Чому у дитини з'явилось безсоння?

Adoption
Date
  • 268 Переглядів
Незалежно від віку дитини, здоровий сон її складається з двох циклів повільного і швидкого. Швидкий сон, який також називають легким сном, протікає тоді, коли дитині щось сниться. Що до повільного сну, то він є значно глибшим. У немовлят та дуже малих дітей всі цикли сну є коротшими, ніж у дорослих людей. Однак безсоння може турбувати дітей будь-якого віку. Як правило, воно найчастіше пов’язане із складністю засипання або частим пробудженням вночі. Крім цього, безсоння в дитини може бути тимчасовим явищем або постійною проблемою. Також ймовірною причиною поганого сну в дітей може бути перевтома, відчуття занепокоєння та певні захворювання. В результаті недосипання дитини зранку вона відчуває втому, стає млявою та нервовою.

2437_2.jpg (38.12 Kb)

Узагальнюючи та доповнюючи вищесказане, можна вказати наступні причини безсоння у дітей та немовлят: неспокій, депресія, кошмарні сни, стресові ситуації та хронічні захворювання. До розряду останніх найчастіше належать такі поширені хвороби, як ангіна, грип, отит, фарингіт, ларингіт та ін. Відомо також, що поширеними причинами поганого сну в дітей можуть бути: базедова хвороба (гіпертіреоідоз), синдром неспокійних ніг та синдром нічного апное (раптова зупинка дихання уві сні). Не слід також забувати про надмірний шум під час годування дитини перед сном, а також тривалий перегляд телевізора. Досить часто порушення сну в дітей викликає також вегето-судинна дистонія. Всі перелічені та ряд додаткових причин можуть викликати в дітей порушення сну, які з часом повторюються і переходять у своєрідну хронічну форму. Внаслідок цього хронічне безсоння в дитини буде порушувати уважність дитини під час навчання та пригнічувати денну активність. В свою чергу це негативно вплине й на здоров’я батьків.

Cпособи лікування безсоння в дітей:

Правильне харчування
Батькам слід пам’ятати, що давати дітям солодкі продукти, які містять цукор, перед сном не рекомендується. Відомо, що солодощі є частою причиною кошмарних сновидінь. Крім цього, забороняється у вечері давати дітям продукти, які мають у своєму складі кофеїн. До таких продуктів належить шоколад та деякі газовані води. Вживання кофеїну, як відомо, збадьорює дитину через збудження нервової системи. Також слід обмежити за півтори-дві години до сну вживання напоїв, бо надмірна кількість рідини в організмі заставить дитину прокинутись вночі, щоб піти в туалет. В окремих випадках порушення сну може бути пов’язане з високою чутливістю до певних продуктів харчування.

Лікарські рослини від безсоння
Страстоцвіт (пасифлора) - це м'яка лікарська рослина, що заставляє нервову систему дитини розслабитися і забезпечує здоровий сон. Використовуйте цю лікарську траву для усунення хронічних та гострих форм порушення сну. Однак дітям слід давати цей засіб не швидше, ніж за півгодини до сну в кількості до 30 крапель за один прийом.

Гомеопатичні методи
Виберіть з перелічених нижче препаратів саме ті, які в найбільшій степені відповідають симптомам безсоння дитини. В тому випадку, коли інструкція не містить додаткових рекомендацій, дитині потрібно давати по дві кульки засобу, розведених водою кімнатної температури кожні тридцять хвилин (максимум три дози). Якщо через дві години після вживання гомеопатичних засобів покращення не спостерігається, слід застосувати інший препарат цього ряду. Якщо ж було помітно значне покращення, прийом дитиною препарату слід припини. Щодо повторного курсу лікування, він допускається тільки у тому випадку, коли в дитини знову з’явились симптоми безсоння.

Aconitum napellus - від безсоння, коли в малюка помітно неспокій і тривогу, або при порушеннях сну, що спровоковані були раптовим шоком або переляком дитини.

Arsenicum album - якщо дитина прокидається після опівночі, перед другою годиною ночі. Сон тривожний і неспокійний, малюк прокидається через нічні кошмари, безсоння викликане тривогою та занепокоєнням.

Chamomilla - при безсонні, що викликане інфекційними захворюваннями вух або болем через прорізання зубів. Дитина дратівлива, постійно плаче, потребує, щоб її хтось постійно тримав на руках та колисав, хоча це, як правило, допомагає тільки на короткий проміжок часу.

Coffea cruda - для дитини, яка надмірно збуджена через якоїсь події, хороші або погані новини. Малюк дуже чутливий до звуків, дратівливий та неспокійний.

Ignatia – від порушення сну, що викликане поганими новинами або смутком. Малюк увесь час плаче, під час сну скрикує, зітхає та сіпається.

Kali phosphoricum - для дітей, що страждають від неспокою та нічних кошмарів. Якщо ж виникають сумніви щодо того, які ліки дати дитині від безсоння, тоді почніть з цього препарату або його комбінації з іншими препаратами.

Nux vomica - якщо дитина прокидається у проміжку між третьою та четвертою годинами ранку через те, що її турбують майбутні події, які чекають наступного дня в школі або спортивному гуртку. Цей засіб допоможе дітям, які є дратівливими і люблять змагатися. Також це допоможе при безсонні, що викликане гострими або жирними стравами.

Pulsatilla - засіб для дитини, яка не може заснути на самоті через те, що звикла спати разом з батьками. Такі діти є дуже чутливими емоційно і бояться темряви.

Rhus toxicodendron - якщо дитина увесь час відчуває значний неспокій, заснути їй не дає постійне тривале напруження, болі у м'язах та суглобах.

Stramonium – якщо порушення сну в дитини викликане видіннями насильства або є результатом нічних жахів, що періодично з’являються уві сні.

Staphysagria - при порушеннях сну, які є наслідком пригнічення емоцій. Цей засіб є найбільш поширеним для реабілітації дітей, що зазнали сильних емоційних потрясінь або насильства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: у дитини безсоння


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку?

Фрази, якими потрібно замінити зауваження до дітей

Сімейні справи | 10:00, 30.01.2023

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку? Поговоримо про це далі.

Нове дослідження показало, що для дитини дуже шкідливо повзати по підлозі й килиму, так як вона вдихає величезну кількість пилу. Причому кількість шкі

Чи можна дитині повзати по килиму і підлозі?

Дитина | 07:00, 30.01.2023

Нове дослідження показало, що для дитини дуже шкідливо повзати по підлозі й килиму, так як вона вдихає величезну кількість пилу. Причому кількість шкідливих частинок, що потрапляють у дитячий організм, у чотири рази перевищує кількість пилу, який вди

Багато батьків вважають, що коли в дитини є окуляри, то час, проведений за комп’ютером, не стане проблемою для очей. та це не так.

Чи псується зір у дитини, якщо вона сидить за комп’ютером в окулярах?

Дитина | 05:00, 30.01.2023

Багато батьків вважають, що коли в дитини є окуляри, то час, проведений за комп’ютером, не стане проблемою для очей. та це не так.

Відповідно до дослідження, проведеного Лондонським університетом королеви Мері та Королівським коледжем Лондона, у дітей і молодих дорослих із синдром

Діти та молоді люди з синдромом Дауна в чотири рази частіше хворіють на діабет

Хвороби | 19:00, 29.01.2023

Відповідно до дослідження, проведеного Лондонським університетом королеви Мері та Королівським коледжем Лондона, у дітей і молодих дорослих із синдромом Дауна в чотири рази частіше діагностують діабет.

Перший вибір того, яку іноземну мову вчити дитині, лежить у зоні відповідальності батьків. Педагоги пропонують звернути увагу на особливості дитини, щ

Яку іноземну мову найлегше вчити дитині?

Навчання | 12:00, 29.01.2023

Перший вибір того, яку іноземну мову вчити дитині, лежить у зоні відповідальності батьків. Педагоги пропонують звернути увагу на особливості дитини, щоб зрозуміти, вивчення якої мови буде даватися дитині легше і з більшим успіхом.

Маленькі діти впитують інформацію, як губки. Дуже часто серед цієї інформації попадаються не зовсім пристойні слова і вирази, які слід було б пропусти

Якщо дитина говорить погані слова

Дитина | 10:00, 29.01.2023

Маленькі діти впитують інформацію, як губки. Дуже часто серед цієї інформації попадаються не зовсім пристойні слова і вирази, які слід було б пропустити повз вуха. Але дитина саме їх і запам’ятовує краще всього, та й потім з великим задоволенням відт

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у ро

8 хитрощів про те, як "переселити" дитину до власного ліжка

Сімейні справи | 08:00, 29.01.2023

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у розвитку самостійності дитини і полегшує життя батькам.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: