Вагітність і пологи викликають у матері аутоімунні хвороби

Adoption
Date
  • 605 Переглядів
В чому причина?

3676_5b1f686eab0133540655.jpg (25.96 Kb)


Європейські вчені переконані, що нормальна вагітність підвищує ризик розвитку аутоімунних хвороб: вовчака, ревматоїдного артриту та розсіяного склерозу. В ході попередніх досліджень було встановлено, що клітини плоду потрапляють в кров матері на ранніх термінах вагітності, згодом їх можна протягом десятиліть виявити в кістковому мозку.

За припущенням фахівців, атакуючи чужорідні клітини, імунна система матері починає реагувати на власні тканини, що і призводить до розвитку аутоімунних захворювань. Група фахівців під керівництвом Кілін О'Донахью з Ірландського національного університету в Корку провела ретроспективне дослідження, що охопило понад мільйон жінок, що народилися в Данії з 1962 по 1992 рік.

44,3 відсотка учасниць мали дитини, що з'явився на світ в результаті нормальних пологів, 43,3 відсотка ніколи не були вагітні, 7,6 відсотка жінок народили первістка за допомогою кесаревого розтину, 4,1 відсотка перенесли аборт. Вчені виявили 25 570 випадків аутоімунних захворювань серед всіх учасниць. Згідно з результатами роботи, ризик розвитку таких хвороб у жінок, які народжували самостійно, а також за допомогою кесаревого розтину, перевищував аналогічний показник в групі данців, не були вагітними, на 15 і 30 відсотків відповідно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, хвороби


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чому ви прощаєтеся з розкішною шевелюрою?

Три причини випадіння волосся після вагітності

Післяпологовий період | 12:00, 13.02.2020

Чому ви прощаєтеся з розкішною шевелюрою?

Лікарі продовжують наглядати за мамою та малям

Перші дві години після пологів: чого чекати?

Післяпологовий період | 12:00, 11.02.2020

Лікарі продовжують наглядати за мамою та малям


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: