Як легко виправити погану поведінку дитини?

Adoption
Date
  • 89 Переглядів
Іноді батьки не можуть упоратись із впертою дитиною. Вони посилюють правила, намагаючись домогтися послуху, але, як усім відомо, цей метод завжди виявляється неефективним. Набагато краще мати під рукою готові правила, використовуючи які, батьки можуть домогтися від дитини бажаної поведінки та при цьому зберегти спокій. Розглянемо кілька простих способів досягти слухняності малюка й ситуації, в яких ці правила можна застосувати.

6931_3.jpg (35.72 Kb)

Правило № 1. Якщо дитина знаходиться в кімнаті, де працює хтось із батьків, вона повинна допомагати

Ситуація: малюк часто заважає вам, коли ви виконуєте якусь домашню роботу.

Діти зазвичай неохоче відгукуються на прохання батьків допомогти їм у домашніх справах, оскільки вони знають, що батьки й самі все зроблять, незалежно від їх допомоги. Крім того, від дітей, яких примушують допомагати батькам, зазвичай буває мало користі.

Але вони люблять перебувати біля батьків, і тому часто заважають їм працювати. Тому, якщо поставити дитину перед вибором допомогти або покинути кімнату, вона, швидше за все, вибере перше й допоможе вам без будь-якого примусу.

Правило № 2. У визначений час (6 - 7 година вечора) батьки повинні закінчувати всі робочі справи

Ситуація: батькам важко вкласти дитину спати, щоб виділити трохи часу для себе. Дітей завжди важко переконати в тому, що час лягати спати: вони завжди знаходять причини погратися довше. Це викликає невдоволення батьків, адже вони хочуть приділити собі трохи часу в кінці дня.

Замість того, щоб розповідати малюкові, що йому необхідно робити, встановіть для себе правило закінчувати робочі справи в певний час. Так у вас з'явиться час пограти з дитиною, покупати її, почитати казку на ніч. У результаті малюк буде лягати спати вчасно, і у вас у кінці дня виявиться кілька вільних годин.

Якщо дитина вимагає, щоб ви пограли з нею, коли ви ще не закінчили роботу, використовуйте наступну хитрість: придумайте історію про те, що уряд увів новий закон про робочий час, і ви нічого не можете з цим вдіяти.

Правило № 3: Дитина отримує те, що отримує – і крапка

Ситуація: діти часто сперечаються про те, до кого з них краще ставляться батьки, кому дістанеться найкраща чашка тощо. Багатьох дітей навчають бути чесними, і згодом діти використовують це для власної вигоди: «Це не чесно – ви ставитеся до сестри краще, ніж до мене». Якщо батьки не хочуть віддавати перевагу комусь із дітей, у таких ситуаціях вони вплутуються в суперечки з приводу купівлі кожної нової речі.

Важливо вчити малюка сприймати дійсність: життя не завжди справедливе, і потрібно приймати його таким, яким воно є. Потрібно бути вдячним за те, що ви отримуєте від життя, не ставитися до нього з претензіями. Вдячні люди щасливіші, тому якщо привчати до цього дитину з ранніх років, вона зможе розвинути позитивне ставлення до життя.

Правило № 4. Діти можуть шуміти стільки, скільки хочуть – але тільки в потрібному місці

Ситуація: батьків дратує, що дитина постійно кричить або співає й тим самим заважає говорити по телефону або працювати.

Батьки часто не хочуть забороняти дитині радіти чи засмучувати її у випадках, коли вона скаржиться або впадає в істерику, але від постійного шуму вони втрачають терпіння. Тому найкращий компроміс у такому випадку – приділити дитині кілька хвилин уваги, а потім запропонувати їй гратися в більш відповідному місці (наприклад, у дворі). Так вона не буде відчувати, що ви її відкидаєте або забороняєте їй веселитися.

Правило № 5. Відповідайте дитині «так» чи «ні» на її прохання купити що-небудь. Не сперечайтеся з приводу грошей

Ситуація: дитина часто просить, щоб ви купили їй що-небудь. У батьків викликають жах суперечки з дитиною про купівлю речей, які вони не можуть собі дозволити (наприклад, іграшок, ігрової приставки або дорогого одягу). Щоб припинити ці суперечки, встановіть правило: ви даєте однозначну відповідь на прохання дитини. Якщо вона наполягає на своєму, спокійно повторіть їй своє рішення. Не сперечайтеся з приводу грошей і переконуйте малюка також не робити цього. Це дозволить вам уникнути дискусій з приводу того, чи заслужила дитина ту чи іншу річ.

Дозвольте малюкові витрачати свої кишенькові гроші на те, що він вважає за потрібне, навіть якщо ви вважаєте, що дитина не дуже розумно розпоряджається грошима. Це покаже їй, що вищезгадане правило працює, навчить витрачати гроші розумно. Крім того, суперечок з приводу грошей стане менше.

Правило № 6. Якщо дитина розмовляє з вами нешанобливо, відповідайте, що не розумієте її

Ситуація: малюк кричить або поводиться зухвало, щоб отримати від вас бажане. Щоб дотримуватися цього правила, батьки повинні проявити велике терпіння у випадках, коли дитина не контролює себе. Згодом вона може цього навчитися. Якщо ви покажете, що не розумієте її, коли вона поводиться зухвало, вона змінить свою поведінку. Повторюйте це дитині спокійно, не загострюйте ситуацію, не підвищуйте голос.

Зазвичай діти проявляють грубість, щоб привернути увагу або драматизувати ситуацію. Тому покажіть малюкові, що його поведінка в даному випадку неефективна.

Це правило вчить того, що в спілкуванні важливо поважати співрозмовника, і від цього воно може стати більш ефективним.

Правило № 7. Нудьги немає

Ситуація: дитина скаржиться на те, що їй нудно, і шукає розваг. У століття цифрових технологій діти часто шукають для себе нові розваги. Це призводить не тільки до того, що вони вічно незадоволені – комп'ютерні ігри та телебачення розвивають у них розумову лінь.

Щоб позбавити дитину від цієї ліні, скажіть їй, що такого поняття, як нудьга, немає. Робіть це щоразу, коли дитина буде скаржитися на нудьгу. Так вона зрозуміє необхідність самостійно шукати собі розваги. У такому випадку малюк активізує свою розумову діяльність, оскільки йому потрібно знаходити собі цікаві заняття. Пам'ятайте, що діти наслідують приклад батьків, а не їх повчання. Зверніть увагу на те, як ви самі проводите свій вільний час. Сидите ви годинами перед телевізором, ходите по магазинах чи займаєтеся чимось іще? Чим ви займаєтеся у відпустці або сидячи в черзі до лікаря? Навчіть малюка простих веселих ігор, які не вимагають ніяких спеціальних пристосувань, у які можна грати де завгодно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: погана поведінка дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Діти дошкільного та молодшого шкільного віку більш сприйнятливі до вірусних інфекцій та частіше хворіють на гострі респіраторні захворювання. Якщо дит

Чи є нежить протипоказанням для відвідування садочка чи школи? Пояснює МОЗ

Дитина | 08:00, 04.02.2023

Діти дошкільного та молодшого шкільного віку більш сприйнятливі до вірусних інфекцій та частіше хворіють на гострі респіраторні захворювання. Якщо дитина вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень і навіть має додаткові щеплення, вона

Батьки можуть пригадати таку ситуацію: дитина з криком прокидається і скаржиться на біль в різних частинах ноги (в стегні, підколінній ямці, гомілці,

Чому діти скаржаться на біль в ногах?

Дитина | 12:00, 03.02.2023

Батьки можуть пригадати таку ситуацію: дитина з криком прокидається і скаржиться на біль в різних частинах ноги (в стегні, підколінній ямці, гомілці, литці). Явище виникає саме в стані спокою малюка, і попередньо дитина могла довго гуляти.

Допоможіть чвоїм дітям отримати задоволення від здорового способу життя! Одна година фізичної активності щодня: вдома, у школі, під час гри допоможе ї

Поради щодо фізичної активності для дітей 5-11 років

Дитина | 00:30, 02.02.2023

Допоможіть чвоїм дітям отримати задоволення від здорового способу життя! Одна година фізичної активності щодня: вдома, у школі, під час гри допоможе їм бути здоровими!

Сексуальне насильство – це будь-який тип сексуального контакту або поведінки (фізичної, словесної чи візуальної), які відбуваються без явної згоди оде

Заходи, які ви можете зробити після сексуального насильства

Консультації | 23:00, 01.02.2023

Сексуальне насильство – це будь-який тип сексуального контакту або поведінки (фізичної, словесної чи візуальної), які відбуваються без явної згоди одержувача.

Страхи, народжені в дитинстві, – найстійкіші. Як із ними боротися?

Найпопулярніші страхи дітей

Дитина | 12:00, 01.02.2023

Страхи, народжені в дитинстві, – найстійкіші. Як із ними боротися?

Чимало суперечок у сім’ї викликає питання, де спати малюку. Щодо цього не можуть дійти одностайного висновку ні психологи, ні педіатри, ні батьки. Є ч

Сон з батьками: це добре чи погано?

Сімейні справи | 10:00, 01.02.2023

Чимало суперечок у сім’ї викликає питання, де спати малюку. Щодо цього не можуть дійти одностайного висновку ні психологи, ні педіатри, ні батьки. Є чимало аргументів за і проти сну малечі разом із батьками. Кожній сім’ї варто вибрати для себе пріори

Перш за все варто знати, що годувати дитину насильно не потрібно – її апетит є природним регулятором харчування. Категорично не рекомендується давати

Що можна їсти дитині, якщо в неї діарея?

Дитина | 08:00, 01.02.2023

Перш за все варто знати, що годувати дитину насильно не потрібно – її апетит є природним регулятором харчування. Категорично не рекомендується давати маленьким дітям у період хвороби новий вид їжі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: