Пульс при вагітності: норма та патологія

Adoption
Date
  • 556 Переглядів
Пульс може сказати багато чого про здоров'я жінки. Який нормальний пульс при вагітності? Як його збільшити? І що робити, коли він знижений? Розбиратимемося у статті.

1722_ac846a21ea224c1b1ea2945a4fd7c0ac.jpg (12.18 Kb)


Пульс свідчить про частоту серцевих скорочень. Кров забезпечує організм майбутньої матері і дитини всіма важливими поживними речовинами. При уповільненні або прискоренні пульсу може бути загроза для здоров'я дитини.
Будь-які норми визначаються виходячи із способу життя жінки до вагітності. Вона була спортсменкою? Тоді можливе зменшення частоти серцевих скорочень. Також на норми пульсу впливають вік, вага та зростання майбутньої мами, показники температури тіла, час доби.

Мірити частоту серцевих скорочень можна на шийній артерії або зап'ясті. У вагітних ще є пульсація на животі. На ранніх термінах вона не відчувається. Пульс на животі під час вагітності – це не патологія. Але якщо при цьому ви відчуваєте біль або дискомфорт – обов'язково зверніться до лікаря.

В нормі пульс може бути 65 – 110 ударів за хвилину. Це залежить відтерміну вагітності.

Як ми писали вище, пульс у вагітної може сповільнюватися, якщо вона була спортсменкою. У всіх інших випадках, брадикардія говорить про можливу наявність серцево-судинних захворювань, щитовидної залози, нирок та печінки, центрально-нервової системи. Краще якнайшвидше звернутися до лікаря, щоб виявити причину уповільнення. Інакше є можливість передчасних пологів, народження дитини з малою вагою або з гіпоксією.

За низького пульсу перегляньте свій раціон, більше відпочивайте, гуляйте на свіжому повітрі і займайтеся гімнастикою. Коли лікар вирішить, що брадикардія може шкодити вам чи малюку, він призначить спеціальні препарати.

Другий стан – фізіологічна тахікардія – нормальне явище для вагітної, якщо вона не відчуває жодного дискомфорту. Просто у серця жінки з'явилося додаткове кільце кровопостачання, і йому доводиться працювати подвійно.

На прискорення пульсу можуть впливати: хвороби серця, надмірна вага; надмірне вживання чаю, кава, переїдання, поганий сон, стрес, надмірне навантаження на організм, дефіцит вітамінів групи В, прийом ліків, ГРВІ.

Зменшити пульс вам допоможуть прогулянки на свіжому повітрі при кожному стрибку, повноцінний сон, уникнення стресових ситуацій, вживання продуктів з великим вмістом калію та магнію.

Якщо при прискоренні пульсації у вас ще скаче тиск - це привід якомога швидше відвідати лікаря.

Коли панікувати:
• пульс упав нижче 40;
• пульс перевищив максимум;
• з'явилася різка слабкість, непритомність, нудота.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пульс, вам допоможуть, прогулянки на свіжому повітрі, при кожному стрибку, повноцінний сон, уникнення стресових ситуацій, вживання продуктів з великим вмістом калію та магнію, брадикардія, поради, лікарі, вагітна, патологія, норма, 40, 65, 110


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Враховуючи, що майже половина всіх жінок отримують ІСШ на певному етапі життя і можуть відчувати їх у 30 разів частіше, ніж чоловіки , краще зрозуміти

Чи впливає ІСШ на ваші шанси завагітніти?

Вагітність та пологи | 01:30, 28.01.2023

Враховуючи, що майже половина всіх жінок отримують ІСШ на певному етапі життя і можуть відчувати їх у 30 разів частіше, ніж чоловіки , краще зрозуміти інфекції сечовивідних шляхів та їхній потенційний вплив на ваше життя є життєво важливим.

Всі ми чули різні теорії про те, як передбачити стать вашої дитини та розпочати пологи. Ми вирішили допомогти розвінчати деякі з цих давно розказаних

Чи правдиві поради та розповіді старих бабусь про вагітність?

Вагітність та пологи | 14:00, 27.01.2023

Всі ми чули різні теорії про те, як передбачити стать вашої дитини та розпочати пологи. Ми вирішили допомогти розвінчати деякі з цих давно розказаних історій.

Втрата бажаної вагітності через викидень завжди є емоційно руйнівною, і немає єдиного терміну чи поради, які можна було б запропонувати, щоб полегшити

Скільки триває кровотеча після викидня?

Вагітність та пологи | 14:00, 23.01.2023

Втрата бажаної вагітності через викидень завжди є емоційно руйнівною, і немає єдиного терміну чи поради, які можна було б запропонувати, щоб полегшити горе жінок, які переживають це. Однак, коли справа доходить до найпоширеніших фізичних симптомів ви

Лікарі радять вагітним жінкам слухати музику, адже вона позитивно впливає на дитинку. Після народження у малюків рано проявляється емоційна сприйнятли

Лікарі радять вагітним слухати музику

Я вагітна | 08:00, 23.01.2023

Лікарі радять вагітним жінкам слухати музику, адже вона позитивно впливає на дитинку. Після народження у малюків рано проявляється емоційна сприйнятливість до музики.

Вагітна жінка має пам`ятати, що несе відповідальність не тільки за своє життя, але й за життя дитини, яка всередині відчуває всі емоції та думки мами.

Які заспокійливі можна приймати вагітним?

Вагітність та пологи | 07:00, 21.01.2023

Вагітна жінка має пам`ятати, що несе відповідальність не тільки за своє життя, але й за життя дитини, яка всередині відчуває всі емоції та думки мами.

Дефіцит вітаміну D у вагітних жінок може заздалегідь запрограмувати немовлят на розвиток дітей і дорослих із ожирінням.

Вагітні жінки з дефіцитом вітаміну D можуть народжувати дітей із ожирінням

Вагітність та пологи | 14:00, 17.01.2023

Дефіцит вітаміну D у вагітних жінок може заздалегідь запрограмувати немовлят на розвиток дітей і дорослих із ожирінням.

Згідно з новим дослідженням, проведеним дослідниками Саутгемптонського університету, прийом добавок вітаміну D під час вагітності може значно знизити

Прийом вітаміну D під час вагітності може знизити ризик екземи у немовлят

Вагітність та пологи | 19:00, 15.01.2023

Згідно з новим дослідженням, проведеним дослідниками Саутгемптонського університету, прийом добавок вітаміну D під час вагітності може значно знизити ймовірність розвитку атопічної екземи у немовлят віком до року.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: