Шкільні хвороби: як уберегти дитину

Adoption
Date
  • 5441 Переглядів
raspravte_3.jpg

Так звані шкільні хвороби - це відхилення у здоров'ї дітей , віком від 7 до 17 років , спровоковані освітнім перевантаженням , порушенням умов навчального процесу , режиму харчування і стресу. Найпоширенішими хворобам учнів є короткозорість , викривлення хребта , гастрит і невроз.


Вже в молодших класах діти страждають на погіршення зору. За словами лікарів- офтальмологів , кожному 5-6 учневі виписують окуляри .

Є кілька причин такого різкого погіршення зору.
У першу чергу , це перевантаження в школі. Діти багато читають і пишуть , їх очі постійно напружені. Та й вдома ще чекає домашнє завдання , на яке іде не 2-3 години , як має бути , а всі 4-5. У дитини навіть не залишається часу на відпочинок , який йому необхідний.

Є кілька вправ для профілактики , які потрібно виконувати кілька разів на день.

• Жмурки . Сильно зажмурте очі , порахуйте до трьох і відкрийте . Повторіть 5-6 разів.
• Кола . Закрийте очі і зробіть кругові рухи. Спочатку за годинниковою стрілкою , потім проти годинникової . Зробіть по 5-6 кіл.
• Стрілки . Зробіть рухи очима вгору , вниз , вліво , вправо по діагоналі. Потім закрийте очі і повторіть. У кожну сторону слід зробити по 3-4 рази .

Також слід пам'ятати про хороше освітлення і стежити , щоб відстань між очима та книгою ( зошитом , монітором ) становила не менше 30 см.

Окрім погіршення зору , діти схильні ще й до хвороб шлунково - кишкового тракту (далі ШКТ) . Статистика свідчить, що близько 45 % учнів мають проблеми з шлунково-кишковим трактом, особливо гастрит (запалення слизової оболонки шлунка).

Хвороби ШКТ виникають через порушення режиму харчування . Діти настільки зайняті , що часу повноцінно поїсти у них немає. Шкідливі перекушування на ходу ще більше погіршують ситуацію. Дитині необхідно раціональне харчування. Це не тільки допоможе уникнути хвороб ШКТ, а й підвищить імунітет.

Але недуга очей і ШКТ не єдині вороги здоров'я учнів . Так 8 з 10 дітей мають проблеми зі спиною. А саме - викривлення хребта. Виною такої статистики є неправильна посадка за партою і дуже важкі портфелі , через які м'язи спини сильно втомлюються.

Існують стандарти , які визначають максимальну вагу ранця учнів різних класів . Так для школярів 1-3 класів рюкзак повинен важити не більше 2 кг , для 4-5 класів - не більше 2,5 кг , для 6-7 класів - до 3,5 кг і для старшокласників - не більше 4,5 кг . Але на практиці , середньостатистичний шестикласник носить 4-5 кг , замість максимальних 3,5 кг .

Щоб уберегти дитину від неврозів , в першу чергу , необхідно увійти в його становище і не тероризувати прибиранням , миттям посуду і т.д. . Він і так намагається з усім впоратися , але для цього йому потрібен час . Забезпеч приємну і спокійну атмосферу , в якій учень зміг би відчути себе в безпеці і забути про всі негаразди . Спробуй поговорити з ним , запропонуйте допомогу. Дітям це важливо , хоча і не говорять про це.

Щоб школяр був здоровим , йому слід :

- Правильно харчуватися ;
- Займатися спортом ;
- Робити профілактику найбільш поширених хвороб ;
- Забезпечувати спокійну атмосферу.

Джерело - ivona.bigmir.net

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: хвороби, шкільні хвороби, профілактика, короткозорість, гастрит, стрес


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо жінка прагне завагітніти, лікар їй приписує фолієву кислоту. Її також протягом усієї вагітності приймає більшість майбутніх мам. Проте, не варто

Не лише для вагітних: Фолієва кислота потрібна навіть чоловікам

Здоров'я | 10:30, 14.06.2024

Якщо жінка прагне завагітніти, лікар їй приписує фолієву кислоту. Її також протягом усієї вагітності приймає більшість майбутніх мам. Проте, не варто думати, що фолієва килота потрібна лише вагітним або щоб завагітніти. Вона необхідна навіть чоловіка

Реакція на глисти може бути різною: одні діти відмовляються від їжі, інші, навпаки, мають підвищений апетит, особливо до солодощів. Їх також може нуди

Як дізнатися, чи в дитини є глисти?

Здоров'я | 09:30, 14.06.2024

Реакція на глисти може бути різною: одні діти відмовляються від їжі, інші, навпаки, мають підвищений апетит, особливо до солодощів. Їх також може нудити, вони можуть бути нервозними і страждати на безсоння.

Виявляється, додаючи в салат оливкову олію, ви значно покращуєте власне самопочуття та здоров'я своїх рідних.

Оливкова олія врятує від деменції

Здоров'я | 12:10, 12.06.2024

Виявляється, додаючи в салат оливкову олію, ви значно покращуєте власне самопочуття та здоров'я своїх рідних.

Ті, хто страждає від алергії, знає, що пухові і пір'яні подушки - не для них. Але тим, у кого немає алергії, вони чудово підходять. Та до сьогодні сер

Розвіюємо міфи про пір'яні і пухові подушки

Здоров'я | 10:30, 12.06.2024

Ті, хто страждає від алергії, знає, що пухові і пір'яні подушки - не для них. Але тим, у кого немає алергії, вони чудово підходять. Та до сьогодні серед суспільсьва є багато міфів про них. Спробуємо їх розвіяти.

Статистика показує, що найчастіше жінки страждають від набряків ніг під час вагітності і в літньому віці, після 65-річного віку. Причинами можуть бути

Особливо актуально вагітним: Як зняти набряк ніг?

Здоров'я | 07:40, 12.06.2024

Статистика показує, що найчастіше жінки страждають від набряків ніг під час вагітності і в літньому віці, після 65-річного віку. Причинами можуть бути спека, застій води, травми або запалення в тканинах.

Синдром Туретта — захворюванням нервової системи. Ознаки синдрому Туретта включають моторні та голосові тики, наприклад, посмикування шиї та рук, мимо

Що таке синдром Туретта у дітей?

Хвороби | 06:20, 12.06.2024

Синдром Туретта — захворюванням нервової системи. Ознаки синдрому Туретта включають моторні та голосові тики, наприклад, посмикування шиї та рук, мимовільне кректання або хрюкання. Хвороба Туретта проявляється в ранньому дитинстві, симптоми можуть зм

Чим старшою стає дитина, тим ретельнішою має бути інтимна гігієна, як би дивно це не звучало. Що важливо, цей ритуал дуже відрізняється у хлопчиків та

Інтимні проблеми у дітей: фімоз та синехії

Дитина | 01:20, 12.06.2024

Чим старшою стає дитина, тим ретельнішою має бути інтимна гігієна, як би дивно це не звучало. Що важливо, цей ритуал дуже відрізняється у хлопчиків та дівчаток, тож батькам потрібно все детально пояснити дитині.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: