Що робити, якщо дитину вкусила бджола або оса?

Adoption
Date
  • 160 Переглядів
Укус бджоли чи оси може бути дуже небезпечним, якщо постраждалий - алергік. Варто знати, що коли дитину-алергіка вперше вкусила бджола або оса, алергічної реакції не буде, проте, якщо таке трапиться знову - так вже не пощастить. Тож якщо ви знаєте, що ваш малюк має алергію, обов'язково використовуйте репеленти, щоб захистити маля.

4559_6.jpg (26.18 Kb)


Небезпеку становлять ситуації, коли жало вп'ялося в області губ, м'яке чи тверде піднебіння, в язик. В цьому випадку виникає виражена місцева реакція у вигляді сильного набряку, який може перекрити верхні дихальні шляхи, і людина просто задихнеться.

В цілому ж отрута ос і бджіл безпечна. «Убити» здорову людину можуть лише укуси кількох сотен комах. Наслідком укусу десятка бджіл стана загальна реакцію у вигляді підйому температури (у дитини - частіше), ознобу, слабкості.

Більш небезпечні алергічні реакції на отруту перетинчастокрилих (саме до цієї групи комах відносяться оси і бджоли). У цьому випадку при першому контакті з отрутою відбувається сенсибілізація, тобто збій імунної відповіді. Другий контакт запускає ланцюжок патологічних реакцій, в результаті яких розвивається алергія.

Найменш небезпечною вважається локалізована кропив'янка – поява протягом декількох хвилин свербежу, плямистого червоного висипу на окремих ділянках тіла (плями зливаються, утворюючи нерівної форми почервонілі «поля»), може виникнути невелика слабкість. Набряк у місці укусу нічим не відрізняється від набряку при відсутності алергії. При поширенні висипу на все тіло йдеться про генералізовану кропив'янку - більш важкий стан, який ще не загрожує життю, але може стати передвісником важких ускладнень.

Одним з таких важких станів є набряк Квінке. В цьому випадку в першу чергу опухають м'які тканини обличчя — губи, повіки, щоки. Перехід набряку на шию небезпечний розвитком набряку гортані – смертельно небезпечного стану, при якому повністю перекриваються верхні дихальні шляхи. Смерть настає протягом декількох хвилин від задухи.

Ще більш небезпечним, хоча і рідкісним ускладненням укусу бджоли або оси є анафілактичний шок. У цьому випадку протягом декількох хвилин у пацієнта різко знижується артеріальний тиск, частішає пульс, висипання по всьому тілу. Шкіра стає блідою, з'являється холодний липкий піт. Результатом анафілактичного шоку є смерть від гострої серцево-судинної недостатності. Але лише в тому випадку, якщо хворому не надали допомогу.

Що робити в домашніх умовах
Якщо вжалила бджола, в першу чергу необхідно видалити жало. З цією метою використовують пінцет або стерильну голку (можна звичайну швейну голку прожарити на вогні). Місце укусу необхідно обробити антисептиком і прикласти лід для зменшення всмоктування отрути в звужені кровоносні судини. Деякі мами цікавляться, як зняти набряк у дитини після укусу оси. Зменшити його вираженість якраз і допоможе льод.

Місцево бажано нанести будь-яку гормональну мазь — гідрокортизонову чи преднізолонову. Якщо потерпілий схильний до алергії або укус стався в небезпечному місці (ротова порожнина, шия, обличчя), необхідно випити таблетку одного із антигістамінних засобів — тавегіл, супрастин. Лоратадин та цетиризин в цьому випадку не рекомендовані.

Важкий перебіг алергії вимагає ведення препаратів у вигляді ін'єкцій. Найчастіше це доступно лише фахівцям, які вводять адреналін, преднізолон, супрастин внутрішньом'язово, а в критичних випадках — і внутрішньовенно. При анафілактичному шоці може знадобитися і крапельне вливання різних розчинів, без чого підняти низький артеріальний тиск неможливо. Крім цього потерпілого укладають на спину, піднімають ноги вище рівня голови. При втраті свідомості і при наявності блювання хворого слід покласти набік.

При набряку Квінке, який супроводжується набряком гортані, може знадобитися міні-операція, яку здатний провести лише кваліфікований лікар. У цьому випадку у визначеному місці розсікають м'які тканини шиї так, щоб розкрити просвіт гортані. В неї вставляють трубку, через яку постраждалий буде дихати. Ця операція називається крикоконікотомія і в деяких випадках вона — єдиний спосіб врятувати життя людині.

Укус оси або бджоли, зазвичай, безпечний, однак, вимагає уваги. Ніхто не знає, як відреагує організм людини на таку травму. Тому при найменших ознаках неблагополуччя в організмі, потрібно негайно викликати «швидку допомогу» і виконувати всі рекомендації фахівця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитину вкусила бджола, дитину вкусила оса


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку ч

Те, що діти знають, набагато важливіше за те, що вони бачать

Дитина | 12:10, 18.07.2024

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку чашки, що стояла перед їхніми очима.

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: