Пульсоксиметр і COVID-19: як правильно вимірювати сатурацію

Adoption
Date
  • 5595 Переглядів
Через пандемію коронавірусу зростає попит на пульсоксиметр – прилад, за допомогою якого можна виміряти сатурацію (рівень кисню в крові). Як правильно виміряти сатурацію пульсоксиметром в домашніх умовах?

2215_8.jpg (22.62 Kb)

Особливістю важкого перебігу COVID-19 є виражена гіпоксемія, тобто зниження вмісту кисню в крові. Це визначає тяжкість і прогноз захворювання. Всім хворим досліджують рівень кисню.

Видимі ознаки гіпоксемії (низького рівня кисню в крові), а саме – ціаноз (синюшність шкірних покривів) з’являються при рівні сатурації кисню в крові 75%, що є високим ризиком розвитку негативних наслідків для здоров’я.

Пандемія коронавірусу показала важливість точного та своєчасного вимірювання сатурації кисню в крові пацієнтів. Більшість лікарів дійсно радять придбати пульсоксиметр – цей прилад контролює рівень кисню в крові самостійно.

Низький показник сатурації є одним із важливих критеріїв для госпіталізації хворого з коронавірусом. Сатурація може поступово знижуватися годинами, інколи навіть днями. Часто можна спостерігати зниження сатурації на 1-2% за день.

Як виміряти рівень кисню пульсоксиметром
- Треба розмістити пульсоксиметр на кінцевій фаланзі пальця домінантної руки. Чимало лікарів розміщують його на вказівних пальцях.
- Далі натиснути кнопку й почекати декілька секунд. На екрані з’являться дві цифри — верхня буде показувати відсоток кисню в крові, а нижня — пульс.
- Медики рекомендують вимірювати сатурацію краще сидячи або лежачи. Рука не повинна бути в підвішеному стані, її треба рівно покласти на стіл чи ліжко.

Ціни на пульсоксиметри в інтернеті стартують від 300 гривень і можуть сягати 5000 гривень.

Який показник сатурації у здорової людини?
- Рівень кисню в крові (сатурація) у здорової людини має бути 95-100%.
- У деяких людей з хронічними захворюваннями легень, серцево-судинною недостатністю можуть мати сатурацію 92-94%.
- У Стандарті медичної допомоги йдеться про те, що підставою для госпіталізації вже є показник SpO2 при вимірюванні пульсоксиметром ≤ 93%. Також у протоколі лікування ковіду вказано, що кисневу терапію починають з 5 л/хв, аби досягнути насиченості крові киснем ≥93%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пульсоксиметр, COVID-19, сатурація


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

У світі гаджети замінили як реальне спілкування віртуальним, так й лист від руки – машинним. Все частіше ми вдається до клавіатури, щоб висловити наші

Причини писати від руки кожен день дорослим та дітям: користь для здоров'я

Здоров'я | 00:30, 06.12.2021

У світі гаджети замінили як реальне спілкування віртуальним, так й лист від руки – машинним. Все частіше ми вдається до клавіатури, щоб висловити наші думки. Психологи рекомендують частіше згадувати рукописний лист.

Вчені  Чжан Сяотянь та Ляо Цзе з Китаю з'ясували, що банан є найрадіоактивнішим фруктом у світі.

Вчені назвали найбільш радіоактивний фрукт

Новини | 23:00, 05.12.2021

Вчені Чжан Сяотянь та Ляо Цзе з Китаю з'ясували, що банан є найрадіоактивнішим фруктом у світі.

Чага - незважаючи на те, що на вигляд нагадує купу глини, гриб вкрай корисний для серця і судин.

Чим корисний гриб чага?

Консультації | 02:30, 05.12.2021

Чага - незважаючи на те, що на вигляд нагадує купу глини, гриб вкрай корисний для серця і судин.

Всі люди хочуть залишатися в здоровому глузді та пам'яті до старості. Одним це вдається зробити, інші страждають на різні старечої хвороби мозку. Як з

Як захистити мозок від старіння?

Здоров'я | 01:30, 05.12.2021

Всі люди хочуть залишатися в здоровому глузді та пам'яті до старості. Одним це вдається зробити, інші страждають на різні старечої хвороби мозку. Як захистити мозок від старіння та зберегти відмінну пам'ять на довгі роки – читайте у нашій статті.

Шиитаке (Lentinula edodes) – один із найпопулярніших грибів у всьому світі, що регулярно з'являється в раціонах багатьох людей. Він росте на мертвих д

Лікувальний гриб шиїтаке

Профілактика і лікування | 23:00, 04.12.2021

Шиитаке (Lentinula edodes) – один із найпопулярніших грибів у всьому світі, що регулярно з'являється в раціонах багатьох людей. Він росте на мертвих деревах, і ви можете також знати його як чорний лісовий гриб. У нього коричневий капелюшок діаметром

Якщо ви помітили, що ваше волосся тьмяне, ламке і випадає, то шукайте причину всередині себе. Які найбільш поширені причини того, що лізе волосся?

Чому випадає волосся у жінок?

Косметологія | 19:00, 04.12.2021

Якщо ви помітили, що ваше волосся тьмяне, ламке і випадає, то шукайте причину всередині себе. Які найбільш поширені причини того, що лізе волосся?

Вчені вже давно вивчають вплив материнського куріння на плід. Але вперше вони вирішили з'ясувати, як шкідливі звички батька можуть вплинути на дітей.

Батьки, які курять, значно знижують шанси сина стати батьком

Здоров'я | 14:00, 04.12.2021

Вчені вже давно вивчають вплив материнського куріння на плід. Але вперше вони вирішили з'ясувати, як шкідливі звички батька можуть вплинути на дітей. І їхні результати дуже вражаючі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: