Що вбиває нашу пам'ять?

Adoption
Date
 • 1590 Переглядів
Погіршення пам'яті - один з перших ознак прояву вікових змін. Бувало так, що ще вчора ви цитували вірші зі шкільної програми з літератури, а сьогодні вже не можете згадати, куди поділи ключі від квартири? Сьогодні ми розповімо вам, про повсякденні ритуали, яких краще уникати, якщо хочете зберегти гостроту розуму ще на кілька десятків років.
5197_pamyat.jpg (29. Kb)

1. Зловживаючи жирами, ми змушуємо свій організм накопичувати шкідливий холестерин. Як підсумок - холестеринові бляшки закривають доступ до кровопостачання мозку. Замість шкідливих жирів віддавайте перевагу полінасиченим і мононасичених - горіхів, риби, тофу, маслинами, авокадо, корисним рослинних масел.

2. Надлишок цукру. Кажуть, що працівникам інтелектуальної праці краще споживати якомога більше солодкого. Але на ділі це тільки поширений міф. Добова доза цукру для людини - 35-50 грам. Перевищення цього засобу в рази тягне за собою погіршення здатності мозку формувати нові спогади.

3. Сувора дієта. Експерименти довели, що люди, довгий час "сидять" на безвуглеводних і низьковуглеводних дієтах, тому мають більш сповільнену швидкість реакції і погіршену візуальну і просторову пам'ять. Також це відноситься і до тих людей, хто зловживав пропускати сніданки.

4. Куріння. У 2012 році були опубліковані наукові статті, які говорять про позитивні властивості нікотину: наприклад, збільшення здатності до навчання. Однак мінуси куріння все одно переважують - знижується вербальна пам'ять, а ще шкідлива звичка збільшує ризик захворювання синдромом Альцгеймера в 2 рази.

5. Недостача сну. На пам'ять здатне впливати не тільки кількість годин сну, але і якість. Наприклад, мелатонін, важливий гормон для нашого організму, виробляється тільки в темряві, а його пік припадає на проміжок з 23:00 до 03:00.

6. Хвилювання. Хвилювання - завжди є фізіологічним збудженням. Воно вселяє в нас невпевненість, знижуючи тим самим розумову діяльність. Тому навчіть себе швидко заспокоювати під час стресу.

7. Гучна музика. Наш організм сприймає гучні звуки як небезпека і починає виробляти адреналін. А запас глюкози, який задіюється в мозку, призводить до зниження деяких ділянок цього органу, в числі яких і ті частини, які відповідають за пам'ять.

8. Деякі лікарські препарати навіть у своїх інструкціях вказують погіршення пам'яті як побічний ефект. До них відносяться знеболюючі, транквілізатори, седативні препарати, препарати для зниження тиску і антидепресанти. Не забувайте дізнаватися у свого лікаря про наслідки застосування тих чи інших медикаментів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


  Теги: пам'ять, погіршення пам'яті, розум, речі, здоров'я


  Система Orphus

  ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


  Новини по темі

  Звичка гризти нігті – це не тільки не естетично, а й може свідчити про проблеми дитини в садку чи у школі.

  Поради, як відучити дитину гризти нігті

  Дитина | 05:00, 28.04.2021

  Звичка гризти нігті – це не тільки не естетично, а й може свідчити про проблеми дитини в садку чи у школі.

  Треба допомогти дитині позбутись цієї небезпечної звички.

  Поради батькам, якщо дитина гризе нігті

  Дитина | 19:45, 26.04.2021

  Треба допомогти дитині позбутись цієї небезпечної звички.

  Якщо не допомогти дитині позбутися від цієї звички, вона може травмувати нігтьову пластину і кінчики пальців, занести інфекцію або ж продовжувати цю з

  Звичка гризти нігті у дитини: як вирішити проблему?

  Дитина | 23:30, 15.04.2021

  Якщо не допомогти дитині позбутися від цієї звички, вона може травмувати нігтьову пластину і кінчики пальців, занести інфекцію або ж продовжувати цю звичку в дорослому житті.

  Діти курців страждають від вушних інфекцій частіше за своїх однолітків, які ростуть в сім'ях, де батьки не схильні до цієї згубної звички.

  Діти курців частіше страждають від болю у вухах

  Мама | 20:30, 12.04.2021

  Діти курців страждають від вушних інфекцій частіше за своїх однолітків, які ростуть в сім'ях, де батьки не схильні до цієї згубної звички.

  Ви сутулитесяМама мала рацію: погана постава справді шкідлива для здоров'я. Якщо ви сутулитеся, то плечі постійно напружені, а це може стати причиною

  Щоденні звички, які призводять до появи болю в спині

  Шкідливі звички | 10:00, 04.04.2021

  Ви сутулитесяМама мала рацію: погана постава справді шкідлива для здоров'я. Якщо ви сутулитеся, то плечі постійно напружені, а це може стати причиною спазмів у спині. Хворобливі відчуття, які ви відчуваєте, — це своєрідний захисний механізм. Таким чи

  Зі стійкою втомою варто звертатись за лікарською допомогою. Адже вона може свідчити про наявність серйозних хвороб.

  Втома може бути симптомом серйозних захворювань

  Здоров'я | 17:00, 29.03.2021

  Зі стійкою втомою варто звертатись за лікарською допомогою. Адже вона може свідчити про наявність серйозних хвороб.

  Дослідження Брістольського університету показали, що зв'язок між курінням і використанням електронних сигарет може бути пояснений більш широкою генети

  Гени можуть змушувати людину курити

  Здоров'я | 17:00, 26.03.2021

  Дослідження Брістольського університету показали, що зв'язок між курінням і використанням електронних сигарет може бути пояснений більш широкою генетичною схильністю до ризику.

  Коментарі до новини


  Додати коментар до публікації
  Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


  Код:
  captcha

  Введіть код: