Як вітамін D під час вагітності впливає на IQ дитини?

Adoption
Date
  • 172 Переглядів
Вітамін D потрібно приймати усім протягом весни, осені і зими, окрім літа! Але більшість людей про це не знає, або ж нехтує цією порадою. Але фахівці пояснили, чому цей вітамін важливий в період вагітності і як він впливає на розумові здібності майбутньої дитини.

0844_yad79d7975.jpg (99.58 Kb)

Аналіз когнітивних здібностей у дітей показав, що висока концентрація вітаміну D в організмі матері позитивно впливає на інтелект малюка і допомагає розвитку мозку.

Група фахівців з дитячого науково-дослідного інституту Сіетла в США проаналізувала дані проєкту CANDLE (Conditions Affecting Neurocognitive Development and Learning in Early Childhood), спрямованого на вивчення розвитку і здібностей до навчання у дітей у віці до чотирьох років. Вчені розглянули інформацію про півтори тисячі вагітних жінок на терміні від 34 тижнів і з'ясували, якою була концентрація вітаміну D в їх організмі в цей час. Отримані дані порівняли з інформацією про рівень інтелекту і когнітивні здібності вже народжених дітей, коли тим виповнилося від чотирьох до шести років.

Результати показали, що рівень вітаміну D у матерів пов'язаний з IQ їх потомства: чим вища його концентрація в організмі жінки під час вагітності, тим краще будуть результати тестів на інтелект у дитини через кілька років. Також вчені виявили у 46% учасниць дослідження брак вітаміну D, причому у чорношкірих жінок він був значнішим.

На думку Мелісси Мелоу, провідного автора дослідження і наукового співробітника відділу дитячого здоров'я, поведінки і розвитку дитячого дослідницького інституту Сіетла, дефіцит може зустрічатися приблизно у 80% чорношкірих вагітних жінок в США. "Пігмент меланін захищає їх шкіру від сонячних променів, але, блокуючи ультрафіолетові промені, знижує вироблення вітаміну D, — пояснила вона. — Через це жінки відчувають постійну нестачу біологічно активних речовин".

За словами вченого, дефіцит вітаміну D — досить поширена проблема. "З цим повинні впоратися постійний моніторинг здоров'я і прийом харчових добавок", — сказала Мелоу, зазначивши, що ті ж методи можуть допомогти розвитку когнітивних функцій у майбутніх дітей.

Необхідні додаткові дослідження, щоб визначити оптимальний рівень вітаміну D для жінок під час вагітності і виявити більше зв'язків між концентрацією біологічно активних речовин в організмі матері і розвитком плоду. Але, за словами вчених, їх робота вже може бути корисна: наприклад, з її допомогою можна розробити рекомендації з харчування для вагітних. Особливо це стосується темношкірих жінок і тих, хто відчуває постійну нестачу вітаміну D.

Крім того, дослідження показує, що прийом пренатальних вітамінів може бути корисний для нейрокогнітивного розвитку дитини, і підкреслює необхідність ретельніше відстежувати стан деяких вагітних. "Аналіз рівня вітаміну D зазвичай не проводиться, але я думаю, що медичні працівники повинні стежити за тими, хто знаходиться в групі підвищеного ризику», — підсумувала Мелоу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, вагітність, вагітна, вітаміни, вітамін D, вітамін Д


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Поява малюка в родині може стати стресом для старшої дитини. Тому батькам потрібно підготувати первістка до ції щасливої події.

Підготовка первістка до появи малюка в родині

Психологія | 09:30, 07.04.2021

Поява малюка в родині може стати стресом для старшої дитини. Тому батькам потрібно підготувати первістка до ції щасливої події.

Під час вагітності жінка повинна приділяти особливу увагу своєму харчуванню. Адже в ці щасливі 9 місяців вона відповідає не лише за себе, але й за май

Заборонені продукти для вагітних

Я вагітна | 07:00, 23.03.2021

Під час вагітності жінка повинна приділяти особливу увагу своєму харчуванню. Адже в ці щасливі 9 місяців вона відповідає не лише за себе, але й за майбутнього малюка.

Якщо ти чекаєш дитинку, тобі, напевно, буде цікаво дізнатися, як вона розвивається щомісяця і стає все більшою. Тож читай далі.

Календар вагітності по місяцях: Як розвивається плід щотижня

Вагітність та пологи | 05:00, 23.03.2021

Якщо ти чекаєш дитинку, тобі, напевно, буде цікаво дізнатися, як вона розвивається щомісяця і стає все більшою. Тож читай далі.

Згідно з новим дослідженням, серед жінок з гестаційним діабетом, які вважають за краще вести нічний спосіб життя - сови, присутній вищий ризик ускладн

Жінки "сови" можуть мати ускладнення під час вагітності

Вагітність та пологи | 12:30, 22.03.2021

Згідно з новим дослідженням, серед жінок з гестаційним діабетом, які вважають за краще вести нічний спосіб життя - сови, присутній вищий ризик ускладнень для матері і дитини, в порівнянні з жайворонками.

Акушери-гінекологи не рекомендують планувати другу вагітність одразу після першої, так як організм жінки ще не відновився і потребує відпочинку. Ще од

Оптимальна різниця у віці між двома дітьми

Плануємо дитину | 12:00, 22.03.2021

Акушери-гінекологи не рекомендують планувати другу вагітність одразу після першої, так як організм жінки ще не відновився і потребує відпочинку. Ще один гормональний струс може стати причиною ускладнень. Які існують переваги та складності при маленьк

Це співвідношення особливо характерне для великих міст.

Жінки у великих містах народжують менше

Вагітність та пологи | 22:00, 18.03.2021

Це співвідношення особливо характерне для великих міст.

Давно відомо, що похилий вік на момент зачаття і вживання алкоголю під час вагітності впливають на розвиток плода.

Поведінка матері до зачаття впливає на розвиток плода

Я вагітна | 12:30, 18.03.2021

Давно відомо, що похилий вік на момент зачаття і вживання алкоголю під час вагітності впливають на розвиток плода.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: