Що потрібно знати батькам про розвиток зору дитини

Adoption
Date
  • 372 Переглядів
Поговоримо про розвиток зору малюка, що потрібно знати - читайте далі.
2554_zir.png (339.99 Kb)


Зір дитини поступово розвивається, накопичуючи образи, досвід фокусування погляду, збільшуючи здатність до розрізнення різних світлових хвиль - колірних відтінків.

У перші 2-3 тижні дитина не здатна захопити все навколо і фокусує погляд на великих предметах, і це нормально. Головне, не тримайте телефон близько до обличчя дитини, не ближче, ніж на 25 см, інакше може розвинутися косоокість.

До кінця першого місяця дитина починає розрізняти силуети. До 1,5-2 місяців малюк вже розрізняє плоскі предмети від об'ємних, а до трьох місяців малюк вже чітко бачить навколишню дійсність і може фокусувати погляд на далеких і ближніх предметах.

Тримісячні малюки люблять дивитися по сторонах, на руки батьків сидячи обличчям вперед. В цей період часу малюк починає розрізняти оточуючих за рисами обличчя. Починає впізнавати маму і тата і може повторювати їх міміку.

Сприйняття кольорів теж піддається розвитку. При народженні малюк розрізняє світло і тінь, а значить, чорний і білий колір. Тримісячні діти можуть довго розглядати контрастні малюнки і складні двоколірні візерунки. До трьох місяців до дитини приходить вміння розпізнавати обличчя разом з розрізненням яскравих кольорів.

Щоб зір розвивався правильно, батькам потрібно дотримуватися деяких рекомендацій:

- Звертайте увагу на стан очей дитини.

- Будь-яке світло діє як подразник, змушуючи м'язи ока активно працювати, розвиваючи зір, тому не ховайте очі дитини від яскравого світла, щоб вони звикали, але уникайте прямого попадання сонця на очі малюка.

- Для більш спокійного стану перед сном використовуйте приглушене світло. На ніч можна залишати розсіяне світло від нічника.

- Зір дітей потрібно розвивати. Для цього корисно вішати на відстані 20-30 см від обличчя дитини іграшки, періодично міняючи їх (різна форма, величина і колір).

- Частіше беріть дитину на руки, показуючи предмети навколо.

- Міняйте місця розташування дитини в ліжечку, щоб вона не дивилася постійно в одну сторону.

- Використовуйте рухомі предмети, щоб вчити дитину фокусуватися на предметі в русі.

- Частіше міняйте свою міміку в спілкуванні з дитиною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: малюк, зір у дітей, розвиток дитини, здоров'я дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Батькам при виборі казки варто враховувати вік і характер дитини. Але при всіх розбіжностях дітей результат повинен бути один - радість. Батькам потрі

Які казки читати дітям

Сімейні справи | 12:30, 20.02.2019

Батькам при виборі казки варто враховувати вік і характер дитини. Але при всіх розбіжностях дітей результат повинен бути один - радість. Батькам потрібно «остерігатися» книг, які приведуть до емоційного перенапруження і, можливо, викличуть бажання по

Декілька порад для батьків, які їдуть з дитиною у подорож.

Правила стосовно подорожей з дітьми

Сімейні справи | 14:00, 19.02.2019

Декілька порад для батьків, які їдуть з дитиною у подорож.

Фахівці дізналися, скільки часу для сну в середньому мають молоді батьки.

Вчені з'ясували, скільки сплять молоді батьки

Сімейні справи | 09:30, 19.02.2019

Фахівці дізналися, скільки часу для сну в середньому мають молоді батьки.

Практично зі шкільного віку діти отримують гроші від батьків, які самі можуть розпоряджатися ними, як забажають. Але деякі батьки вважають за потрібне

Чи потрібно контролювати кишенькові гроші підлітків

Сімейні справи | 14:00, 18.02.2019

Практично зі шкільного віку діти отримують гроші від батьків, які самі можуть розпоряджатися ними, як забажають. Але деякі батьки вважають за потрібне контролювати витрати своїх дітей.

Каріотипування - стандартне цитогенетичне дослідження на підставі аналізу хромосом культивованих лімфоцитів периферичної крові, яке проводиться з мето

Для чого робити каріотипування подружжю

Сімейні справи | 09:30, 18.02.2019

Каріотипування - стандартне цитогенетичне дослідження на підставі аналізу хромосом культивованих лімфоцитів периферичної крові, яке проводиться з метою виявлення порушень кількості і структури хромосом.

Ніхто з дорослих не бажає, щоб їх дитя проходило за всіма тими складним і проблемним етапами життя, через які пройшли самі, тому дають своїм дітям пор

У чому проблема непорозуміння батьків і дітей

Сімейні справи | 14:00, 15.02.2019

Ніхто з дорослих не бажає, щоб їх дитя проходило за всіма тими складним і проблемним етапами життя, через які пройшли самі, тому дають своїм дітям поради. А підлітків це дратує, тому що вони самостійно хочуть вирішувати свої проблеми і справи.

Американські психотерапевти провели ряд досліджень, що дозволили зрозуміти, які фактори визначають міцність любовних відносин і допомагають зберегти ї

Від чого залежить тривалість відносин

Сімейні справи | 00:20, 15.02.2019

Американські психотерапевти провели ряд досліджень, що дозволили зрозуміти, які фактори визначають міцність любовних відносин і допомагають зберегти їх надовго.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: