Звідки береться дитяча заздрість і що з нею робити?

Adoption
Date
  • 217 Переглядів
Заздрість у дитини з'являється у випадку, коли батьки навмисно або несвідомо влаштовують змагання між дітьми. Розглянемо основні помилки батьків, які призводять до виникнення дитячої заздрості.

20_9.jpeg (79.74 Kb)

- Дитину занадто балують. Якщо ви балуєте дитину, можливо, вона відчуває вдома повну вседозволеність. Коли в родині з'являється ще одна дитина, малюк починає відчувати невпевненість. І причиною цієї невпевненості дитина вважає новонародженого брата чи сестру. У результаті в неї може почати формуватися депресія, адже вона більше не отримує всього, чого хоче, і не відчуває себе найголовнішою в сім'ї.
- Надмірна опіка. Коли батьки довгий час опікають дитину, а потім дають їй свободу – вона виявляється сам на сам зі світом, до якого погано пристосована. У результаті розвиваються такі риси характеру, як замкнутість і сором'язливість. Зіштовхуючись із більш упевненими в собі дітьми, вона може відчувати заздрість.
- Авторитарне ставлення до дитини. Надмірний контроль з боку батьків також може бути причиною заздрості. Жорсткі правила суттєво впливають на маленьку людину, особливо якщо батьки ніяк їх не пояснюють. Малюк росте невпевненим у собі й відчуває себе менш значущим, ніж інші діти.
- Порівняння дитини з іншими дітьми. Батьки роблять помилку, порівнюючи дитину з іншими. Це призводить лише до заздрості й невпевненості в собі.
- Створення нездорової конкуренції. Змушуючи дітей займатися одним і тим же заняттям і порівнюючи їх результати, батьки створюють нездорову конкуренцію. Кожна дитина може бути в чомусь талановитою, але якщо змушувати різних дітей займатися одними й тими ж заняттями, встановлюючи однакові критерії, можна спровокувати в деяких дітей прояви заздрості.
- Старшинство. Іноді батьки приділяють різну увагу дітям. Наприклад, старша дитина може відчувати заздрість у ставленні до новонародженого брата чи сестри, тому що батьки приділяють йому або їй більше уваги. Малюк більше не відчуває себе в центрі уваги, і це стає причиною заздрості.

Як упоратися з дитячою заздрістю

Перше, ніж шукати засіб від заздрості в дитини, переконайтеся, що ви самі не відчуваєте її у ставленні до своїх родичів, друзів, сусідів або до кого-небудь ще. Поки ви не опануєте власні емоції, ви не зможете нічого вдіяти з емоціями дитини.

Пропонуємо кілька способів упоратися з заздрістю в дітей:

- Перетворіть заздрість на цілеспрямованість. Якщо дати дитині можливість спрямувати свою енергію в позитивне русло, це допоможе їй швидше впоратися з емоціями та встановити життєві цілі. Наприклад, коли дитина засмучена через те, що її друг отримав гарну оцінку в школі, мотивуйте її вчитися краще. Концентруючись на своїй успішності, вона більше не буде порівнювати себе з іншими. Її мотивація буде спрямована в потрібне русло.
- Вислухайте дитину. У більшості випадків заздрість має конкретні причини. Поговоріть з дитиною та з'ясуйте, чому вона відчуває заздрість до кого-небудь. Заздрість можуть викликати низька самооцінка дитини, її невпевненість у собі.
- Учіться у класиків. У класичній літературі є багато моральних уроків. Дорослішаючи й розвиваючись, дитина може багато чого навчитися з класичних сюжетів. Візьміть за звичку читати на ніч. Давайте їй читати книги, які вчать допомагати й піклуватися про інших. Таким чином, дитина зрозуміє, що заздрити – це погано.
- Пояснюйте на прикладах. Ефективний спосіб навчити дитину мислити позитивно – показати їй позитивний приклад. Хваліть інших за гарне почуття гумору, поведінку й інші позитивні якості. Дотримуйтеся широких поглядів, хвалячи інших у присутності дитини.
- Розкажіть дитині про необхідність ділитися. Дитина може відчувати неприязнь до інших дітей без видимої причини. У такому випадку поясніть їй, що важливо ділитися й піклуватися про тих, хто тебе оточує. Це дозволить малюкові відчути себе в безпеці. Рано чи пізно ви побачите, як дитина отримує задоволення від спілкування з однолітками.
- Проявляйте любов до дитини. Ніколи не забувайте, що дитина на даній стадії розвитку потребує вашої любові та прихильності. На це не потрібна причина. Любов і турбота батьків завжди допомагає виходити зі складних ситуацій і змінювати поведінку дитини на краще.
- Утримайтеся від порівнянь. Не порівнюйте поведінку своїх дітей – цим ви їх знецінюєте. Коли ви порівнюєте, дитина робить висновок: «Мама любить його більше, ніж мене» або «Мама думає, що він кращий за мене».
- Не порівнюйте успішність дитини з іншими. Не порівнюйте оцінки дитини з оцінками її друзів та однокласників. Це не допоможе дитині краще вчитися.
- Дитина повинна відчути свою унікальність. Кожна дитина любить слухати про свої переваги. Скажіть їй, у чому вона сильна – і це підвищить її самооцінку. Розвивайте унікальні переваги малюка, які криються в його характері, інтересах і т. ін.
- Навчіть дитину співпрацювати. Це один з найпростіших способів упоратися з дитячою заздрістю. Навчіть своїх дітей підтримувати один одного, ділитися та працювати разом. Покажіть, що ви цінуєте їх зусилля.

Коли ви помітите, що дитина заздрить своєму однокласнику через гарні оцінки чи старшому братові через те, що йому купили велосипед, – поговоріть з дитиною. Нагадайте їй випадки, коли вона сама отримувала винагороду за свої досягнення. Ваше небайдужість до малюка має для нього велике значення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитяча заздрість


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Дитячі малюнки — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. А чи знаєте ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчити

Чому батькам потрібно звертати увагу на дитячі малюнки?

Психологія | 08:00, 28.01.2023

Дитячі малюнки — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. А чи знаєте ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчитися читати витвори вашої малечі?

Сьогодні матері, які виховують дитину самі, без батька, – звичне явище для суспільства. Це складно, адже мама повинна замінити обох батьків, але цілко

Як виростити дитину без батька?

Мама | 05:00, 27.01.2023

Сьогодні матері, які виховують дитину самі, без батька, – звичне явище для суспільства. Це складно, адже мама повинна замінити обох батьків, але цілком можливо.

Батькам дуже важливо вміти балансувати між

Основні табу в спілкуванні з дітьми

Сімейні справи | 05:00, 25.01.2023

Батькам дуже важливо вміти балансувати між "все можна" і "не можна нічого".

Що, якби весь секрет кращого життя зводився до одного, - доброти?

Користь доброти для нашого здоров’я

Здоров'я | 08:30, 24.01.2023

Що, якби весь секрет кращого життя зводився до одного, - доброти?

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три час

Правила психічного здоров'я сім'ї від доктора Комаровського

Доктор Комаровский | 08:00, 24.01.2023

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три частини.

Якщо дитині дозволяють злитися вдома, вона навряд чи стане робити це на вулиці. Це нормально, коли дитина плаче, істерить вдома, але не варто допускат

Чому дитині інод треба позлитися?

Психологія | 05:00, 23.01.2023

Якщо дитині дозволяють злитися вдома, вона навряд чи стане робити це на вулиці. Це нормально, коли дитина плаче, істерить вдома, але не варто допускати, щоб це траплялося часто.

Щоденні скандали негативно впливають на психічний розвиток дітей та можуть стати причиною розвитку агресивної поведінки або, навпаки, їх зайвої скутос

Батьківський крик руйнує мозок дитини - дослідження

Здоров'я | 05:00, 23.01.2023

Щоденні скандали негативно впливають на психічний розвиток дітей та можуть стати причиною розвитку агресивної поведінки або, навпаки, їх зайвої скутості і низької самооцінки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: