Хвороба "чорної кішки"

Adoption
Date
  • 4742 Переглядів
Про тих, хто зіткнувся з цією хворобою, часто кажуть, що їм чорна кішка дорогу перебігла. Або чорна собака. Втім, «з цим живуть», іноді навіть не підозрюючи злого. Зловісного відтінку захворювання набуває, коли жінка готується стати матір'ю. Якщо не діагностувати захворювання у вагітної на початковій стадії, для дитини це буде мати дуже сумні наслідки.


Цією хворобою можна заразитися через бруд із залишками фекалій заражених тварин поза домом. тому слід ретельно мити руки, обмежте контакт з можливими джерелами зараження, і вам не доведеться в усьому звинувачувати пухнасту улюбленицю.

Токсоплазмоз - дуже поширена паразитарна інфекція, збудником якої є токсоплазми.

Остаточний господар паразита (як правило, кішки) виділяє з випорожненнями ооцисти токсоплазми, які тривало зберігаються в грунті. В організмі проміжних господарів - різних травоїдних і м'ясоїдних тварин, птахів - утворюються тільки тканинні цисти.

Шляхи передачі інфекції

Найбільш інфекція передається пероральним шляхом. Саме з ним і пов'язані основні профілактичні заборони. Найнебезпечніший - трансплацентарний - від матері до плоду через плаценту. Цей шлях і є причиною особливої ​​обережності, якої вимагають від жінки під час вагітності.

Проникнення також можливе через шкіру (через відкриті рани та слизові оболонки) - трансплантаційним шляхом (тобто при переливанні крові та пересадці органів).Людина, хвора таксоплозмозом, сама рідко може бути вогнищем зараження для інших людей у ​​повсякденному житті.

Перебіг хвороби

Токсоплазмоз, як і багато інфекції, підступний у своїх проявах. Він може протікати як гостро, так і хронічно, безсимптомно. З часом хвороба як наче зменшує свою активну діяльність в організмі.

Гостра форма може нагадувати тиф або енцефаліт, часто супроводжується ураженням очей. Триває гостра стадія приблизно 7 днів. Хронічна форма захворювання трапляється найчастіше, з тривалим підвищенням температури до 37,2-37,8 градусів, головними болями, збільшенням печінки, селезінки, лімфовузлів, м'язовими і суглобовими болями.

Якщо захворіла вагітна

Під час вагітності так само легко заразитися токсоплазмозом, як і уникнути його. Та й саме захворювання протікає без будь-яких особливостей. Однак підвищується небезпека викидню або передчасних пологів. Так, при захворюванні в I і в II триместрах вагітності цей ризик досягає 10-15%.
Виявити наявність інфекції дозволяють серологічні методи діагностики (методи вивчення визначених антитіл чи
антигенів у сироватці крові хворих, засновані на реакціях імунітету). Вони дозволяють з високою точністю встановити і терміни зараження організму, що надзвичайно важливо. Захворювання, що протікає у вагітних безсимптомно, визначають за наростаючою динамікою специфічних антитіл тощо.

Якщо жінка захворіла токсоплазмозом до вагітності, вірогідність ускладнень під час вагітності. Якщо жінка на момент вагітності не інфікована, за нею повинен здійснюватись постійний імунологічний контроль протягом усього терміну вагітності.

Чим же це захврювання небезпечне для плоду?

При внутрішньоутробному зараженні токсоплазмозом можливі загибель плоду і передчасні пологи.Природжений токсоплазмоз (тобто трансплацентарний) недаремно викликає жах у мам і серйозні побоювання за життя і здоров'я дитини у лікарів. Незважаючи на те, що у багатьох заражених новонароджених він протікає безсимптомно, наслідки його можутьпроявлятися пізніше і проявитися в затримці психічного розвитку та епілептичних припадках.

Тому за дітьми, народженими від матерів з точно визначеним первинним інфікуванням під час вагітності, встановлюють диспансерне спостереження. Воно включає регулярне клініко-імунологічне обстеження для виявлення симптомів вродженого токсоплазмозу, який при народженні міг протікати безсимптомно.

У разі гострого перебігу токсоплазмозу у новонародженого спостерігають інтоксикація, лихоманка, жовтушність, ураження печінки, селезінки, лімфатичних вузлів і центральної нервової системи.

Лікування у вагітних

Хоча лікування токсоплазмозу у вагітної знижує ризик вродженого токсоплазмозу на 60%, багато жінок, побоюючись важких порушень у розвитку плоду, вирішуються перервати вагітність при встановленні токсоплазмозу в I триместрі. Якщо ж рішення народити залишається в силі, то в разі гострого перебігу хвороби призначають лікування.

Лікування починають не раніше 12-16 тижнів вагітності, тобто з 2-го триместру, з перервами між циклами 7-10 днів. При лікуванні використовують антибіотики, сульфаніламідні, протигрибкові препарати тощо. Якщо плід вже інфікований, лікування антибіотиками не дасть ніякого результату.

Щоб не заразитися цією хворобою, слід

- дотримуватися особистої гігієни;

- обов'язково мийте руки з милом після приходу з вулиці і перед їжею;

- працюйте з землею тільки в гумових рукавичках, які потім, не знімаючи, можна вимити зі спеціальним засобом під теплою водою;

- не куштуйте сире м'ясо або напівготові м'ясні страви. Не їжте м'ясо з кров'ю;

- після закінчення приготування сирого м'яса ретельно вимийте ножі та інші прилади перед тим, як знову їх використовувати;

- пийте тільки очищену або кип'ячену воду. Молоко вживайте тільки після термічної обробки або купуйте пастеризоване.
Якщо ви вже хворіли токсоплазмозом, боятися нічого - організм виробляє імунітет. У жінок, які ніколи не були інфіковані, ризик зараження досить високий, тому під час вагітності потрібно проявляти обережність і постійно стежити за аналізами. Токсоплазмоз - підступна хвороба. Але він достатньо вивчений і передбачуваний. Розумна поведінка і підвищені засоби безпеки дозволять уникнути захворювання.

Брак інформації про токсоплазмоз породжує або невиправдану безтурботність, або справжню фобію, яка змушує здригатися при одному вигляді кішки.Тому вагітним жінкам слід бути дуже обережними, аби уникнути цієї хвороби.

Читайте також про еферентне лікування вірусів у вагітних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: токсоплазмоз, інфекції, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Помітили комаху?

Що робити, якщо дитину вкусив кліщ?

Інфекції | 19:00, 23.05.2020

Помітили комаху?


Є небезпека підхопити вірус!

Вагітній жінці не можна доїдати за молодшими дітьми

Я вагітна | 19:00, 01.05.2020

Є небезпека підхопити вірус!

Прогулянки можуть бути небезпечними

Обережно, правець: як не підхопити хворобу у пісочниці

Дитина | 18:00, 01.05.2020

Прогулянки можуть бути небезпечними

Якщо ви зібралися на прогулянку, а репелентів під рукою нема, зробіть щось власноруч!

Найпростіший спосіб захистити дитину від укусу кліща

Інфекції | 13:00, 29.04.2020

Якщо ви зібралися на прогулянку, а репелентів під рукою нема, зробіть щось власноруч!

Поручз прийомом ліків варто видозмінити харчування

Медики радять лікувати інфекції кетодієтою

Харчування | 12:00, 22.04.2020

Поручз прийомом ліків варто видозмінити харчування

Де-де, а у пісочниці цього

Як не "принести" глистів з дитячої пісочниці

Інфекції | 19:00, 17.04.2020

Де-де, а у пісочниці цього "щастя" чимало

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: