Як правильно готувати дитину до школи?

Adoption
Date
  • 278 Переглядів
Чи можна підготувати дитину до школи самостійно?

9041_4.jpg (23.23 Kb)


Перед тим, як підготувати дитину до школи, потрібно запалити в ній іскру прагнення до знань, інакше результатів роботи не буде. Низька або спотворено завищена мотивація до науки - це результат психологічних упущень, педагогічних недоробок. Тому готувати дитину до школи потрібно комплексно й обов'язково із залученням досвідчених фахівців.

Підготовка дошкільнят має велике значення. Коли малюк йде в навчальний заклад, його життя в корені зміниться. Настає переломний момент. У дитини повністю змінюється коло знайомств і розпорядок дня. З'являються нові турботи й обов'язки. Йому одночасно страшно й цікаво, що ж з усього цього вийде.

Школа являє для дитини абсолютно новий світ. Навіть якщо вона до цього ходила в дитячий садок, тобто має досвід спілкування з однолітками і вихователями, все одно це не дає повної гарантії, що дитина так само успішно адаптується в новому середовищі. Похід у перший клас - це завжди стрес для дитини. Для того щоб вона змогла засвоювати новий матеріал, потрібно підготувати не тільки її розум, але ще й тіло і почуття. Тому так важлива підготовка дітей до школи.

Підготовка батьками дитини до школи має велике значення. Щоб процес пройшов успішно, вам знадобляться кілька наших рекомендацій.

- Якщо у сина або дочки щось не виходить, не потрібно їх сварити. Краще з'ясувати причину того, чому матеріал не засвоюється або виникають конфлікти в школі, і усунути проблему.
- Проводьте з дитиною багато часу. Відповідайте на всі її питання, пов'язані зі школою. Розкажіть їй, як буде влаштований процес навчання. Поясніть поняття «перерва», «домашнє завдання», «дзвінок на урок».
- Навчайте малюка в ігровій формі. Навіть зі звичайної прогулянки парком можна отримати користь. Малюк може рахувати лавки, порівнювати дерева, читати назви вивісок.

Методи підготовки дитини до школи в домашніх умовах:

- Проводьте з дитиною багато часу. Відповідайте на всі її питання, пов'язані зі школою. Розкажіть їй, як буде влаштований процес навчання. Поясніть поняття «перерва», «домашнє завдання», «дзвінок на урок».
- Навчайте малюка в ігровій формі. Навіть зі звичайної прогулянки парком можна отримати користь. Малюк може рахувати лавки, порівнювати дерева, читати назви вивісок.
- Якщо ви разом з дитиною дивитеся мультфільм або читаєте книгу, то в кінці ненав'язливо попросіть переказати історію. Потім разом проаналізуйте казку, запитайте, що сподобалося, а що ні. Обов'язково запитуйте причину, дитина 6 років повинна вміти будувати аргументи і логічні зв'язки.
- Розвивайте дрібну моторику рук. Ліпіть з пластиліну або глини, робіть аплікації і вироби з підручних матеріалів, малюйте, збирайте пазли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як готувати дитину до школи, як підготувати дитину до школи


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Незалежно від того, чи вам не вистачає впевненості на роботі чи в соціальних ситуаціях, підвищення рівня впевненості може змінити те, як люди вас спри

Як проявити впевненість у собі: поради та підказки

Психологія | 01:30, 07.08.2022

Незалежно від того, чи вам не вистачає впевненості на роботі чи в соціальних ситуаціях, підвищення рівня впевненості може змінити те, як люди вас сприймають. Просування найкращої версії себе — навіть якщо ви не почуваєтеся впевнено на 100 відсотків —

Спрей-засмага часто рекламується як безпечна альтернатива виходу на сонце на день або використання кабінок для засмаги, щоб отримати бронзове сяйво. А

Небезпека використання спрей-засмаги

Здоров'я | 17:00, 06.08.2022

Спрей-засмага часто рекламується як безпечна альтернатива виходу на сонце на день або використання кабінок для засмаги, щоб отримати бронзове сяйво. Але спрей-загар не був детально перевірений, тому його небезпека невідома.

Згідно з  дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими д

Вчені: Вплив анестетиків у підлітків може спричинити розлади, пов’язані з вживанням алкоголю

Дитина | 09:00, 06.08.2022

Згідно з дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими до розвитку розладу вживання алкоголю.

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обл

Парвовірусна інфекція у дитини: причини, симптоми

Хвороби | 08:30, 06.08.2022

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обличчі, який розвивається. Парвовірусна інфекція також відома як п’ята хвороба, оскільки історично вон

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим

Які ризики затримки вакцинації, поки дитина трохи не підросте?

Щеплення | 01:30, 06.08.2022

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим МОЗ.

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у пі

Хлопчики з неуважністю-гіперактивністю стикаються з підвищеним ризиком черепно-мозкових травм

Дитина | 23:00, 05.08.2022

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у підлітковому та дорослому віці. Лікування для зменшення цієї поведінки може знизити ризик ЧМТ.

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному

Вчені: Акцент на соціальні ігри в дитячому садку покращує навчання, зменшує виснаження вчителів

Дитина | 09:00, 05.08.2022

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному в дитячому садку покращує академічні результати, самоконтроль і регуляцію уваги.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: