Наскільки небезпечне для дитини обвиття пуповиною?

Adoption
Date
  • 118 Переглядів
Приблизно 25 відсотків немовлят народжуються обмотаними пуповиною. Найпоширенішим є обвиття шиї, рідше – кінцівок.

6737_11.jpg (16.81 Kb)

Розберемо наслідки обвиття пуповиною для дитини в майбутньому і сьогоденні. Одноразове обвиття, яке найбільш часто зустрічається, відносно безпечне. У цьому випадку лікар під час пологів може послабити пуповину. До потенційно небезпечних відноситься багаторазове обвиття. Воно згодом здатне привести до розвитку у дитини головних болів і проблем з кров’яним тиском.

Щільне заплутування може призвести до повного перекриття надходження кисню до дитини при пологах. В таких випадках вживаються заходи невідкладного характеру для проведення заходів по скорішому народженню дитини. Крім того, слід знати, що обвиття, яке призвело до кисневого голодування, може не мати наслідків, але в майбутньому цілком вірогідні порушення, особливо якщо була асфіксія, що поєднують в собі як розумовий, так і психічний розлад розвитку дитини.

Ще одним з наслідків обвиття пуповиною плоду здатне виступати внутрішньоутробне порушення у нього кровообігу. У такому разі джерело проблеми – занадто коротка пуповина. Діагностувати таку патологію можна в 17-20 тижнів. Це, в принципі, досить невеликий термін, тому турбуватися не варто, адже малюк може в цей час кілька разів в добу заплутуватися і розплутуватися.

Інша справа, коли обвиття пуповиною ставиться на 32 тижні вагітності і має кілька витків. При такому положенні справ поряд з ультразвуковим дослідженням проводяться доплерографія та кардіотокографія. У разі появи гострого кисневого голодування плоду, підтвердженого обстеженням змін ЧСС, показано кесарів розтин.

У звичайній практиці одноразове обвиття пуповиною, навіть діагностоване на 34 тижні вагітності, не несе ніяких проблем, а вимагає посилення контролю з боку медичних працівників при пологах за станом малюка і його серцевою діяльністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: обвиття пуповиною


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Особливості дієти вагітних впливають на смакові пристрасті їхніх дітей в майбутньому.

Харчування мами під час вагітності впливає на харчові звички дітей

Дієта для вагітних | 05:00, 20.10.2021

Особливості дієти вагітних впливають на смакові пристрасті їхніх дітей в майбутньому.

Малюк має бути готовим до введення прикорму.

Як зрозуміти, що дитині можна вводити прикорм?

Дитина | 08:00, 19.10.2021

Малюк має бути готовим до введення прикорму.

Іноді дитина здається надто голодною та поводиться так ніби вона вимагає молока, але коли мама намагається нагодувати її, вона відмовляється смоктати

Якщо дитина відмовляється смоктати груди

Післяпологовий період | 12:00, 18.10.2021

Іноді дитина здається надто голодною та поводиться так ніби вона вимагає молока, але коли мама намагається нагодувати її, вона відмовляється смоктати та кричить. Іноді вона просто стискає зуби, відвертає голову, відштовхує маму та її не можна ніяким

Група британських експертів по дитячому здоров'ю описала з точки зору науки, як діти у віці від двох до восьми років повинні готуватися до сну.

Як правильно вкладати дітей спати - поради науковців

Дитина | 05:00, 15.10.2021

Група британських експертів по дитячому здоров'ю описала з точки зору науки, як діти у віці від двох до восьми років повинні готуватися до сну.

Вихід на роботу, відрядження, навчання, лікування або ж інші ситуації можуть потребувати годування дитини зцідженним молоком. Про те, як зберігати гру

Як зберігати зціджене грудне молоко?

Післяпологовий період | 10:00, 14.10.2021

Вихід на роботу, відрядження, навчання, лікування або ж інші ситуації можуть потребувати годування дитини зцідженним молоком. Про те, як зберігати грудне молоко і на що звертати увагу – читайте далі.

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає грудне вигодовування найкращим джерела живлення для дітей грудного та раннього віку. Нове дослідження, п

Грудне вигодовування робить дітей розумнішими

Немовля | 08:00, 12.10.2021

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає грудне вигодовування найкращим джерела живлення для дітей грудного та раннього віку. Нове дослідження, проведене в США, в черговий раз підтвердило неоціненну користь материнського молока.

Це може здатися дивним, але вміст першого підгузка дитини може багато розповісти про його здоров'я в майбутньому. Вчені з Університету Британської Кол

Перші випорожнення дитини допоможуть передбачити розвиток алергії

Немовля | 07:00, 12.10.2021

Це може здатися дивним, але вміст першого підгузка дитини може багато розповісти про його здоров'я в майбутньому. Вчені з Університету Британської Колумбії виявили, що перші екскременти немовляти можуть допомогти передбачити ризик розвитку алергії.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: