Як допомогти печінці зберегти здоров'я?

Adoption
Date
  • 321 Переглядів
Печінка є одним з найбільш унікальних внутрішніх органів людини, і від її роботи залежить стан усього організму. У нашій статті ми розглянемо, які функції виконує печінку, а також яким чином можна підтримати її здоров'я.

6240_898f332-pechinka3.jpg (31.12 Kb)Печінка і її основні функції

Печінка по праву називають біохімічною лабораторіїєюорганізму в силу різноманіття виконуваних нею функцій. У клітинах печінки протікає понад 1000 різноманітних біохімічних реакцій з підтримки понад 500 життєво важливих функцій. Печінка є не тільки одним з найбільших органів в тілі людини, а й найбільшою травною залозою. Вона виробляє не тільки жовч, але також відповідає за обмін речовин, так як бере на себе найважливіші завдання в модифікації (синтез і розпад) компонентів їжі: жирів, вуглеводів і білків. Через печінку протікає в 1 хв близько 1,5 л крові, в ній витрачається 1/7 частина всієї енергії організму. Таким чином, печінка виконує роль первинного «фільтра», через який щодня протікає близько 2000 літрів крові, яка знешкоджується в печінці перед надходженням в системний кровотік, що лежить в основі функції детоксикації. Без печінки неможливо вижити, тому печінка називають другим серцем людини, життєво важливим органом, через велике значення тієї ролі, яку вона виконує в організмі.

До основних функцій печінки відносятся:

- Енергетична / Метаболічна.
- Жовчоутворення і травлення.
- Детоксикація / бар'єрна.
- Кровотворення.
- Імунна.
- Також в печінці відбувається синтез амінокислот, в тому числі і адеметіоніну.

Що таке адеметионін і яку роль він відіграє для печінки

Адеметионін - це амінокислота природного походження. Вона присутня практично у всіх тканинах і біологічних рідинах організму, але при цьому найбільша концентраціязнаходиться в печінці і мозку. Здорова печінка сама синтезує до 8 грамів адеметіоніну на добу, а ось отримати дану амінокислоту з продуктів харчування неможливо.

Адеметионін забезпечує ключові реакції по відновленню структури і функції клітин печінки, а також бере участь в більш ніж 100 інших життєво важливих реакціях в печінці.

Здорова печінка функціонує дуже ефективно, і вона здатна сама забезпечити себе необхідною кількістю адеметіоніну. Однак при захворюваннях печінки синтез адеметіоніну в ній може знизитись. Дефіцит адеметіоніну призводить до різноманітних метаболічних змін у печінці, призводячи до уповільнення відновних процесів і зниження функції клітин печінки. Тому заповнення рівня адеметіоніну є важливою терапевтичної завданням при проблемах з печінкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: печінка, одним з найбільш унікальних, внутрішніх органів, людини, захворювання, печінки, синтез, адеметіоніну, знизитись, дефіцит, призводить, до різноманітних, метаболічних змін, у печінці, призводячи, уповільнення відновних процесів, ниження функції, кл


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Холодна осінь не найкращий час для нашого організму: перші заморозки, застуди, поганий настрій і постійна втома. Як впоратися з усіма цими проблемами,

10 спецій, які допоможуть не мерзнути і не хворіти восени: секрети вашої кухні

Здоров'я | 02:30, 22.10.2021

Холодна осінь не найкращий час для нашого організму: перші заморозки, застуди, поганий настрій і постійна втома. Як впоратися з усіма цими проблемами, використовуючи улюблені спеції і приправи?

Дедалі більше країн світу починають пропонувати щеплення від Covid-19 дітям від 12 років.

Коли в Україні дітям робитимуть щеплення від коронавірусу?

Дитина | 05:00, 21.10.2021

Дедалі більше країн світу починають пропонувати щеплення від Covid-19 дітям від 12 років.

Ми живемо в оточенні гаджетів: смартфон - в руці, ноутбук - на роботі, телевізор - на кухні. Учені б'ють на сполох: гаджети викликають отупіння, так з

Цифровий Альцгеймер: як гаджети вбивають наш мозок

Здоров'я | 01:30, 21.10.2021

Ми живемо в оточенні гаджетів: смартфон - в руці, ноутбук - на роботі, телевізор - на кухні. Учені б'ють на сполох: гаджети викликають отупіння, так званий цифровий Альцгеймер. Що це таке і як його попередити?

Таке явище пояснюється психологічними і фізіологічними особливостями обох статей.

Чому підвищена температура тіла чоловіками сприймається важче, ніж жінками?

Здоров'я | 07:00, 20.10.2021

Таке явище пояснюється психологічними і фізіологічними особливостями обох статей.

Холодна пора року особливо є небезпечною тим, що легко можна підхопити простудні захворювання або грип, особливо складно, коли хворіють діти. Як за до

Ігри, які лікують: вправи для оздоровлення дихальної системи дитини

Дитина | 23:00, 19.10.2021

Холодна пора року особливо є небезпечною тим, що легко можна підхопити простудні захворювання або грип, особливо складно, коли хворіють діти. Як за допомогою ігор зміцнити імунітет дитини і допомогти швидше одужати?

Згідно з результатами недавнього дослідження, пізня вагітність може впливати на тривалість життя жінки. До таких результатів прийшли вчені з Північноа

Пізня вагітність збільшує шанси на довголіття — вчені

Вагітність та пологи | 12:00, 19.10.2021

Згідно з результатами недавнього дослідження, пізня вагітність може впливати на тривалість життя жінки. До таких результатів прийшли вчені з Північноамериканського товариства менопаузи (NAMS), яке вже понад 30 років досліджує питання здоров’я жінок.

Чому у жінок часто крижані ноги і руки?

Холодні ноги і руки у жінок: в чому причина?

Здоров'я | 05:00, 19.10.2021

Чому у жінок часто крижані ноги і руки?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: