Сон і фертильність: чи є зв'язок?

Adoption
Date
  • 247 Переглядів
Питання про те, чи впливає сон на фертильність, стає все більш актуальним для тих, хто планує мати дитину. Дослідження показують, що сон може впливати на рівень гормонів, які контролюють фертильність, а також на здоров'я яєчників та сперматозоїдів. Давайте розберемось, як сон впливає на Фертильність та як можна покращити якість сну, щоб покращити можливість зачаття.

8795_istock-896820002-1_1.jpg (26.7 Kb)

Сон і рівень гормонів

Регулярний та достатній сон може допомогти зберегти рівень гормонів, які контролюють фертильність. Один з окремих гормонів - гонадотропін (ГТ) - відповідає за стимуляцію яєчників у жінок і сперматогенезу у чоловіків. Недостатній сон може призвести до зниження рівня ГТ, що може вплинути на здатність зачаття.

Крім того, сон може впливати на рівень інших гормонів, таких як мелатонін, інсулін та лейптин, які можуть мати важливий вплив на фертильність. Мелатонін - гормон, що відповідає регуляції циркадного ритму - може допомогти регулювати рівень інших гормонів, що впливають на фертильність. Інсулін та лейптин контролюють рівень глюкози та регулюють апетит та масу тіла, що може вплинути на ризик розвитку безпліддя.

Сон і здоров'я яєчників та сперматозоїдів

Крім впливу на рівень гормонів, сон також може впливати на здоров'я яєчників та сперматозоїдів. Нестача сну може призвести до надмірної реакції імунної системи і атакувати сперматозоїди.

При поганому сні недостатнє вироблення жіночих гормонів призведе до захворювань яєчників та знизить здатність зачаття.

Також недоліком такого сну є те, що парі не вистачатиме часу на якісний секс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Сон, фертильність, зв'язок


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Для затримки місячних існує багато причин. І далеко не завжди вона пов'язана з вагітністю. Це може бути гормональний збій, стреси, або результат перен

Причини затримки місячних при негативному тесті на вагітність

Мама | 06:20, 23.06.2024

Для затримки місячних існує багато причин. І далеко не завжди вона пов'язана з вагітністю. Це може бути гормональний збій, стреси, або результат перенесення вірусних інфекцій. Давайте дізнаватися більш детально.

Потрібно бути дуже сміливою людиною.

Україна має рекорд. Найбільша висота акробатичного номера

Мама | 23:00, 22.06.2024

Потрібно бути дуже сміливою людиною.

Здуття живота є частим симптомом наближення дня Х. І жінки вже звикли до цього неприємного відчуття. Однак в окремих випадках цей симптом буває дуже н

5 способів позбутися здуття живота перед місячними

Мама | 14:50, 22.06.2024

Здуття живота є частим симптомом наближення дня Х. І жінки вже звикли до цього неприємного відчуття. Однак в окремих випадках цей симптом буває дуже неприємним і навіть болючим. Що тоді з цим робити? Розповідаємо.

З цією проблемою стикається кожна друга мама. І часто новопечені батьки не знають, як зарадити цій проблеми. Самі по собі тріщини - це дуже болючий мо

Чому з'являються тріщини на сосках під час годування грудьми?

Післяпологовий період | 01:20, 22.06.2024

З цією проблемою стикається кожна друга мама. І часто новопечені батьки не знають, як зарадити цій проблеми. Самі по собі тріщини - це дуже болючий момент, а якщо не правильно доглядати і обробляти їх, може піти зараження і тоді все стане ще гірше.


Дай Боже нам взагалі дожити до таких років.

Україна має рекорд. Найповажніший вік учасниці марафонського забігу

Мама | 23:00, 20.06.2024

Дай Боже нам взагалі дожити до таких років.


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: