Що батькам треба знати про перехідний вік у хлопчиків?

Adoption
Date
  • 4629 Переглядів
Кардинальні фізіологічні, психологічні та емоційні зміни призводять до того, що змінюється й поведінка дитини. Батьки повинні пам'ятати про такий важливий період і заздалегідь до нього морально підготуватися.

3420_1.jpeg (19.87 Kb)


Коли настає перехідний вік у хлопчиків? Він припадає на 13-15 років. Точний вік назвати складно, так як кожна людина індивідуальна.

Представлений період прийнято називати пубертатним. В підлітковому організмі відзначають активні зміни хлопчик стає юнаком, що наближає його до дорослого життя. Його тіло трансформується з урахуванням основної функції продовження роду.

Гормональна перебудова негативно позначається не тільки на фізіологічному стані, але також впливає на соціальну поведінку в суспільстві.

ПЕРЕХІДНИЙ ВІК 10-12 РОКІВ
Починаючи з цього віку, дитина залюбки проводить весь свій вільний час зі своїми друзями, відмовляючись йти на контакт з батьками. У цей період зазначають перші ознаки дитячої агресії, можливі напади жорстокості, непорозуміння.

Батькам важливо відшукати підхід до хлопчика і не критикувати його без серйозних на те причин. Адже дитина сприймає будь-які поради і вимоги негативно, висловлюючи свій протест і невдоволення.

ПЕРЕХІДНИЙ ВІК 13-14 РОКІВ
У 13 років хлопчики помічають, що їх голосові зв'язки дещо змінені, що стає причиною ломки голосу. Звичний дитячий голос поступово перетворюється в грубий чоловічий, проявляються нотки хрипоти, що викликають дискомфорт у дитини. Таким чином, вона може закритися в собі, що негативно позначається на соціальному статусі в суспільстві.

По всій поверхні тіла активно поширюється волосяний покрив. В цьому віці дитина може помітити, що над верхньою губою з'явилися перші волоски це ще не груба чоловіча щетина, але цілком помітний пушок.

У 14 років хлопчики починають активно рости, у них збільшуються плечі стають більш широкими, що свідчить про трансформацію всього тіла. Таким чином, хлопчик поступово перетворюється на хлопця.

Це період активних гормональних перебудов, в результаті яких на шкірі може спостерігатися висип. Щоб підліток не закрився в собі і не отримав величезну кількість комплексів, батьки повинні пояснити, що протікання даних процесів є природним і стосується всіх.

ПЕРЕХІДНИЙ ВІК 15-16 РОКІВ
В 15 років ломка голосу поступово припиняється, і тембр стає трохи нижчим це ще не остаточний голос справжнього чоловіка, але вже і не дитини. Підліток намагається здаватися кращим, ніж він є насправді.

Даний етап вважається одним з найскладніших у житті хлопчика та його батьків. Адже в цей час змінюється психологічний аспект: у дитини відзначають різку зміну настрою, хлопчики намагаються бути самостійними.

У цьому віці дитина негативно реагує на будь-який контроль з боку мами і тата їй хочеться самостійності. Саме в 16 років змінюються життєві принципи і формуються нові цілі на майбутнє.

ПОРАДИ БАТЬКАМ
Благополучне протікання перехідного віку безпосередньо залежить від підтримки та батьківської допомоги. У цьому випадку важливо бути обережним у власних висловлюваннях, формулюваннях порад і вимог.

- Батьки повинні з розумінням ставитися до всіх змін в організмі і характері підлітка, не намагаючись його перевиховати і повернути колишнього слухняного хлопчика.
- Спілкування з сином потрібно вести на рівних, виключити наказовий тон і постаратися стати для дитини, перш за все, другом, а вже потім мамою або татом.
- Треба вміти викликати дитину на відверту розмову, щоб завжди знати про її вчинки і плани.
- Щоб дитина не виросла егоїстом і могла з довірою ставитися до батьків, вони повинні теж ділитися з нею своїми проблемами і деякими переживаннями. Це дозволить усвідомити хлопчикові, що він вже дорослий і з його думкою теж рахуються.
- Потрібно демонструвати підлітку, що батьки завжди будуть поруч і допоможуть, незважаючи на те, що сталося. Дитина повинна відчувати батьківську підтримку. Однак, не варто занадто перестаратися - хлопчик не повинен зростати людиною, яка не може самостійно приймати рішення.
- Потрібно відверто обговорювати з сином важливі для нього питання. Навіть якщо батькам та чи інша проблема здається смішною і несерйозною, ні в якому разі не варто цього показувати. В іншому випадку, підліток замкнеться в собі, стверджуючи, що його ніхто не розуміє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: перехідний вік, перехідний вік у хлопців


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Високий, привабливий, смішний, розумний, досвідчений, поділяє ваші захоплення – коли справа доходить до побачень, у кожного з нас є свої «списки бажан

8 способів визначити, чи сумісні ви та ваша половинка

Психологія | 09:00, 30.07.2022

Високий, привабливий, смішний, розумний, досвідчений, поділяє ваші захоплення – коли справа доходить до побачень, у кожного з нас є свої «списки бажань». Але ці характеристики мають мало спільного з сумісністю та довгостроковим щастям. Крім того, сум

З початку повномасштабної війни росії проти України, ми чуємо сирену майже щодня. Інколи, кілька разів на день Але що, якщо людина перестає відчувати

Чи нормально перестати реагувати на повітряні тривоги?

Психологія | 01:30, 30.07.2022

З початку повномасштабної війни росії проти України, ми чуємо сирену майже щодня. Інколи, кілька разів на день Але що, якщо людина перестає відчувати страх і не реагує більше на звук сирени. Чи це нормально? Пояснює лікарка-психіатр, Наталя Підкалюк.

Подружні пари можуть з часом розійтися, як фізично, так і емоційно, що негативно впливає на задоволеність стосунками. Дійсно, подружнє консультування

Сила перегляду сімейних фотографій

Сімейні справи | 00:30, 30.07.2022

Подружні пари можуть з часом розійтися, як фізично, так і емоційно, що негативно впливає на задоволеність стосунками. Дійсно, подружнє консультування та терапія є потужною індустрією, що швидко розвивається. Але згідно з дослідженнями, посилення почу

Симптоми депресії у дітей різні. Захворювання часто не діагностується та не лікується, оскільки симптоми видаються за нормальні емоційні та психологіч

Як зрозуміти, що у дитини депресія?

Дитина | 23:00, 29.07.2022

Симптоми депресії у дітей різні. Захворювання часто не діагностується та не лікується, оскільки симптоми видаються за нормальні емоційні та психологічні зміни. Ранні медичні дослідження були зосереджені на «замаскованій» депресії, де депресивний наст

Діти в підлітковому віці дедалі частіше починають замислюватися над собою і своєю роллю в суспільстві. Їх також цікавить, як вони виглядають в очах от

Як не зробити з підлітка сором'язливу людину?

Психологія | 07:00, 29.07.2022

Діти в підлітковому віці дедалі частіше починають замислюватися над собою і своєю роллю в суспільстві. Їх також цікавить, як вони виглядають в очах оточуючих. Досить часто в підлітковому віці розвивається сором’язливість, і якщо дівчину ця риса лише

За останньою статистикою, все більше дітей народжуються у підлітків у віці від 15 до 19 років. Хоча виховання дітей у підлітковому віці, безумовно, є

Недоліки бути молодими батьками

Сімейні справи | 19:00, 28.07.2022

За останньою статистикою, все більше дітей народжуються у підлітків у віці від 15 до 19 років. Хоча виховання дітей у підлітковому віці, безумовно, є проблематичним у багатьох відношеннях, навіть молоді батьки, яким близько 20 років, можуть зіткнутис

Через війну багато українців змушені покинути свої домівки. Виїжджаючи в інші області або за кордон, люди часто сумують за рідними та домом. Що робити

Що робити, якщо ви сумуєте за домом ?

Психологія | 17:00, 26.07.2022

Через війну багато українців змушені покинути свої домівки. Виїжджаючи в інші області або за кордон, люди часто сумують за рідними та домом. Що робити в цій ситуації?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: