Причини і лікування ріжучого болю голови

Adoption
Date
  • 615 Переглядів
Біль є одним із захисних механізмів, так само як і температура, алергія, блювання, пронос та ін. Вміти читати сигнали організму – це мудрість бути здоровим. Головний біль – це сигнал, це крик по допомогу.

7633_0d9138364011f9ae3a1d1aa2c32b24i.jpg (18.1 Kb)

Одним з найчастіших неврологічних симптомів є головний біль. Близько 45% дорослого населення коли-небудь страждали на інтенсивний головний біль. Головний біль може бути симптомом практично більшості неврологічних захворювань, де він може бути основним симптомом, а також супутнім або одним із численних симптомів. Але практично завжди він є наслідком різних хвороб. Тобто хвороба первинна, а головний біль - вторинний, це симптом. Мігрень, головний біль напруги і кластерний головний біль багато хто відносить до первинних головних болів. Це питання досить спірне, адже природа цих захворювань повністю не вивчена.

Судинний головний біль виникає при надмірному розтягненні судин пульсових об'ємів крові або надлишковому переповненні кров'ю судин при гіпотонії, іноді при підвищеному тонусі артерій і в'язкості крові. Йому характерний пульсуючий, давлячий головний біль, він може зменшитися при здавлюванні привідної артерії. При ускладненні венозного відтоку і переповненні внутрішньочерепної венозної системи зазвичай виникають скарги на розпираючий, тупий біль часто в потилиці, після сну, фізичного навантаження.

Частіше судинний головний біль характерний для гіпертонічної хвороби, гіпотонії, хвороби серця, атеросклерозі та ін.

Невралгічний головний біль - це біль частіше пронизуючий, ріжучий, нападоподібний, «як струмом б'є», часто віддає в інші ділянки, деякі рухи або зони на шкірі при дотику можуть провокувати приступ. Тут частіше страждають нерви, може бути трійчастий нерв, потиличні та ін.

Головний біль при інфекційно-токсичному факторі. Зазвичай головний біль розлитий, що давить, йде в комплексі з загальноінфекційними симптомами, де є ознаки інтоксикації, слабкості, температури, чутливості до звуку, світла, артралгії, міалгії та інших специфічних симптомів.

Головний біль при зміні внутрішньочерепного тиску. Цей біль при підвищеному тиску має розпираючий, гнітючий характер, залежить від положення тіла, може посилюватися при чханні, кашлі, напруженні, може виникати ранкова блювота з подальшим полегшенням. Це завжди дисбаланс кількості і циркуляції цереброспінальної рідини, обсягу тканин всередині черепа. Така ситуація зустрічається при менінгітах, крововиливах, пухлинах мозку та ін. При гіпотензивному головному болі у вертикальному положенні він посилюється, а лежачи зменшується, збільшується також при кожному кроці, струсі голови. Це може бути наслідок травми, перенесених запальних захворювань оболонок мозку.

Також існує лікарський головний біль. Відомо, що деякі лікарські засоби (нітрогліцерин, дипіридамол, альфа-блокатори тощо) викликають головний біль, а також у результаті скасування постійного прийому індометацину та ін. протизапальних засобів, кодеїну, кофеїну тощо можлива поява головного болю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
25 питань дітей, які вводять батьків в ступор
Чому мати великі груди - це погано
Сушимо волосся феном правильно
Що робити, коли набрякають ноги літом?


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: головний біль, болить голова


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Регулярне голодування є корисною практикою для здоров'я, проте дуже важливо робити це з розумом. Про це повідомили дієтологи.

Як правильно влаштовувати розвантажувальні дні

Харчування | 06:20, 10.06.2019

Регулярне голодування є корисною практикою для здоров'я, проте дуже важливо робити це з розумом. Про це повідомили дієтологи.

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впли

Штучні підсолоджувачі можуть бути небезпечні для дітей

Дитина | 22:00, 09.06.2019

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впливають на організм - читайте далі.

Медики попереджають про небезпеку куріння під час вагітності.

Електронні сигарети небезпечні для вагітних

Я вагітна | 14:00, 09.06.2019

Медики попереджають про небезпеку куріння під час вагітності.

Коли настане перша менструація після пологів - детальніше читайте в матеріалі.

Коли починаються місячні після пологів

Пологи | 09:30, 09.06.2019

Коли настане перша менструація після пологів - детальніше читайте в матеріалі.

Медики розповіли, що вживання риб'ячого жиру може негативно вплинути на стан здоров'я.

Риб'ячий жир може завдати шкоди здоров'ю

Вітаміни | 08:00, 09.06.2019

Медики розповіли, що вживання риб'ячого жиру може негативно вплинути на стан здоров'я.

Як врятуватися від спеки: з найспекотніших країн світу спеціалісти дали рекомендації.

Як зберегти здоров'я в спеку

Здоров'я | 23:00, 08.06.2019

Як врятуватися від спеки: з найспекотніших країн світу спеціалісти дали рекомендації.

Американські експерти звернули увагу на поліфторалкільние речовини - промислові з'єднання, які можна знайти в м'ясі, рибі, шоколаді. Туди речовини пот

Токсичні речовини в предметах побуту та їжі

Харчування | 08:00, 08.06.2019

Американські експерти звернули увагу на поліфторалкільние речовини - промислові з'єднання, які можна знайти в м'ясі, рибі, шоколаді. Туди речовини потрапляють з упаковки. Також їх високий рівень був виявлений в крові людей, пише "The Daily Mail".

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: