Можливі ускладнення після аборту

Adoption
Date
  • 1054 Переглядів
Не кожна вагітність - бажана. Трапляється, жінки (з різних на те причин) зважуються на аборт. Ми тут не для того, щоб схвлювати чи засуджувати їх вибір, сьогодні поговоримо про можливі ускладнення після аборту.

9535_11.jpg (31.04 Kb)


Перед тим як з’ясовувати шкоду даної операції для організму жінки, необхідно уточнити, яким способом можна перервати небажану вагітність. Будь-який аборт повинен проводитися тільки в медичній установі.

Використовують наступні способи:

- Медикаментозне переривання вагітності. В організм жінки вводять лікарський препарат, який провокує скорочення матки і плідне яйце виштовхується назовні. Необхідно враховувати, що перервати вагітність таким способом можна тільки на ранніх термінах. Цей метод хоч і вважають більш щадним, але і після нього можливі різні ускладнення.
- Вишкрібання порожнини матки. Це самий «звірячий» спосіб, лікар всі маніпуляції робить практично наосліп за допомогою спеціального скребка. Після такого аборту ризик розвитку різноманітних ускладнень досить великий.
- Переривання вагітності за допомогою вакууму. Цей спосіб також використовують на ранніх термінах і є ймовірність, що плодове яйце буде видалене не повністю, тоді доведеться вдатися до вискоблювання.

У кожного методу є свої протипоказання, з якими обов’язково лікар знайомить свою пацієнтку.

Жінка має право сама вирішувати, коли їй народжувати першу дитину. На превеликий жаль, молоденькі дівчинки дуже рано поспішають стати дорослими і вступають в статеві стосунки. Незважаючи на велику кількість інформації, різних засобів контрацепції не всі поспішають ними скористатися. А звідси і незапланована вагітність у 16 років.

Дівчинка в цьому віці сама ще дитина, вона просто морально не готова стати мамою, при настанні вагітності виникає страх, який і штовхає на необдуманий вчинок.

Не всі чесно зізнаються батькам, а намагаються позбутися дитини в таємниці від всіх, на щастя чи ні, зараз немає нестачі в приватних гінекологічних кабінетах.

А перший аборт у 16 років найбільш небезпечний, тому що організм і його статева система ще не до кінця сформована, а це загрожує серйозними ускладненнями. Найчастіше молоденькі дівчата після першого переривання вагітності починають страждати:

- порушеннями в роботі гормональної системи;
- психічними розладами.

Завдання батьків і, в першу чергу, матері, пояснити дівчинці про небезпеку раннього статевого життя і наслідки аборту. Розповісти про можливі способи контрацепції, а ще краще відвідати гінеколога, щоб прояснити всі ці питання.

Аборт у будь-якому віці є небезпечною операцією, а перший підвищує ризик розвитку ускладнень у кілька разів. Якщо вже так сталося, то лікарі рекомендують не упустити час і перервати небажану вагітність медикаментозно або за допомогою вакууму. Але ці способи також тягнуть за собою ускладнення:

- Якщо вибрано неправильне дозування ліків, то часто не вдається перервати вагітність, і дівчина вирішує залишити її, вважаючи це знаком зверху. Але після такого дитина може народитися з відхиленнями у розвитку.
- Медикаменти здатні спровокувати сильну кровотечу, яку буде можливо зупинити тільки видаленням матки або повним вишкрібанням, а це вже великий ризик взагалі втратити можливість мати дітей.
- Використання вакууму також загрожує залишками плодового яйця в матці, а на тлі цього розвивається запалення слизової оболонки.
- Є небезпека розвитку пневмоемболії, коли високий тиск провокує закупорку судин, відсутність своєчасної допомоги загрожує пацієнтці смертельним результатом.
- Апарат може просто пошкодити стінки матки, відкриється сильна кровотеча.

Найбільш серйозні ускладнення викликає перший аборт, проведений хірургічним шляхом. В даний час його роблять під повною анестезією, жінка не відчуває болю, але наслідки можуть бути плачевними:

- Пошкодження матки, а іноді і сусідніх органів інструментом.
- Сильна кровотеча, яка може бути пов’язана з поганим згортанням крові або невдалим вишкрібанням.
- Розвиваються запальні процеси в матці, які ускладнюють настання наступної вагітності. Стінки матки погано скорочуються, з’являються спазми і, як наслідок, розвивається хронічний ендометрит, який у більшості випадків призводить до безпліддя.
- Негативні наслідки можуть бути не тільки від самої операції, але й від наркозу. Якщо ви його отримуєте перший раз, то неможливо передбачити, як відреагує організм.
- Завжди залишається ризик підхопити інфекцію.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: аборт, наслудки аборту


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

З медичної точки зору, даний спосіб переривання вагітності є найбільш безпечним і практично не має наслідків для жінки.

Абортативні таблекти: Коли їх приймати?

Аборт | 08:00, 16.03.2022

З медичної точки зору, даний спосіб переривання вагітності є найбільш безпечним і практично не має наслідків для жінки.

Існує декілька методів аборту, які застосовують, залежно від терміну вагітності.

Небезпека від аборту для здоров'я жінки

Аборт | 05:00, 16.03.2022

Існує декілька методів аборту, які застосовують, залежно від терміну вагітності.

Імовірність безпліддя після аборту.

Безпліддя після аборту: причини та лікування

Аборт | 19:00, 21.01.2022

Імовірність безпліддя після аборту.

Фізичне здоров'я жінок, які зробили аборт, є нічим не гіршим за тих, хто відмовився від переривання вагітності. Так, у довгостроковій перспективі збер

Небажана вагітність для жінок є більш небезпечною за аборт - лікарі

Аборт | 10:00, 16.10.2021

Фізичне здоров'я жінок, які зробили аборт, є нічим не гіршим за тих, хто відмовився від переривання вагітності. Так, у довгостроковій перспективі збереження небажаної вагітності може нашкодити жінкам більше, ніж аборт.

У світі трапляється близько 23 мільйонів викиднів щороку. Це відповідає приблизно 15% всіх вагітностей.

15% всіх вагітностей закінчуються викиднями

Вагітність та пологи | 12:00, 12.10.2021

У світі трапляється близько 23 мільйонів викиднів щороку. Це відповідає приблизно 15% всіх вагітностей.

Не кожна вагітність - бажана. Трапляється, жінки (з різних на те причин) зважуються на аборт. Ми тут не для того, щоб схвлювати чи засуджувати їх вибі

Можливі ускладнення після аборту

Аборт | 05:00, 31.08.2021

Не кожна вагітність - бажана. Трапляється, жінки (з різних на те причин) зважуються на аборт. Ми тут не для того, щоб схвлювати чи засуджувати їх вибір, сьогодні поговоримо про можливі ускладнення після аборту.

В деяких випадках аборт роблять через медичні показники.

Народження дитини після аборту

Плануємо дитину | 19:45, 06.08.2021

В деяких випадках аборт роблять через медичні показники.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: