Чи справді кімнатні рослини покращують якість повітря?

Adoption
Date
  • 100 Переглядів
Багато людей переконані, що кімнатні рослини позитивно впливають на якість повітря в домі. Також існує думка, що рослини можуть як позитивно, так і негативно впливати на самопочуття людини. Де ж правда?

5691_8.jpg (62.6 Kb)

Більшість наукових статей про кімнатні рослини, якщо і наводять якісь докази їх ефективності в очищенні повітря, вказують на одне дослідження NASA 1989 року. У той час вчені досліджували здатність рослин видаляти шкідливі хімічні речовини, які називають летючими органічними (ЛОВ), з повітря закритих приміщень.

У наших будинках та офісах джерелами ЛОВ є фарби, лаки, меблі, килими та принтери. Дослідження показало, що протягом 24 годин кілька видів рослин дійсно можуть видалити до 70% одного або більше трьох протестованих летких органічних речовин.

Але ці результати не дуже добре підходять для типового будинку чи офісу, згідно з оглядом 2019 року. По-перше, в експериментах зазвичай використовувалися вентилятори для обдування рослин летючими органічними речовинами та вугільні фільтри для їх збору — установки, якої більшість із нас у будинку не має.

По-друге, рослини були поміщені у невеликі герметичні камери. Але будівлі, в яких ми живемо та працюємо, негерметичні. За оцінками дослідників, вам потрібно буде розмістити від 10 до 1000 рослин на кожен квадратний метр вашого будинку, щоб досягти хоч чогось.

Тим не менш, кімнатні рослини мають низку інших переваг. Вони допомагають регулювати вологість, можуть покращити настрій та підвищити продуктивність праці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: кімнатні рослини, сон, безсоння


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кожен з нас має право на помилку. І дорослі, і діти можуть помилятися. Тому не можна забирати це право в дітей! Не правильно вимагати від дитини відмі

Як на дитину впливає синдром відмінника?

Школярі | 01:30, 26.05.2024

Кожен з нас має право на помилку. І дорослі, і діти можуть помилятися. Тому не можна забирати це право в дітей! Не правильно вимагати від дитини відмінних оцінок. Такі вимоги можуть нанести психологічну травму чаду в дорослому віці.

Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Як зробити перекус у школу для дитини корисним?

Дитяче харчування | 14:50, 25.05.2024

Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Якщо часто закладає вуха, варто звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

7 причин, чому може закладати вуха і що з цим робити?

Здоров'я | 12:10, 25.05.2024

Якщо часто закладає вуха, варто звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Про самообстеження грудей знають усі жінки. Це важливо для профілактики раку грудей. А ось про рак яєчок і його профілактику говорять не так часто. І

Чоловікам треба проводити самообстеження яєчок: як це робити?

Тато | 11:20, 25.05.2024

Про самообстеження грудей знають усі жінки. Це важливо для профілактики раку грудей. А ось про рак яєчок і його профілактику говорять не так часто. І дарма.

Гормональні збої у сучасних жінок трапляються значно частіше, ніж 50 років тому. Та й самі місячні

Чому у сучасних жінок місячні частіші, ніж у попередніх поколінь?

Мама | 10:30, 25.05.2024

Гормональні збої у сучасних жінок трапляються значно частіше, ніж 50 років тому. Та й самі місячні "приходять" раніше, ніж раз в 28 днів. Чому так відбувається?

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, щ

Чи сприяє використання смартфонів розвитку чоловічого безпліддя?

Безпліддя | 09:30, 25.05.2024

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, що гаджет може нести небезпеку не лише на самопочуття, а й для продовження роду.

Помічали за собою, що як тільки вип'єте келих червоного вина, одразу починає боліти голова? А з білим такого не відбувається. Чому?

Чому болить голова після червоного вина?

Здоров'я | 08:30, 25.05.2024

Помічали за собою, що як тільки вип'єте келих червоного вина, одразу починає боліти голова? А з білим такого не відбувається. Чому?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: