4 книги, які має прочитати кожен тато

Adoption
Date
  • 43 Переглядів
Норман Оллестад "У захваті від шторму"
Всі батьки знають, що дітям потрібно приділяти час, але мало хто знає справжню якість такого часу. Насправді недостатньо просто подивитися разом з малюком телевізор. І ця книга якраз яскраво описує саме якісний час тата й сина. Автор Норман Оллестад написав спогади про свого батька. У книзі немає повчань чи порад, це просто розповідь про життя, сповнена енергії та жаги до пригод.

6634_7.jpg (31.52 Kb)

Сюжет книги: З дитинства батько вчив маленького Оллестада керувати серфом, брав його з собою в гори та вчив кататися на гірських лижах. І в підлітковому віці хлопець потрапив до складу олімпійської збірної США саме завдяки тому, що батько вірив у нього та вчив його ніколи не боятися і не здаватися.

Про кульмінаційні моменти розповідати не будемо, лише залишимо найяскравіші цитати:

"Іноді мене дратувала його незламна харизма. Він перемагав усіх навкруги та завжди виходив першим. Але я все одно хотів бути схожим на нього".
"Я був у захваті від того, як легко й невимушено він поводився у стресовій ситуації, як спритно наповнював безнадійно гнітючу атмосферу красою та чарівністю".

Артем Чапай "Тато в декреті"
Цей жанр дуже відомий та популярний в США, адже там саме татусі часто залишаються з дитиною в декретній відпустці, в той час як мама йде на роботу.

Тому відомий письменник Артем Чапай, тато двох хлопчиків, розказав про власний досвід декретної відпустки з дітьми. Ця книга насправді буде корисна для чоловіків. Головна ідея Артема спрямована до татусів, які впевнені, що "сидіти дома з дітьми" – це значить відпочивати.

Сам Артем сказав про свою книжку так: "Я став краще розуміти свою дружину, її почуття, настрій. Я ніколи не запитаю: "Чим ти була зайнята цілий день?", бо на власному досвіді знаю – жінці з дітьми завжди є чим зайнятись, і часто доводиться робити кілька справ водночас".

Василь Стус "Листи до сина"
Всі українці, які чули біографію відомого українського письменника Василя Стуса, знають, як йому не пощастило з батьківством. Адже він виховував сина Дмитра менше року – короткий період між двома арештами.

Так, після повернення батька з тюрми Дмитро вже був підлітком і спочатку не йшов на контакт. Але згодом між сином і татом вже була щира дружба.

Стус радить синові бути чистим "за всяку ціну й передусім" та регулярно питати себе – що ти зробив, щоб бути кращим, чеснішим, розумнішим? І хоча доля не дала батькові й сину багато часу разом, але Дмитро, судячи з всього добре засвоїв уроки Стуса-старшого.

Джеймс Голліс "Під тінню Сатурна" (Under Saturn's Shadow)
Книгу "Під тінню Сатурна" написав один із найвідоміших у світі юнгіанских психоаналітиків Джеймс Голліс ще в 1994 році.

Автор хотів донести, що чоловікові потрібно знайти своє покликання в житті. Адже вчений вважає, що чоловіки, на відміну від жінок, досі продовжують виконувати роль, нав'язану їм суспільством, і саме тому страждають.

Чоловіки, на думку Голіса, продовжують з покоління в покоління відтворювати ролі. Так, вони працюють до сьомого поту на кількох роботах, майже не висловлюють свої емоції, не мають права заявити про погане самопочуття тощо. Саме це і призводить до того, що чоловіки живуть менше жінок.

Одна з важливих ідей Голіса – це відновлення емоційного контакту з власним батьком. "Кожен син має запитати себе: які травми були в мого батька? Чим пожертвував заради мене та інших? Про що він мріяв, на що сподівався? Чи втілив він свої мрії у життя? Що я хотів би спитати у нього про те, що означає бути чоловіком?».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: тато, бути татом, стати татом, література для батьків, книги для батьків


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сонцезахисними засобами потрібно користуватись дорослим та дітям. Але минулорічні засоби можуть бути канцерогенними.

Чому небезпечно використовувати минулорічний сонцезахист

Косметологія | 12:30, 20.04.2021

Сонцезахисними засобами потрібно користуватись дорослим та дітям. Але минулорічні засоби можуть бути канцерогенними.

Для того, щоб дитина була дисциплінована та щаслива, батьки повинні встановити для неї певні розумні обмеження. Як правильно говорити дитині

Навчіться говорити дитині "ні"

Сімейні справи | 12:00, 20.04.2021

Для того, щоб дитина була дисциплінована та щаслива, батьки повинні встановити для неї певні розумні обмеження. Як правильно говорити дитині "ні"?

Молодим подружнім парам ця інформація буде особливо цікава. Газовані напої з високим вмістом цукру завдають шкоди здоров'ю і можуть провокувати безплі

Вживання газованої води призводить до безпліддя

Безпліддя | 09:00, 20.04.2021

Молодим подружнім парам ця інформація буде особливо цікава. Газовані напої з високим вмістом цукру завдають шкоди здоров'ю і можуть провокувати безпліддя.

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися

Поради психологів: Як не виливати свою злість на дитину

Сімейні справи | 08:00, 20.04.2021

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися з гнівом?

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний роб

Настанови мами й тата, які не зобов'язана виконувати дитина

Сімейні справи | 07:00, 20.04.2021

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний робити.

Оселедець почали називати суперпродуктом.

Оселедець - корисна їжа для дітей та дорослих

Дитина | 21:00, 19.04.2021

Оселедець почали називати суперпродуктом.

Якщо ви хочете вберегти діте і себе від небезпечних бактерій, варто задуматись про чистоту деяких предметів на кухні.

Кухонний предмет, який кишить бактеріями

Тато | 17:00, 19.04.2021

Якщо ви хочете вберегти діте і себе від небезпечних бактерій, варто задуматись про чистоту деяких предметів на кухні.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: