Що потрібно знати про A1C і тестування на діабет

Adoption
Date
  • 397 Переглядів
Існує багато способів вимірювання рівня цукру в крові, але медичні працівники часто використовують вимірювання, яке називається тестом A1C (HbА1С).

6320_007ce62e6d7f5f9b542cf16a97a2d9a36ec.jpg (22.98 Kb)


Тест A1C можна використовувати для діагностики переддіабету та разом з іншими тестами для діагностики діабету 1 та 2 типу. Ваш лікар також використовуватиме тест A1C для моніторингу вашого плану лікування діабету, якщо у вас є діабет.

Що таке тест A1C?
Рівень цукру в крові змінюється протягом дня. Зазвичай він нижчий вранці, коли ви прокидаєтеся, до того, як ви поїли. Їжа підвищує рівень цукру в крові приблизно через годину або дві після їжі. Фізичні вправи та стрес також можуть тимчасово підвищити рівень цукру в крові, тоді як алкоголь може його знизити.

«Колибвання рівня цукру в крові — це лише щоденна робота для вашого тіла», — сказав Тім Аракава, доктор медичних наук, доктор філософії з Самаритської ендокринології в Корваллісі. «Це нормально і здорово, коли рівень цукру в крові коливається в певному діапазоні. Тест A1C дозволяє нам побачити середнє значення цього діапазону з часом, що допомагає нам визначити, чи ефективно ваш організм використовує глюкозу».

Тест A1C перевіряє рівень гемоглобіну у вашій крові, щоб побачити, скільки глюкози, форми цукру, яка забезпечує ваше тіло енергією, приєднано до нього. Червоні кров'яні тільця, клітини-переносники кисню, які містять гемоглобін, живуть приблизно три місяці, перш ніж відмирають і замінюються новими клітинами крові. Перегляд глюкози на гемоглобіні дає середнє значення рівня цукру в крові людини за попередні три місяці.

Вам не потрібно голодувати для тесту A1C. Результати наведені у відсотках; чим вищий відсоток, тим вищим був ваш середній рівень цукру в крові.

Нормальним вважається результат тесту менше 5,7%. Між 5,7% і 6,5% вказує на переддіабет, а понад 6,5% вказує на діабет. Якщо ваші результати тесту перевищують 6,5%, ваш лікар використає інший тест, як-от аналіз цукру в крові натще або тест на толерантність до глюкози, щоб підтвердити, що у вас діабет.

Ваш лікар може використовувати число з тесту A1C для розрахунку вашого орієнтовного середнього рівня глюкози, який подібний до середнього вимірювання, що використовується домашніми глюкометрами.

Кому потрібен тест A1C?
Ваш лікар може замовити тест на A1C як частину звичайного медичного огляду, якщо у вас є інші симптоми діабету.

Якщо у вас вже був діагностований діабет, лікарі рекомендують проходити тестування двічі на рік, якщо ви досягаєте цілей лікування. Однак вам може знадобитися частіше проходити обстеження, якщо вам важко стежити за своїм здоров’ям.

«Постійно надто високий рівень цукру в крові створює ризик таких ускладнень, як пошкодження нервів, втрата зору, хронічна хвороба нирок і серцево-судинні захворювання», — сказав доктор Аракава. «Можливість побачити загальну середню картину того, наскільки добре контролюється рівень цукру в крові, може допомогти нам підібрати для вас план лікування».

Загалом, доктор Аракава зазначає, що наступні поради можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові:

Дотримуйтеся здорової дієти, як обговорювалося з вашою медичною командою. Не пропускайте прийоми їжі.
Пийте багато води.
Приділяйте принаймні 150 хвилин вправ на тиждень. Фізичні вправи допомагають нормалізувати рівень цукру в крові, тому намагайтеся виконувати вправи щодня.
Спіть від семи до дев'яти годин щоночі.
Керуйте стресом.
Якщо ви вживаєте тютюн, кидайте.
Приймайте ліки згідно з інструкцією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, рівень цукру, діабет, глюкоза, тест A1C, HbА1С, глікований гемоглобін


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування мо

Коров'яче молоко зменшує ймовірність розвитку алергії у дітей

Дитина | 06:20, 21.02.2024

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування може знизити ризик розвитку харчової алергії у дітей.

Це доволі небезпечна болячка.

Як зрозуміти, що в дитини кашлюк

Дитина | 20:00, 19.02.2024

Це доволі небезпечна болячка.

75% батьків не приділяють належної уваги зору своїх дітей, і така безпечність може обійтися занадто дорого. Щоб не картати себе все життя, краще зайви

Якщо ви побачили у дитини ці симптоми, негайно ведіть її до офтальмолога

Хвороби | 11:20, 18.02.2024

75% батьків не приділяють належної уваги зору своїх дітей, і така безпечність може обійтися занадто дорого. Щоб не картати себе все життя, краще зайвий раз зводити малюка до лікаря.

Більшість батьків в прагненні допомогти дитині, яка хворіє на застуду або грип, починають здійснювати безліч маніпуляцій, які можуть бути не тільки за

Головні помилки батьків при лікуванні застуди у дитини

Хвороби | 01:20, 18.02.2024

Більшість батьків в прагненні допомогти дитині, яка хворіє на застуду або грип, починають здійснювати безліч маніпуляцій, які можуть бути не тільки зайвими, але і небезпечними для здоров'я.
Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: