Як проходить зачаття дитини (ВІДЕО)

Adoption
Date
  • 50146 Переглядів
"Наша мама" пропонує Вам переглянути, як саме проходить зачаття і ровиток дитини в утробі матері.

Фізіологія зачаття дитини

Всі клітини організму людини діляться на соматичні і статеві. Із соматичних клітин (від грецького слова soma - тіло) побудовані всі органи і тканини. Зрілі статеві клітини - гамети (яйцеклітина і сперматозоїд) здатні об'єднуватися і давати початок новому організму (зачаття дитини).

Розвиток жіночих статевих клітин - яйцеклітин відбувається в яєчниках. Яйцеклітина є найбільшою клітиною жіночого організму і подібно до інших клітин складається з оболонки, цитоплазми і ядра. Навколо оболонки яйцеклітини знаходяться захисні клітини, що утворюють променистий вінець. У ядрі яйцеклітини знаходиться генетичний матеріал - набір хромосом материнського організму.

Сперматозоїд складається з головки, шийки і хвостика. Хвостик забезпечує рухливість клітини, а в голівці знаходиться ядро з набором батьківських хромосом.

Як відбувається зустріч сперматозоїда з яйцеклітиною?

В середині менструального циклу відбувається овуляція, тобто вихід зрілої яйцеклітини з фолікула в черевну порожнину. Саме з черевної порожнини яйцеклітина потрапляє в маткову трубу. Важливу роль у цьому процесі відіграють вирости маткової труби - фімбрії, які створюють струм рідини в бік просвіту маткової труби. Саме в середину менструального циклу рухова активність фімбріями досягає свого максимуму. У яєчниковому відділі маткової труби відбувається зустріч сперматозоїда з яйцеклітиною з подальшим заплідненням.

Як відбувається запліднення?

Після еякуляції сперматозоїди протягом декількох годин просуваються по жіночих статевих шляхах (матка і маткові труби). При цьому на сперматозоїди впливають фактори жіночого організму (слиз, клітини імунної системи та ін), які підтримують їх здатність до руху і запліднення. У спермі міститься ряд біологічних факторів, які викликають скорочення маткових труб, тим самим, сприяючи руху сперматозоїдів. Для того, щоб відбулося запліднення, сперматозоїд повинен подолати ряд бар'єрів: клітини променистого вінця і оболонку яйцеклітини. Важливу роль у цьому процесі відіграє акросома - своєрідна шапочка на голівці сперматозоїда, що містить кілька ферментів для руйнування оболонки яйцеклітини в процесі запліднення.

Для запліднення однієї яйцеклітини необхідно від 100 до 400 тисяч сперматозоїдів! Всі сперматозоїди атакують оболонку яйцеклітини, але в нормі тільки один вчиняє запліднення. Тому, при зниженні концентрації і / або рухливості сперматозоїдів шанси на настання вагітності знижуються. При проникненні в яйцеклітину декількох сперматозоїдів виникає аномальне запліднення та загибель такого ембріона.

Протягом перших 12 годин після запліднення відбуваються дуже важливі зміни - перебудова ядер статевих клітин. Чоловічі і жіночі ядра зближуються, і відбувається об'єднання генетичного матеріалу з утворенням зиготи - одноклітинного ембріона. Зигота вже містить подвійний набір хромосом, тобто від батьківського і материнського організму!

Як ембріон попадає в порожнину матки?

Одночасно із заплідненням ембріон починає просуватися по матковій трубі в порожнину матки. Просуванню ембріона сприяють кілька чинників. По-перше, маткова труба володіє руховою активністю, а зміна тиску в трубі сприяє просуванню ембріона. По-друге, слизова оболонка маткової труби покрита війчастими клітинами. Коливальні рухи ворсинок просувають ембріон в порожнину матки. Тому, при зміні будови і / або функції фімбріями і ворсинчастих клітин маткової труби у жінки може бути безпліддя.

Читайте також: Жіноче безпліддя.

У міру просування ембріона по матковій трубі відбувається дроблення - тобто, поділ ембріона, в результаті чого із зиготи формується багатоклітинний ембріон - морула. На стадії морули ембріон попадає в порожнину матки, де досягає останньої стадії розвитку - бластоцисти. Саме на стадії бластоцисти відбувається імплантація - впровадження ембріона в слизову оболонку матки. Перед імплантацією бластоциста здійснює хетчинг - розрив своєї оболонки, при цьому ембріон вивертається своєї внутрішньої поверхнею і потім з'єднується зі спеціальними рецепторами слизової оболонки матки - ендометрія. Тільки після цього ембріон занурюється в слизову оболонку матки і продовжує свій розвиток.

ВІДЕО:ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: зачаття, вагітність, розвиток плоду, мама


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Яким чином? Повідомляє сайт Наша мама.

Харчування чоловіка перед зачаттям впливає на здоров'я дитини

Зачаття | 19:00, 15.10.2020

Яким чином? Повідомляє сайт Наша мама.

Що впливає на шанси? Повідомляє сайт Наша мама.

Яка у вас можливість народити близнюків: 7 фактів

Зачаття | 20:00, 12.10.2020

Що впливає на шанси? Повідомляє сайт Наша мама.

Що можуть зробити батьки? Повідомляє сайт Наша мама.

Як попередити генетичні захворювання у дитини

Зачаття | 13:00, 09.10.2020

Що можуть зробити батьки? Повідомляє сайт Наша мама.

Про що треба пам'ятати? Повідомляє сайт Наша мама.

Як швидко зачати дитину: 7 порад майбутнім батькам

Зачаття | 12:00, 08.10.2020

Про що треба пам'ятати? Повідомляє сайт Наша мама.

Коли планувати другого малюка? Повідомляє сайт Наша мама.

Чим "ідеальна" 4-річна різниця у віці між дітьми

Зачаття | 11:00, 28.09.2020

Коли планувати другого малюка? Повідомляє сайт Наша мама.

Чому ви не можете зачати дитину? Повідомляє сайт Наша мама.

Чотири найпоширеніші причини безпліддя у чоловіків і жінок

Зачаття | 14:00, 27.09.2020

Чому ви не можете зачати дитину? Повідомляє сайт Наша мама.

Завагітніти знову можна навіть під час ГВ! Повідомляє сайт Наша мама.

П'ять симптомів вагітності під час грудного вигодовування

Зачаття | 16:00, 08.09.2020

Завагітніти знову можна навіть під час ГВ! Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини

 Коментує: Fralleypark  | 29.12.2013 - 10:28
Можем собрать для Вас контакты только Ваших потенциальных клиентов несколько десятков тысяч в течение суток Skype: prodawez389
 Коментує: BideExceell  | 6.01.2014 - 12:28
Можем собрать для Вас контакты только Ваших потенциальных клиентов несколько десятков тысяч в течение суток Skype: prodawez389 ICQ: 6288862
 Коментує: SanDeGoSa  | 30.09.2017 - 20:11
Приветики мальчики и девочки. А как интересно Вы
проводите своё свободное время?
 Коментує: DaryaLoRs  | 10.11.2017 - 03:02
Добрый день. Какие есть способы стать счастливой?
Как можно найти смысл жизни и быть полезной?
 Коментує: OlegWisp  | 21.01.2020 - 16:28
Регистрация
 Коментує: OlegWisp  | 2.02.2020 - 01:57
Регистрация

Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: