Помилкові думки щодо молочниці

Adoption
Date
  • 2624 Переглядів
Скільки би не обговорювали молочницю на різноманітних форумах та в експертних колах, ця тема, схоже, невичерпна.

Здавалося б, ну що складного у цій хворобі? Більшості жінок уже довелося з нею познайомитися близько, а діагностується і лікується вона шкидко. Утім, в панянок завжди і традиційно виникають нові і нові питання щодо цієї недуги.

Найпоширеніше питання, чи є молочниця венеричним захворюванням і в чому полягає відмінність між ними? Чи не простіше, ніж гадати, відправитися на прийом до лікаря, який поставить правильний діагноз і призначить відповідне лікування?

Досить згадати, з якої причини недугу отримала свою назву, а вона криється в тому, що молочниця супроводжується сирнистим виділеннями з піхви, які мають білий колір. Можна вести мову про недугу і при наявності відчуттів свербіння і печіння в статевих органах, які не дозволяють навіть сидіти спокійно.

Прийнято також вважати, що з молочницею можуть зіткнутися тільки особи жіночої статі, але це не так, чоловіки теж можуть страждати від схожої недуги. Тільки у жінок вона носить назву "вагінальний кандидоз", а у чоловіків вона відома як "кандидозний баланіт".

Не варто вважати, що молочницю можна "заробити" лише статевим шляхом, адже цей грибок в нормальній мікрофлорі піхви присутній у більшості представниць слабкої статі. Навіть якщо при статевому контакті він передасться партнеру, то нічого особливого не станеться, тобто, жодного зараження побоюватися не варто.

Хоча серед медпрацівників зустрічаються "перестрахувальники", які впевнені в тому, що лікувати необхідно обох партнерів. На щастя, таких вкрай мало.

Чи здатний хороший імунітет бути гарантією того, що молочниця обійде вас стороною? Ні, вони жодним чином не пов'язані між собою, і цей факт має наукове обгрунтування. Факторів, що сприяють розвитку недуги, достатньо, але от справжню її природу у якоїсь конкретної пацієнтки визначити досить складно.

Основними провокуючими факторами є ті, які здатні порушити баланс мікроорганізмів, що живуть у піхві, дозволяючи, тим самим, створювати сприятливе середовище для подальшого розвитку грибка.
До них можна віднести: діабет, вагітність, період лактації, прийом антибіотиків і т.д.

З молочницею дами зіштовхуються і в період вагітності, причому відбувається це досить часто. Адже "цікаве положення" призводить до гормональних змін у жіночому організмі, що позначається на мікрофлорі піхви.
Перед майбутньою мамою виникає дилема: пити препарати, які можуть завдати шкоди плоду або ж, зціпивши зуби, продовжувати терпіти свербіж і печіння? Відповідь однозначна - лікування необхідне. Це в першу чергу обумовлено інтересами майбутньої дитини, яка ризикує, долаючи родові шляхи, "зачепити" зі собою заразу, і тоді лікування вже знадобиться малюкові.

Не варто сильно хвилюватися з цього приводу, бо для цих цілей використовують препарати, які володіють мінімальною токсичністю. А ось що стосується питання про те, чи схильні до захворювання молочницею великі шанувальники солодощів, то це твердження можна сміливо віднести до розряду безпідставних міфів.

Варто згадати про те, що рівень цукру в крові є відносно постійним параметром, і надлишок глюкози, отриманої організмом, впливати на грибок не може. Це не стосується хворих на цукровий діабет, адже вони, схильні до ризику розвитку молочниці більше за інших.

Те ж саме можна сказати і з приводу молочних та дріжджових продуктів, бо вони здатні спричиняти негативний вплив на захворювання. Продукти, які містять дріжджі (здоба, білий хліб), як і сир (здебільшого - зі цвіллю) можуть виступати провокуючим фактором для зростання грибка.

Щодо кисломолочних продуктів, у складі яких присутні живі лактобактерії, то ситуація тут прямо протилежна. Хоча слід зазначити, що на сьогодні не існує достовірних підтверджень цьому. І все ж, якщо ви помітили у себе які-небудь симптоми, що викликають підозру, не варто займатися самолікуванням. Краще завітайте до лікаря і не починайте прийом антибіотиків, які при наявності грибкових захворювань абсолютно марні.

Не варто забувати того факту, що в мікрофлорі піхви функціонує "корисний" вид біфідобактерій, які перешкоджають поширенню грибка, а антибіотики їх просто знищують, тим самим, дозволяючи "шкідливим" кандидатам захоплювати "вивільнені площі".

У цьому випадку можна чекати посилення симптоматики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Венеричні захворювання, молочниця, симптоми, ознаки, виділення, свербіж


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Найпоширеніші симптоми, які вкажуть на проблему

Отит чи алергія: як розпізнати захворювання вух

Хвороби | 18:00, 25.01.2020

Найпоширеніші симптоми, які вкажуть на проблему

Проблема, яка викликає чималий головний біль

Педикульоз у дитини: як вивести паразитів за три кроки

Дитина | 20:00, 13.01.2020

Проблема, яка викликає чималий головний біль

Що може загрожувати малюку?

Три захворювання статевої системи у хлопчиків

Немовля | 18:00, 13.01.2020

Що може загрожувати малюку?

Во время путешествий в тропические страны, в жаркое время года, при употреблении некачественных продуктов или воды возникают неприятные нарушения со с

Сорбент с комбинированным составом – эффективное решение при отравлении

Хвороби | 15:55, 23.12.2019

Во время путешествий в тропические страны, в жаркое время года, при употреблении некачественных продуктов или воды возникают неприятные нарушения со стороны ЖКТ. Появляется тошнота, рвота, диарея, слабость, поднимается температура. Так организм реаги

Для многих из нас зубной врач является одним из самых страшных персонажей из детства. Поход к нему превращался в настоящую пытку, родители им пугали,

Как лечить зубы у ребенка

Хвороби | 20:48, 10.12.2019

Для многих из нас зубной врач является одним из самых страшных персонажей из детства. Поход к нему превращался в настоящую пытку, родители им пугали, а звук бормашины так и остался одним из самых неприятных на всю жизнь. Остается лишь порадоваться, ч

Що викликає мерзлякуватість?

Шість причин постійно холодних рук і ніг

Хвороби | 15:00, 08.12.2019

Що викликає мерзлякуватість?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: