Як подолати кризу у стосунках?

Adoption
Date
  • 147 Переглядів
Кожна пара рано чи пізно зустрічається з певними проблемами. Та обирає: подолати їх разом, або розійтися та далі вже будувати життя окремо від партнера. Про те, як же виникає криза та що з нею робити розповість Ігор Погодін — гештальт-терапевт із 27-річним досвідом роботи.

7605_2.jpg (35.33 Kb)


З чого все розпочинається? Звичайно, як й кожна гарна історія з кохання. Ми гадаємо, що починаємо мати почуття до реальної людини. Але насправді — закохуємося в образ чоловіка. Надягаємо на нього ідеальну картину, яку бажаємо, змушені або віддаємо перевагу бачити.

Який він — цей образ? Може бути збірним, підглянутим у близьких людей та друзів. Також це може бути реалізація прямих інструкцій, які нам давали батьки з самого дитинства.

А що далі? Наше життя багатше за плани. Тому ідеальний образ у якийсь момент починає руйнуватися. Реальні дії людини зовсім не відповідають тому, що ми вже намалювали у себе в голові. Починає виникати певна напруга всередині. Розгубленість та нерозуміння, що буде далі. Якщо довгий час ігнорувати такий стан, на його місці з'являється криза. У цей період дуже важливо мати знання, як правильно переживати всі події, які з вами відбуваються. На YouTube каналі Ігоря Погодіна ви знайдете велику кількість підтримуючих відео з корисною та практичною інформацією. Вона допоможе зберігати емоційну стабільність та обирати правильні рішення для себе.

4 варіанти розвитку подій: який шлях ваш?
Отже, що відбувається після того, як ми розуміємо, що вигаданий образ людини не відповідає дійсності?

Перемогти будь-яким шляхом
Ви ставите за мету підігнати людину з її поведінкою під вигаданий образ. У хід йдуть усі способи: умовляння партнера, спроби його переробити, шантаж та маніпуляції. Все заради того, щоб образ таки почав підходити.

Але цей сценарій є абсолютно неперспективним. Так, можливо, вам все ж таки вдасться переробити вашого партнера. Однак щастя у стосунках все також не буде.

Розставання
Ви розумієте, що людина не відповідає образу, тому бачите єдине логічне розв'язання проблеми — розірвати ці відносини. Так, ви можете це зробити. Тільки ось намальований вами образ все також залишається у серці. Продовжуєте зберігати його та плекати. Ви або знецінюйте цей образ, або з болем припиняєте з ним контакт, тому що компроміси вам не потрібні.

Це шлях також не приведе вас до щастя.

Ігнорування
Удати, що проблем просто не існує. Але конфлікти продовжуються, накопичується напруга та згодом закривати очі на події у житті стає неможливо. Відразу виникає безліч питань: що робити? Йти у терапію або розлучатися?

Так, не всі люди переживають кризу. Причина більшості розлучень полягає у тому, що пара не може пройти її разом та розвиватися, долаючи проблеми. Дізнатися про те, як будувати здорові та міцні відносини ви зможете на . Це навчання гештальт-терапії для тих, хто тільки починає пізнавати себе. Ви зможете отримати "інструментарій", який допоможе вирішувати складнощі у відносинах та особистих переживаннях. Розібратися у своїх емоціях, почуттях та відчути гармонію.

Розчарування
Отже, ми підібралися до того самого універсального варіанту. Все тому, що попри те, що розчарування має негативне забарвлення, воно є корисним. Адже коли ми відчуваємо ці емоції, перед нами виникає альтернатива: продовжувати намагатися переробляти іншу людину чи ігнорувати проблеми, відкочуючись назад. Або замислитися — який же мій партнер, якщо не такий, як я собі намалювала?

Згадайте, коли в останній раз ви дійсно цікавилися своїм партнером? Як він живе, які цінності має та про що мріє? Які має реакції на ваші слова та вчинки?

Саме на цьому етапі у чоловіка починають утворюватися контури, ви придивляєтеся до нього реального. Виникає ШАНС покохати не образ, а людину, яка просто поруч з вами.

Почавши цікавитися заново, у вас будуть всі можливості вийти з кризи щасливими людьми. Тому вже зараз, на якому б етапі відносин ви не знаходились, спробуйте зробити наступну вправу. Позначте у вашому партнері до п'яти цікавих феноменів. Через розмови, відкрийте про нього щось нове, дізнайтеся про його почуття та бажання.

Візьміть за правило розмовляти, цікавитись та відкривати нові риси у вашому партнері. Будьте динамічними, залишайтеся в контакті та тоді криза просто не матиме ґрунту для виникнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: криза в стосунках


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку?

Фрази, якими потрібно замінити зауваження до дітей

Сімейні справи | 10:00, 30.01.2023

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку? Поговоримо про це далі.

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у ро

8 хитрощів про те, як "переселити" дитину до власного ліжка

Сімейні справи | 08:00, 29.01.2023

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у розвитку самостійності дитини і полегшує життя батькам.

Про що не можна забувати мамі й татові?

Непрості завдання для батьків

Сімейні справи | 07:00, 26.01.2023

Про що не можна забувати мамі й татові?

Всі знання закладаються у голові дитини до 15 років, а також всі риси характеру та правила поведінки теж формуються у дитинстві. «Посієш звичку – пожн

7 гріхів, яких батьки неусвідомлено вчать дітей

Сімейні справи | 12:00, 25.01.2023

Всі знання закладаються у голові дитини до 15 років, а також всі риси характеру та правила поведінки теж формуються у дитинстві. «Посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю», – каже народна мудрість.

Батькам дуже важливо вміти балансувати між

Основні табу в спілкуванні з дітьми

Сімейні справи | 05:00, 25.01.2023

Батькам дуже важливо вміти балансувати між "все можна" і "не можна нічого".

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три час

Правила психічного здоров'я сім'ї від доктора Комаровського

Доктор Комаровский | 08:00, 24.01.2023

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три частини.

Акуратність і охайність рідко бувають уродженими рисами характеру. Це треба виховувати у дитині і привчати до чистоти та прибирання. Тут важливо врахо

Як навчити дитину прибирати: кілька простих порад

Сімейні справи | 12:00, 23.01.2023

Акуратність і охайність рідко бувають уродженими рисами характеру. Це треба виховувати у дитині і привчати до чистоти та прибирання. Тут важливо враховувати темперамент чада, його звички, схильності, інтереси.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: