Як робити уроки з дитиною без скандалів

Adoption
Date
  • 499 Переглядів
Ми пропонуємо вам поради, як зробити виконання домашнього завдання не таким нудним і стомлюючим.

6851_13a.jpg (25.05 Kb)


Встановіть часові рамки
Вам необхідно призначити час, коли дитина буде сідати за уроки. Ваше чадо має знати, що ці години відведені для домашнього завдання, а після того, як воно буде виконане, можна буде займатися чим завгодно.

е примушуйте сідати за уроки відразу після повернення зі школи. Адже всім потрібен повноцінний відпочинок. Нехай пообідає та відпочине. Можливо, дитині захочеться прогулятися трохи або прилягти. Однак не відкладайте уроки до самого вечора: за весь день дитина втомиться. Навіть після багатогодинного перегляду телевізора, валяючись на дивані, школяр буде відчувати себе знеможеним. Думати в такому стані дуже важко, так що він, швидше за все, почне проситися спати.

Створіть відповідну атмосферу
Бажано обладнати робоче місце дитини так, щоб їй було зручно робити домашнє завдання. Для цього у неї повинен бути письмовий стіл з шафами або поличками, м’який зручний стілець і гарне освітлення. Самі розумієте, коли сидіння незручне, а світло тьмяне, зосередитися, як слід, не вдається.

Іноді, щоб урізноманітнити нудні завдання доводиться підходити до них творчо. У таких випадках діти з великим натхненням беруться за виконання заданого, адже їх чекає щось цікаве! Припустимо, потрібно прочитати уривок тексту. Запропонуйте прочитати його смішним голосом. Така дрібниця, а вже стає цікаво: як же це буде звучати? Наскільки це смішно?

Можна запропонувати дитині позмагатися, хто швидше розв’яже приклади з математики, ви або вона. Навіть не сумнівайтеся, вона обов’язково захоче вас перемогти, так що підійдіть до справи відповідально.

Ще варіант: запропонуйте дитині пояснити що-небудь з домашнього завдання вам або, скажімо, його іграшкам. Ну хто не захоче блиснути інтелектом і просвітити інших? Так дитина просто лусне від гордості, якщо буде володіти знаннями, недоступними вам або іграшкам.

Стимулюйте дитину
Іноді для того, щоб спонукати дитину до дії, необхідний який-небудь стимул. Це може бути що завгодно. Укладіть угоду: якщо школяр весь тиждень буде сумлінно виконувати свої уроки, то на вихідні всією родиною вирушите в зоопарк або на пікнік.

Вигідний варіант – створити спеціальну систему балів. За кожне виконане завдання дитина буде отримувати бали. Також їх можна отримувати за виконання роботи по дому, винесення сміття і прогулянку з собакою. Підготуйте спеціальний прейскурант, за яким дитина зможе обміняти зароблені бали на що-небудь. Приміром, 50 балів – покупка нової відеогри, 100 балів – звільнення від прибирання по будинку на день або тиждень (з інтервалом визначайтеся самі).

У будь-якому разі, що б ви не придумали в якості стимулу, поясніть дитині, що робота повинна бути виконана якісно, а не на швидкість. Ви ж знаєте наскільки хитрі бувають діти.

Ваша мета – выробити у дитини звичку робити свої уроки. А інакше, метою дитини буде отримати те, чим ви стимулюєте її, і домашнє завдання вона буде робити абияк.

Будьте більш терплячими
Іноді батькам важко тримати себе в руках, коли дитина ніяк не може впоратися з прикладом. Проблеми на роботі або труднощі у фінансах роблять дорослих дратівливими, через що вони зриваються на дітях, які «добивають їх» своїми помилками в домашньому завданні.

Як би важко вам не було, будьте спокійні. Не кричіть на дитину, якщо у неї не виходить. Не карайте, якщо завдання зроблено неправильно. Такою поведінкою ви будете доводити дитину до стресів, в результаті чого навчання буде асоціюватися у неї з чимось неприємним або навіть болісним.

Спокійно пояснюйте, в чому полягає помилка, підбадьорюйте, якщо дитина засмучується, коли їй не дається той чи інший предмет. Відчуваючи вашу підтримку, а не осуд, навчання перестане бути для неї ненависним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: уроки, навчання, домашнє завдання


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Багато батьків на особистому досвіді переконалися, наскільки складно робити з дитиною уроки: параграф перекажи, ямби у вірші знайди, рівняння розв'яжи

Як робити уроки з дитиною без скандалів?

Сімейні справи | 05:00, 16.03.2023

Багато батьків на особистому досвіді переконалися, наскільки складно робити з дитиною уроки: параграф перекажи, ямби у вірші знайди, рівняння розв'яжи, твір придумай, а на завершення ще приготуй виріб на свято. Але від обов'язків нікуди не дінешся, і

«Не помиляється той, хто нічого не робить» — цей відомий багатьом вираз неодноразово підтверджував свою правдивість, проте часом переконати дитину в н

Фрази, які допоможуть дитині пережити невдачі у школі

Дитина | 07:00, 08.03.2023

«Не помиляється той, хто нічого не робить» — цей відомий багатьом вираз неодноразово підтверджував свою правдивість, проте часом переконати дитину в неминучості невдач, а також допомогти їй прийняти і з ними справитися непросто. Прикро розчарування у

Батьки хотіли би бачити, як їхні діти ростуть і вчаться писати впевнено, грамотно й до того ж отримують задоволення від використання писемного мовленн

Якщо дитина не любить писати, що робити?

Дитина | 12:00, 19.02.2023

Батьки хотіли би бачити, як їхні діти ростуть і вчаться писати впевнено, грамотно й до того ж отримують задоволення від використання писемного мовлення. У цьому немає нічого неможливого! У дітей все відбувається динамічно, і часто їх незацікавленість

Деяким дітям читання здається дуже важким, виснажливим і зовсім не веселим заняттям. Тому, щоб зацікавити дитину читанням, батькам необхідно проявити

6 способів зробити читання цікавим для дитини

Дитина | 10:00, 19.02.2023

Деяким дітям читання здається дуже важким, виснажливим і зовсім не веселим заняттям. Тому, щоб зацікавити дитину читанням, батькам необхідно проявити винахідливість, а також звернутись до досвіду інших батьків і педагогів, який допоможе досягти бажан

Багато батьків вважають, що коли в дитини є окуляри, то час, проведений за комп’ютером, не стане проблемою для очей. та це не так.

Чи псується зір у дитини, якщо вона сидить за комп’ютером в окулярах?

Дитина | 05:00, 30.01.2023

Багато батьків вважають, що коли в дитини є окуляри, то час, проведений за комп’ютером, не стане проблемою для очей. та це не так.

Перший вибір того, яку іноземну мову вчити дитині, лежить у зоні відповідальності батьків. Педагоги пропонують звернути увагу на особливості дитини, щ

Яку іноземну мову найлегше вчити дитині?

Навчання | 12:00, 29.01.2023

Перший вибір того, яку іноземну мову вчити дитині, лежить у зоні відповідальності батьків. Педагоги пропонують звернути увагу на особливості дитини, щоб зрозуміти, вивчення якої мови буде даватися дитині легше і з більшим успіхом.

Європейські фахівці провели експеримент, який показав, що може вплинути на успішність дітей.

Що впливає на успішність дітей?

Навчання | 05:00, 29.01.2023

Європейські фахівці провели експеримент, який показав, що може вплинути на успішність дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: