуляцій, які можуть бути не тільки за

Головні помилки батьків при лікуванні застуди у дитини

Хвороби | 01:20, 18.02.2024

Більшість батьків в прагненні допомогти дитині, яка хворіє на застуду або грип, починають здійснювати безліч маніпуляцій, які можуть бути не тільки зайвими, але і небезпечними для здоров'я.
Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: