Чому у жінки є невиношування вагітності?

Adoption
Date
  • 750 Переглядів
Одна з серйозних проблем сучасного акушерства - це невиношування вагітності. Її частота, в залежності від терміну, коливається в межах 10-50%. Невиношування вагітності - це самовільне переривання її в період від зачаття до тридцять сьомого тижня. Розрізняють декілька видів невиношування: передчасні пологи і мимовільний викидень (аборт). Самовільним викиднем вважається переривання вагітності від початку до 28 тижня.

04_8.jpg (36.15 Kb)


Невиношування вагітності, причини якої різноманітні, умовно діляться на кілька основних груп:

Генетичні чинники. До них відносяться ті випадки, які пов'язані з неповноцінністю вагітності, тобто хромосомні аномалії, що перешкоджають нормальному розвитку зародка. В таких випадках більша кількість викиднів відбувається в проміжку між 6 і 8 тижнями .

Патологічні відхилення в стані організму жінки. Вони включають в себе: порушення стану матки - самовільне переривання вагітності іноді відбувається через вроджені аномалії будови матки, внутрішньоматкових рубців, міомотозних вузлів, які деформують порожнину матки. Також відхилення може бути зв'язано з істміко-цервікальною недостатністю, яка виникає внаслідок травм шийки матки при абортах або інших хірургічних впливів. В таких випадках шийка матки, яка в нормальному стані повинна бути щільно зімкнутою, відкрита. В результаті чого при вагітності плід не утримується в матці і може статися викидень.

Гормональні порушення материнського організму. Для розвитку зародка необхідно нормальний стан слизової оболонки матки. Зміни її стану відбуваються під час менструального циклу під дією жіночих статевих гормонів. Тому дисбаланс рівня гормонів призводить до самих різних наслідків, зокрема до невиношування вагітності. Також вагітність може перериватися внаслідок порушення функцій інших органів ендокринної системи: наднирників, щитоподібної залози.

Інфекції жіночого організму. Інфекції, що передаються статевим шляхом: сифіліс, хламідіоз, трихомоніаз, гонорея, уреаплазмоз, а також віруси герпесу, краснухи, грипу і цитомегаловірусу нерідко можуть викликати мимовільний аборт або передчасні пологи.

Імунологічні фактори. Невиношування вагітності, причиною якої є імунологічний фактор - це результат відхилення в реакції імунітету жінки на зародок. Зародок для організму матері є наполовину чужорідним тілом, тому що іншу половину білків він бере у спадок від батька.

Симптоми невиношування вагітності
Невиношування вагітності, симптоми якої численні, розрізняються за кількома стадіями та формами: загроза викидня проявляється ниючими ледь помітними болями внизу живота і в області крижів; почався викидень - болі в тих же місцях, що й при загрозі викидня, стають сильнішими і схожими на слабкі перейми. А також з'являються кров'янисті виділення. При цій формі вагітність можна зберегти, якщо вчасно почати лікування.

Якщо ж викидень не зупинити, то настає наступна стадія - аборт. Він супроводжується характерними болями і дедалі сильнішою кровотечею з піхви. В цьому випадку вагітність зберегти не вдається, оскільки зв'язок плоду з маткою припинений.

Діагностика невиношування вагітності проводиться за допомогою ультразвукового дослідження та вагінального огляду.

Профілактика невиношування вагітності полягає у використанні контрацептивів, попередженні абортів, а також лікуванні венеричних захворювань у подружжя до настання вагітності.

Що робити, якщо відбулося переривання вагітності?
Після того як був поставлений діагноз невиношуваність вагітності, наступний рік не плануйте поповнення в родині. У цей проміжок часу необхідно пройти обстеження і виявити причину викидня , а потім пройти курс лікування і зміцнити організм.

Якщо після викидня жінка знову вагітніє, то їй необхідно бути дуже уважною до своїх відчуттів. Так як навіть незначні болі внизу живота можуть бути ознакою загрози викидня. Тому в таких випадках треба негайно звертатися до лікаря.

Лікарі радять використовувати метод самоконтролю - вимірювати базальну температуру до 12 тижня вагітності (в нормі вона повинна бути 37,4-37,5). І про зміни в температурному графіку повідомляти лікаря.

Необхідно пам'ятати, що величезне значення має своєчасно розпочате лікування. Наприклад, мало місце невиношування вагітності на ранніх термінах. Значить, при наступній вагітності необхідно лягти в лікарню для профілактики на тому ж терміні, на якому це сталося в перший раз.

При викиднях варто відмовитися від інтимного життя в період до 12 тижня і після 32.

Уникайте контактів з хворими на грип та ГРВІ, не відвідуйте місця великого скупчення людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: невиношування вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Насправді, жодна їжа не зможе на 100% запобігти раку грудей. Але існує багато продуктів, які підтримують здоров'я, і тим самим зменшують ризик цього з

4 продукти, які захистять від раку грудей

Харчування | 07:30, 21.11.2023

Насправді, жодна їжа не зможе на 100% запобігти раку грудей. Але існує багато продуктів, які підтримують здоров'я, і тим самим зменшують ризик цього захворювання.

Нове дослідження науковців Единбурзького університету показало неочікувані дані, що користі від кави більше, ніж шкоди.

Скільки кави потрібно пити, щоб знизити ризик появи раку?

Харчування | 06:20, 20.11.2023

Нове дослідження науковців Единбурзького університету показало неочікувані дані, що користі від кави більше, ніж шкоди.

Відповіддю на запитання, чому болять груди, може бути часте перебування в стресових станах, прийом антидепресантів, а також дисбаланс жирних кислот, п

Чому насправді болять груди і чи варто хвилюватися?

Мама | 06:20, 02.11.2023

Відповіддю на запитання, чому болять груди, може бути часте перебування в стресових станах, прийом антидепресантів, а також дисбаланс жирних кислот, порушення метаболічних процесів, авітаміноз, нестача мінералів в організмі і тканинах молочних залоз

Зв’язок аутизму зі щепленнями – один з найбільш життєздатних і шкідливих медичних міфів. У нього немає ніякого наукового підтвердження, але зате є дат

Чи можуть щеплення стати причиною аутизму?

Щеплення | 00:35, 11.10.2023

Зв’язок аутизму зі щепленнями – один з найбільш життєздатних і шкідливих медичних міфів. У нього немає ніякого наукового підтвердження, але зате є дата виникнення – лютий 1998 року, коли в поважному науковому журналі The Lancet була опублікована стат

Дослідники виявили, що люди, які випивають хоча б одну чашку чорного чаю в день, на 47% менш схильні до розвитку смертельного захворювання, ніж ті, хт

Чай допоможе знизити ризик розвитку діабету

Харчування | 07:30, 09.10.2023

Дослідники виявили, що люди, які випивають хоча б одну чашку чорного чаю в день, на 47% менш схильні до розвитку смертельного захворювання, ніж ті, хто ніколи його не п'є або п'є нерегулярно, пише The Sun. Фахівці відзначили, що цей напій допомагає к

Проблеми з поставою у дітей і дорослих сьогодні зустрічаються досить часто. Річ у тому, що сучасне покоління набагато довше сидить, при цьому значно м

Як виправити поставу дитини?

Дитина | 00:35, 07.10.2023

Проблеми з поставою у дітей і дорослих сьогодні зустрічаються досить часто. Річ у тому, що сучасне покоління набагато довше сидить, при цьому значно менше рухається. Безліч професій перетворилися в сидячі, що, безумовно, впливає на наш фізичний стан.

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду

Метастази раку шийки матки з вагітної перейшли в легені її сина

Вагітність та пологи | 07:30, 27.09.2023

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: