Позаматкова вагітність. Симптоми

Adoption
Date
  • 5420 Переглядів
Позаматкова вагітність виявляється у 1-4% загального числа гінекологічних хворих. "Наша мама" описала ознаки такої вагітності.

Вагітність позаматкова - це коли імплантація і розвиток плодового яйця відбуваються за межами матки - найчастіше в матковій трубі.
Як правило, симптомами такої вагітності є запаморочення, непритомність, гострі болі в животі, блювота, нудота, аменорея, загальна слабкість, швидка стомлюваність, субфебрильна температура, прискорений пульс, зниження артеріального тиску, кров'янисті виділення.

Розрізняють прогресуючу і перервану позаматкову вагітність. Прогресуюча позаматкова вагітність супроводжується такими ж симптомами, як і маткова (затримка менструації, нудота і блювота вранці, ціаноз піхви і шийки матки, збільшення і розм'якшення матки та ін.). Зазвичай на цій стадії розвитку позаматкова вагітність не діагностується і її приймають за маткову. Зміни маткової труби виражені незначно.

Переривання трубної вагітності в результаті розриву труби найчастіше відбувається на 6-8-му тижні. Раптово з'являються різкий біль в животі з іррадіацією вгору (френікус-симптом), або вниз в область зовнішніх статевих органів, або у пряму кишку; запаморочення, непритомний стан, зниження артеріального тиску, почастішання пульсу і наростаючі симптоми внутрішньої кровотечі. Кров'янисті виділення зі статевих шляхів можуть бути відсутні, так як децидуальна оболонка ще не встигає відшаруватися від стінок матки.

Порушення за типом трубного аборту може протікати тривало і мати різноманітну картину. Зазвичай на тлі невеликої затримки менструації у хворої виникають переймоподібний біль у животі, відчуття загальної слабкості, запаморочення, нудота. Через кілька днів з'являються темно-кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Ці симптоми носять періодичний характер. При цьому температура тіла нормальна. При значній внутрішній кровотечі симптоми аналогічні таким при розриві труби.

При розриві маткової труби клінічна картина захворювання визначається больовим синдромом, внутрішньою кровотечею і наростаючою анемією хворої. Пальпація живота болюча, особливо в нижніх відділах, на стороні розташування патологічно зміненої труби. Є перитонеальні симптоми. При значній кровотечі виявляють притуплення перкуторного звуку в латеральних відділах живота.

При переміщенні хворої з боку на бік кордону притуплення відповідно переміщаються. При піхвовому дослідженні відзначають ціаноз слизових оболонок, невелике збільшення розмірів матки (вона менша, ніж повинна бути по передбачуваному терміну вагітності), її розм'якшення. Пальпація придатків матки на боці ураження викликає різкий біль і захисну реакцію м'язів живота, внаслідок чого збільшені придатки пальпувати часто не вдається. Задній звід піхви вибухає, болісний при пальпації.

При пункції заднього склепіння одержують темну кров з дрібними згустками (не завжди). Порушена позаматкова вагітність, що протікає по типу трубного аборту, вимагає для розпізнавання більш тривалого часу, так як подібні ознаки спостерігаються і при інших захворюваннях: що почався маточному аборт, запаленні придатків матки, гострому апендициті і т. д. Тому для діагностики поряд з вищеописаними симптомами відоме значення набувають додаткові тести (біологічні або імунологічні реакції на вагітність, пункція заднього піхвового склепіння, лапароскопія, дослідження за допомогою ультразвуку та ін.)

toksikoz-na-pozdnih-srokah-beremennosti_1.jpgПозаматкова вагітність виявляється у 1-4% загального числа гінекологічних хворих. Найчастіше причиною позаматкової вагітності служать запальні зміни маткових труб. Поряд з цим велику роль відіграють інфантилізм і різні ендокринні розлади, що змінюють перистальтику труб. Ворсинихоріона глибоко проростає всю товщу маткової труби, не зустрічаючи на своєму шляху впливу антіпротеолітіческого ферменту децидуальної оболонки, так як в трубі вона виражена слабко.

Позаматкова вагітність може закінчитися або трубним абортом, коли плодове яйце виштовхується через ампулярної кінець труби, або розривом труби внаслідок її проростання ворсин хоріона. І в тому і в іншому випадку виникає внутрішньоочеревинне кровотеча, в результаті якого утворюються скупчення крові в трубі, перітубарние або заматочная гематома. При розриві труби кровотеча буває особливо сильним.

Правильний діагноз прогресуючої трубної вагітності ставлять рідко. Діагноз порушеної позаматкової вагітності встановлюють з урахуванням даних анамнезу (сальпінгоофорити, інфантилізм, гормональні порушення), характерною затримки менструацій, клінічної картини.

При підозрі на позаматкову вагітність хвору екстрено госпіталізують. Після встановлення діагнозу показана термінова операція з одночасним застосуванням засобів боротьби з анемією і шоком (у випадку, якщо вони є). Після операції проводять відновлювальне лікування, яке є профілактикою повторної позаматкової вагітності (5% випадків), і лікування запального процесу придатків матки протилежної сторони: призначають сеанси гідротубації в поєднанні з ультразвуком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: позаматкова вагітність, болі, токсикоз, гінекологічні хвороби


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Що впливає на цей процес? Повідомляє сайт Наша мама.

У кого найчастіше виникають розтяжки на шкірі

Вагітність та пологи | 23:00, 17.09.2020

Що впливає на цей процес? Повідомляє сайт Наша мама.

Кілька порад мамам. Повідомляє сайт Наша мама.

Цистит під час вагітності: чи можна вилікувати недугу

Вагітність та пологи | 14:00, 02.09.2020

Кілька порад мамам. Повідомляє сайт Наша мама.

Який вони маимуть вплив? Повідомляє сайт Наша мама.

Чи можна приймати антибіотики і протизаплідні таблетки одночасно

Вагітність та пологи | 10:00, 25.08.2020

Який вони маимуть вплив? Повідомляє сайт Наша мама.

Чому не так страшно ставати матір'ю після 35? Повідомляє сайт Наша мама.

Три переваги пізнього материнства

Вагітність та пологи | 10:00, 15.08.2020

Чому не так страшно ставати матір'ю після 35? Повідомляє сайт Наша мама.

Чим вони загрожують вашому організму? Повідомляє сайт Наша мама.

Сім побічних ефектів від прийому протизаплідних таблеток

Вагітність та пологи | 18:00, 07.08.2020

Чим вони загрожують вашому організму? Повідомляє сайт Наша мама.

Стан, якого не уникнути. Повідомляє сайт Наша мама.

Як позбутися кровотечі з носа під час вагітності

Вагітність та пологи | 19:00, 30.07.2020

Стан, якого не уникнути. Повідомляє сайт Наша мама.

Причина не завжди у правильному/неправильному використанні. Повідомляє сайт Наша мама.

В яких випадках тест на вагітність може показувати неправильний результат

Вагітність та пологи | 19:00, 25.07.2020

Причина не завжди у правильному/неправильному використанні. Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: