Грип: інкубаційний період і заразність

Adoption
Date
  • 391 Переглядів
Гострі респіраторні віруси спричиняють значну захворюваність і смертність у всьому світі. Інфекції нижніх дихальних шляхів є основною причиною смертності від інфекційних захворювань і входять до п’ятірки найбільших учасників життя з поправкою на інвалідність. Віруси є основною причиною інфекцій нижніх дихальних шляхів у дітей і основною причиною таких інфекцій у всіх вікових групах.

6201_360_240_1539711055-213.jpg (29.84 Kb)


Грип — це заразне респіраторне захворювання, яке викликається вірусами грипу, які вражають ніс, горло, а іноді й легені. Це може спричинити легку або важку хворобу, а іноді може призвести до смерті. Найкращий спосіб запобігти захворюванню на грип — щорічно робити щеплення проти грипу.

Хворі на грип можуть поширювати його іншим. Більшість експертів вважають, що віруси грипу поширюються переважно крапельним шляхом, коли хворі на грип кашляють, чхають або розмовляють. Ці краплі можуть потрапити в рот або ніс людей, які знаходяться поблизу (зазвичай на відстані приблизно 3-5 метрів), або, можливо, вдихнути в легені. Рідше людина може заразитися грипом, торкаючись поверхні або предмета, на якому є вірус грипу, а потім торкається власного рота, носа або, можливо, очей.

Коли хворі на грип стають заразними?

Віруси грипу можна виявити у більшості інфікованих людей за один день до появи симптомів і до п’яти-семи днів після захворювання. Хворі на грип найбільш заразні в перші три-чотири дні після початку захворювання. Однак немовлята та люди з ослабленою імунною системою, інфіковані вірусами грипу, можуть бути заразними довше семи днів.

Симптоми зазвичай починаються приблизно через два дні (але можуть коливатися від одного до чотирьох днів) після того, як віруси грипу заражають дихальні шляхи людини. Теоретично можливо, що до появи симптомів інфікована людина може поширювати віруси грипу серед своїх близьких контактів. Деякі люди можуть бути інфіковані вірусами грипу і не мати симптомів, але все одно можуть поширювати вірус своїм близьким контактам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Грип, інкубаційний період, заразність, симптоми, віруси, грві


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Статистика онкологічних захворювань все більш лякає: щороку в Україні на рак хворіє близько 130 тисяч людей.

Ознаки раку, про які потрібно знати мамі

Патологія | 06:20, 28.11.2023

Статистика онкологічних захворювань все більш лякає: щороку в Україні на рак хворіє близько 130 тисяч людей.

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. П

Що повинне бути у сімейній аптечці: список від сімейного лікаря

Хвороби | 02:00, 28.11.2023

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. Про це розповів сімейний лікар Віталій Вавшко.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції у батьків можуть призвести до хвороб?

Психологія | 02:00, 26.11.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його іму

Як допомогти формуванню здорового імунітету у дитини?

Імунітет | 08:20, 23.11.2023

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його імунній системі потрібна допомога та підтримка!

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Американські вчені здивували, як дожити до 90

Здоров'я | 02:00, 22.11.2023

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: