Біль у грудях: симтоми та причини

Adoption
Date
  • 53 Переглядів
Біль у грудях проявляється в багатьох формах, починаючи від гострого пронизливого до тупого болю. Іноді біль у грудях нагадує стискання або печіння. У деяких випадках біль поширюється вгору по шиї, в щелепу, а потім поширюється на спину або вниз по одній або обох руках.

3812_screenshot_12-2-1140x641-1.jpg (21.12 Kb)


Багато різних проблем можуть викликати біль у грудях. Найбільш небезпечними для життя причинами є серце або легені. Оскільки біль у грудях може свідчити про серйозну проблему, важливо негайно звернутися за медичною допомогою.

Симптоми
Біль у грудях може викликати багато різних відчуттів залежно від того, що викликає цей симптом. Часто причина не має нічого спільного з серцем, хоча немає простого способу визначити без звернення до лікаря.

Біль у грудях, пов’язаний із серцем
Хоча біль у грудях часто пов’язаний із захворюваннями серця, багато людей із захворюваннями серця кажуть, що вони відчувають певний дискомфорт, який не обов’язково ідентифікується як біль. Загалом дискомфорт у грудній клітці, пов’язаний із серцевим нападом або іншою серцевою проблемою, може бути описаний або пов’язаний з одним або декількома з наступних:

- Тиск, повнота, печіння або стиснення у грудях.
- Пекучий біль, що поширюється на спину, шию, щелепу, плечі та одну або обидві руки.
- Біль, який триває більше кількох хвилин, посилюється під час активності, зникає та повертається або змінюється за інтенсивністю.
- Задишка.
- Холодний піт.
- Запаморочення або слабкість.
- Нудота або блювання.

Інші види болю в грудях
Буває важко відрізнити серцевий біль у грудях від інших типів болю в грудях. Однак біль у грудях, менш імовірний через проблеми з серцем, частіше пов’язаний із:

- Кислий смак або відчуття, що їжа знову потрапляє в рот.
- Проблеми з ковтанням.
- Біль, який посилюється, коли ви змінюєте положення тіла.
- Біль, який посилюється, коли ви глибоко дихаєте або кашляєте.
- Біль, що зберігається протягом багатьох годин.

Класичні симптоми печії — біль, печіння за грудиною — можуть бути викликані проблемами з серцем або шлунком.

Коли звернутися до лікаря
Якщо у вас новий або незрозумілий біль у грудях або ви думаєте, що у вас серцевий напад, негайно зателефонуйте до служби екстренної допомоги. Не ігноруйте симптоми серцевого нападу. Якщо ви не можете отримати швидку допомогу, попросіть сусіда або друга відвезти вас до найближчої лікарні. Їдьте самі, лише якщо у вас немає іншого вибору.

Причини
Біль у грудях має багато можливих причин, і кожна з них потребує медичної допомоги.

1. Причини, пов'язані з серцем
Приклади серцевих причин болю в грудях включають:

Серцевий напад. Серцевий напад виникає внаслідок блокування кровотоку, часто через тромб, до серцевого м’яза.
Стенокардія - це термін, який позначає біль у грудях, спричинений поганим кровопостачанням серця. Це часто спричинено накопиченням товстих бляшок на внутрішніх стінках артерій, які несуть кров до серця. Ці бляшки звужують артерії та обмежують кровопостачання серця, особливо під час фізичної активності.
Розшарування аорти. Цей небезпечний для життя стан включає головну артерію, що веде від серця (аорту). Якщо внутрішні шари цієї кровоносної судини роз’єднуються, кров проштовхується між шарами і може спричинити розрив аорти.
Запалення навколосерцевої оболонки (перикардит). Цей стан зазвичай викликає різкий біль, який посилюється під час вдиху або лежачи.

2. Травлення
Біль у грудях може бути викликана розладами травної системи, в тому числі:

Печія. Це хворобливе відчуття печіння за грудиною виникає, коли шлункова кислота вимивається зі шлунка в трубку, яка з’єднує горло зі шлунком (стравохід).
Розлади ковтання. Розлади стравоходу можуть ускладнювати ковтання і навіть викликати біль.
Проблеми з жовчним міхуром або підшлунковою залозою. Камені в жовчному міхурі або запалення жовчного міхура або підшлункової залози можуть викликати біль у животі, який поширюється на груди.

3. М'язові та кісткові причини
Деякі типи болю в грудях пов’язані з травмами та іншими проблемами, що впливають на структури, що складають грудну стінку, зокрема:

Костохондрит. У цьому стані хрящ грудної клітки, особливо хрящ, який з’єднує ребра з грудиною, стає запаленим і болить.
Біль у м'язах. Хронічні больові синдроми, такі як фіброміалгія, можуть спричинити постійний м’язовий біль у грудях.
Поранені ребра. Забій або зламане ребро може викликати біль у грудях.

4. Причини, пов'язані з легенями
Багато розладів легенів можуть викликати біль у грудях, зокрема:

Згусток крові в легені (легенева емболія). Згусток крові, який застряє в легеневій (легеневій) артерії, може блокувати кровотік до легеневої тканини.
Запалення оболонки, що покриває легені (плеврит). Цей стан може викликати біль у грудях, який посилюється під час вдиху або кашлю.
Колапс легені. Біль у грудях, пов’язаний із колапсом легені, зазвичай починається раптово і може тривати годинами та, як правило, пов’язаний із задишкою. Колапс легені виникає, коли повітря просочується в простір між легенями та ребрами.
Високий тиск крові в легеневих артеріях (легенева гіпертензія). Цей стан впливає на артерії, що несуть кров до легенів, і може викликати біль у грудях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Біль у грудях, симтоми, причини, легені, серце, печіння, лікарі


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Пропонуємо вам поради, як правильно зберігати фрукти, щоб вони довше залишатимуться свіжими та смачними.

Як зберігати фрукти, щоб вони залишалися свіжими

Консультації | 14:00, 25.01.2023

Пропонуємо вам поради, як правильно зберігати фрукти, щоб вони довше залишатимуться свіжими та смачними.

Розлади харчової поведінки – це стани, коли люди одержимі їжею, прийомом їжі та розміром свого тіла. Ця одержимість переймає їхню повсякденну поведінк

Коли їжа та вага викликають занепокоєння: погляд на розлади харчової поведінки

Здоров'я | 08:30, 25.01.2023

Розлади харчової поведінки – це стани, коли люди одержимі їжею, прийомом їжі та розміром свого тіла. Ця одержимість переймає їхню повсякденну поведінку та щоденні думки. Люди з розладами харчування використовують нездорову поведінку, щоб спробувати о

Оскільки так багато розмов про харчову алергію, цілком природно хвилюватися, чим годувати дитину. Ми допоможемо вам зрозуміти, що таке харчова алергія

Зменшення ризику харчової алергії у вашої дитини

Алергія | 00:30, 25.01.2023

Оскільки так багато розмов про харчову алергію, цілком природно хвилюватися, чим годувати дитину. Ми допоможемо вам зрозуміти, що таке харчова алергія, коли вводити продукти, які найчастіше викликають харчову алергію, і коли вам слід отримати додатко

Боїтеся отримати хибнопозитивний результат? Ось що ви можете зробити, щоб підвищити свої шанси пройти тест на глюкозу.

Що їсти перед тестом на глюкозу для найкращих результатів?

Консультації | 23:00, 24.01.2023

Боїтеся отримати хибнопозитивний результат? Ось що ви можете зробити, щоб підвищити свої шанси пройти тест на глюкозу.

Чорний стілець виникає з різних причин, найсерйознішою з яких є кровотеча з верхніх відділів травного тракту. Але також можуть бути винні певні продук

Чому бувають випорожнення чорного кольору?

Консультації | 19:00, 24.01.2023

Чорний стілець виникає з різних причин, найсерйознішою з яких є кровотеча з верхніх відділів травного тракту. Але також можуть бути винні певні продукти харчування, ліки та харчові добавки.

Фолієва кислота необхідна для багатьох процесів в організмі. Дефіцит цього вітаміну може не тільки уповільнити ріст волосся, але й спричинити посивінн

Фолієва кислота допомагає сивому волоссю

Вітаміни | 14:00, 24.01.2023

Фолієва кислота необхідна для багатьох процесів в організмі. Дефіцит цього вітаміну може не тільки уповільнити ріст волосся, але й спричинити посивіння пасм. У той час як сиве волосся, яке з’являється з віком або генетично, не можна повернути назад,

Жир, який утворює ваше тіло для накопичення енергії, і жир, який ви споживаєте, не є одним і тим же. Коли йдеться про енергетичний баланс і вагу, зага

Чи призведе вживання жиру до збільшення ваги?

Консультації | 01:30, 24.01.2023

Жир, який утворює ваше тіло для накопичення енергії, і жир, який ви споживаєте, не є одним і тим же. Коли йдеться про енергетичний баланс і вагу, загальна кількість спожитих (калорій) важливіша, ніж розподіл макроелементів жиру, вуглеводів і білка.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: