Чому у жінки є невиношування вагітності?

Adoption
Date
  • 396 Переглядів
Одна з серйозних проблем сучасного акушерства - це невиношування вагітності. Її частота, в залежності від терміну, коливається в межах 10-50%. Невиношування вагітності - це самовільне переривання її в період від зачаття до тридцять сьомого тижня. Розрізняють декілька видів невиношування: передчасні пологи і мимовільний викидень (аборт). Самовільним викиднем вважається переривання вагітності від початку до 28 тижня.

04_8.jpg (36.15 Kb)


Невиношування вагітності, причини якої різноманітні, умовно діляться на кілька основних груп:

Генетичні чинники. До них відносяться ті випадки, які пов'язані з неповноцінністю вагітності, тобто хромосомні аномалії, що перешкоджають нормальному розвитку зародка. В таких випадках більша кількість викиднів відбувається в проміжку між 6 і 8 тижнями .

Патологічні відхилення в стані організму жінки. Вони включають в себе: порушення стану матки - самовільне переривання вагітності іноді відбувається через вроджені аномалії будови матки, внутрішньоматкових рубців, міомотозних вузлів, які деформують порожнину матки. Також відхилення може бути зв'язано з істміко-цервікальною недостатністю, яка виникає внаслідок травм шийки матки при абортах або інших хірургічних впливів. В таких випадках шийка матки, яка в нормальному стані повинна бути щільно зімкнутою, відкрита. В результаті чого при вагітності плід не утримується в матці і може статися викидень.

Гормональні порушення материнського організму. Для розвитку зародка необхідно нормальний стан слизової оболонки матки. Зміни її стану відбуваються під час менструального циклу під дією жіночих статевих гормонів. Тому дисбаланс рівня гормонів призводить до самих різних наслідків, зокрема до невиношування вагітності. Також вагітність може перериватися внаслідок порушення функцій інших органів ендокринної системи: наднирників, щитоподібної залози.

Інфекції жіночого організму. Інфекції, що передаються статевим шляхом: сифіліс, хламідіоз, трихомоніаз, гонорея, уреаплазмоз, а також віруси герпесу, краснухи, грипу і цитомегаловірусу нерідко можуть викликати мимовільний аборт або передчасні пологи.

Імунологічні фактори. Невиношування вагітності, причиною якої є імунологічний фактор - це результат відхилення в реакції імунітету жінки на зародок. Зародок для організму матері є наполовину чужорідним тілом, тому що іншу половину білків він бере у спадок від батька.

Симптоми невиношування вагітності
Невиношування вагітності, симптоми якої численні, розрізняються за кількома стадіями та формами: загроза викидня проявляється ниючими ледь помітними болями внизу живота і в області крижів; почався викидень - болі в тих же місцях, що й при загрозі викидня, стають сильнішими і схожими на слабкі перейми. А також з'являються кров'янисті виділення. При цій формі вагітність можна зберегти, якщо вчасно почати лікування.

Якщо ж викидень не зупинити, то настає наступна стадія - аборт. Він супроводжується характерними болями і дедалі сильнішою кровотечею з піхви. В цьому випадку вагітність зберегти не вдається, оскільки зв'язок плоду з маткою припинений.

Діагностика невиношування вагітності проводиться за допомогою ультразвукового дослідження та вагінального огляду.

Профілактика невиношування вагітності полягає у використанні контрацептивів, попередженні абортів, а також лікуванні венеричних захворювань у подружжя до настання вагітності.

Що робити, якщо відбулося переривання вагітності?
Після того як був поставлений діагноз невиношуваність вагітності, наступний рік не плануйте поповнення в родині. У цей проміжок часу необхідно пройти обстеження і виявити причину викидня , а потім пройти курс лікування і зміцнити організм.

Якщо після викидня жінка знову вагітніє, то їй необхідно бути дуже уважною до своїх відчуттів. Так як навіть незначні болі внизу живота можуть бути ознакою загрози викидня. Тому в таких випадках треба негайно звертатися до лікаря.

Лікарі радять використовувати метод самоконтролю - вимірювати базальну температуру до 12 тижня вагітності (в нормі вона повинна бути 37,4-37,5). І про зміни в температурному графіку повідомляти лікаря.

Необхідно пам'ятати, що величезне значення має своєчасно розпочате лікування. Наприклад, мало місце невиношування вагітності на ранніх термінах. Значить, при наступній вагітності необхідно лягти в лікарню для профілактики на тому ж терміні, на якому це сталося в перший раз.

При викиднях варто відмовитися від інтимного життя в період до 12 тижня і після 32.

Уникайте контактів з хворими на грип та ГРВІ, не відвідуйте місця великого скупчення людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: невиношування вагітності


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чому ними не можна нехтувати і чому варто одразу звертатись до лікаря?

Небезпечні симптоми низького рівня цукру в крові

Профілактика і лікування | 10:00, 29.09.2022

Чому ними не можна нехтувати і чому варто одразу звертатись до лікаря?

Які продукти варто уникати, щоб не зіткнутися з серйозним захворюванням?

Їжа, яка збільшує ризики розвитку раку шлунка

Харчування | 05:00, 29.09.2022

Які продукти варто уникати, щоб не зіткнутися з серйозним захворюванням?

Британський вчений з’ясував, що нічні кошмари та погані сни, які часто будять людину, можуть бути пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деменції. Це

Про що свідчать часті нічні кошмари?

Здоров'я | 12:00, 26.09.2022

Британський вчений з’ясував, що нічні кошмари та погані сни, які часто будять людину, можуть бути пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деменції. Це не стосується дітей — автор дослідження, невролог Абідемі Отайку, окремо наголошує, що підвищений р

Якщо наші з вами дідусі і бабусі ніколи не чули про алергію, то наші з вами діти – в зоні ризику. І не тому, що ми за ними погано доглядаємо, погано х

Чому алергія і астма переслідують сучасних дітей?

Хвороби | 05:00, 25.09.2022

Якщо наші з вами дідусі і бабусі ніколи не чули про алергію, то наші з вами діти – в зоні ризику. І не тому, що ми за ними погано доглядаємо, погано харчуємось, і навіть не тому, що відмовляємось від щеплень. Справа зовсім в іншому. Ще кілька років н

Багато вагітностей закінчуються викиднем ще до того, як жінка дізнається, що вона вагітна. Доношена вагітність вимірюється 40 тижнями, починаючи з пер

Ознаки викидня на 5 тижні вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 23.09.2022

Багато вагітностей закінчуються викиднем ще до того, як жінка дізнається, що вона вагітна. Доношена вагітність вимірюється 40 тижнями, починаючи з першого дня останньої менструації. На п’ятому тижні вагітності у жінки пройшов тиждень після першої мен

За даними міжнародної групи дослідників, діти, чиї батьки в дитинстві були пасивними курцями, на 59% частіше хворіють на астму.

У вас проблеми, якщо ваш дідусь курив - дослідження

Шкідливі звички | 08:00, 23.09.2022

За даними міжнародної групи дослідників, діти, чиї батьки в дитинстві були пасивними курцями, на 59% частіше хворіють на астму.

Прямий м'яз очеревини – це пара довгих сплюснутих м'язів, які йдуть від ребер до лобкової кістки. Він працює як свого роду корсет для нашого тіла, під

Чим небезпечний діастаз після пологів?

Післяпологовий період | 08:00, 22.09.2022

Прямий м'яз очеревини – це пара довгих сплюснутих м'язів, які йдуть від ребер до лобкової кістки. Він працює як свого роду корсет для нашого тіла, підтримуючи і захищаючи нашу спину. Іноді черевна порожнина закривається природним чином після вагітнос

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: