Нездорові кордони мами й дитини: Що про це треба знати?

Adoption
Date
  • 112 Переглядів
Дітям, які виростають і стають дорослими, не рідко буває складно бути незалежними та розривати зв'язок з батьками. Хоча для емоційного розвитку мами й дитини це необхідно.

70_2.jpg (39.94 Kb)

Це може відбуватися, наприклад, коли скасовуєте усі плани й підлаштовуєтеся під бажання матері. Звісно, вона важлива, але не повинна бути над усім життям.

Терапевт Аманда Стімен зазначила, що при цьому може бути відчуття, ніби все робите правильно, коли виконуєте мамині вимоги й очікування. Проте це може закінчитися пошкодженням вашого зв’язку – образою та іншими негативними почуттями.

► Почуваєтесь відповідальними за емоційне самопочуття мами
Якщо ваша мама каже або робить речі, які показують, що ви відповідальні за її самопочуття, ймовірно, це означає порушення кордонів. Діти не можуть контролювати емоційний стан батьків.

"Деякі батьки навчились робити так, щоб їхні діти почувались відповідальними за їхні емоції. Вони можуть казати: "Тому що ти це зробив, я хвилювався", "Ти засмучуєш мене, коли не телефонуєш", "Якби ти цього не зробила, я б не розізлилась", – пояснила Аманда Стімен.

► Обманюєте маму через страх її розчарувати
Ви не повинні відчувати потребу брехати мамі, боячись її несхвалення. Їй може не подобатися – це нормально.

"У дорослому віці ви відповідаєте за власні рішення і їхні наслідки. Вам не треба маминої згоди, як способу навчити вас розуму і "як краще", – пояснив сімейний терапевт Аарон Андерсон.

► Покладаєтесь на гроші своєї мами
У дорослому віці може бути період безробіття, коли вимушені попросити фінансової допомоги у батьків. У цьому нічого поганого немає. Якщо ж можете працювати – це не причина “сидіти на шиї”.

"Це означає, що мама може втручатися у ваші рішення і впливати на них. Це не дозволяє вам бути самостійним дорослим", – додав Андерсон.

► Дозволяєте виконувати ваші обов'язки
Намагаючись допомогти, мама може виконати обов’язки своєї дорослої дитини. Наприклад, попрати одяг, прибрати свій дім. Якщо це дозволяти, можна перешкодити зростанню та розвитку.

► Не приймати важливі рішення без неї
Якщо ви відчуваєте, що не можете приймати щоденні рішення, не порадившись з мамою чи не спитавши її дозволу, щось не те. Як дорослій людині, вам має бути комфортно обирати самотужки. Можете порадитись, якщо хочете, але не маєте відчувати обов'язку це робити. Якщо ви не дослухаєтесь до її слів, вона може почати сипати звинуваченнями та змушувати вас відчувати провину. Усе це може призвести до нездатності проявити характер, низької самооцінки та дискомфорту самовираження.

► Мама втручається у приватність
"Якщо мама читає ваші особисті повідомлення, переслідує вас у соцмережах і потім ще й влаштовує допити й злиться, якщо чує "Ні" – це класичне порушення кордонів", – зазначила психотерапевт Тіна Тессіна.

► Мама занадто відверта щодо особистих деталей свого життя
Ви часто думаєте: "Занадто, мам!" після того, як вона розповіла про свого чергового кавалера зараз чи у юності? Або тисне, щоб дізнатися кожну деталь вашого романтичного життя.

"Якщо у вас близькі стосунки з мамою, де ви відкрито говорите практично про все, це нормально і здорово, якщо ви хочете мати певні особисті кордони", – додала клінічна психологиня Джіна Делукка.

джерело: https://simya.24tv.ua/

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, мама, психологія


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Фрази, які травмують психіку дитини на все життя

Сімейні справи | 12:00, 17.04.2021

"Не заважай мені, зроби щось"Як розповіла психологиня, батьки зазвичай говорять цю фразу, коли вони втомлені та потребують відпочинку, але не варто саме так формулювати це, бо діти починають думати, що справа мами чи тата важливіша за них. Якщо батьк

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

Малюнки можуть розказати про психологічний стан дитини

Психологія | 11:00, 16.04.2021

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

Дослідження показало, що деяких чоловіків футбол та інші види спорту хвилюють сильніше, ніж секс. Принаймні, якщо взяти до уваги частоту серцевих скор

Футбол збуджує чоловіків більше, ніж інтим

Тато | 09:30, 16.04.2021

Дослідження показало, що деяких чоловіків футбол та інші види спорту хвилюють сильніше, ніж секс. Принаймні, якщо взяти до уваги частоту серцевих скорочень.

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у

Лослідження: Люди щасливіші, коли багато часу проводять в сім'ї

Сімейні справи | 08:00, 16.04.2021

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у звичних повсякденних справах і розвагах, робить членів сім'ї щасливішими. Авторка дослідження та доц

Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Поради, як виховати дитину оптимістом

Виховання | 12:00, 15.04.2021

Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Майже кожен, розмірковуючи над своїм життям, хоч раз звинувачував у якихось проблемах своїх батьків.

Травма дитинства: Як пробачити своїх маму і тата?

Психологія | 10:00, 15.04.2021

Майже кожен, розмірковуючи над своїм життям, хоч раз звинувачував у якихось проблемах своїх батьків.

Досвід показує, що стосунки вітчима з пасинком мають важливе значення для щастя та безпеки сім'ї, а тому вони мають знайти між собою спільну мову.

Поради, як вітчиму налагодити стосунки з дитиною

Тато | 08:00, 15.04.2021

Досвід показує, що стосунки вітчима з пасинком мають важливе значення для щастя та безпеки сім'ї, а тому вони мають знайти між собою спільну мову.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: