Як дихати, щоб полегшити пологи

Adoption
Date
  • 1075 Переглядів
Як правильно дихати під час пологів? Виявляється, правильне дихання забезпечує надходження кисню в кров мами і ще ненародженого малюка.

2839_novcod4565-2-copy.jpg (67.83 Kb)
Спеціальні дихальні вправи допоможуть, щоб родові шляхи розкрилися вчасно, зроблять перейми менш болісними.

А основоположник дихальних вправ – французький акушер Ламаз, – був впевнений, що дихальні вправи під час пологів допоможуть породіллі зосередитися, розслабитися та відволіктися від не дуже приємних відчуттів навіть в останньому періоді пологів.

Пам’ятай, за один день навчитися правильно дихати неможливо. Щоб не розгубитися в стресовій ситуації під час переймів, треба починати опановувати дихальні техніки на ранніх строках вагітності.

Займатися дихальними вправами треба щодня по 15-20 хвилин. Найкраще це робити на курсах для вагітних і разом із майбутнім татусем або ж із тією людиною, яка допомагатиме тобі при пологах.
Усі дихальні прийоми треба довести до автоматизму. Щоб під час пологів твоє тіло саме згадало, що і як робити.

Перш ніж починати тренування, визнач нормальну швидкість свого дихання. Нехай хтось полічить, скільки вдихів і видихів ти робиш за хвилину. Щоб знати точно, підрахунок вдихів-видихів проведи кілька разів у різний час доби. Потім встанови середню частоту дихання, здебільшого людина робить близько 12-20 вдихів на хвилину.

Намагайся виконувати всі дихальні вправи в різних позах: сидячи, лежачи, стоячи, нахилившись, навколішки, при ходьбі тощо. Адже під час пологів ти будеш у різних положеннях.

Щоб опановувати та застосовувати дихальні техніки, тобі потрібен помічник. За його словами "перейми починаються" і "перейми закінчуються" ти змінюватимеш темп дихання.

У результаті частих тренувань дихання в тебе має виробитися рефлекс: певні слова партнера повинні викликати певне дихання. Звісно, тренуватися треба під керівництвом фахівця.

Дихальна техніка Ламаза

Дихальна техніка під час пологів за методикою Ламаза базується на ритмічному диханні. Але при цьому темп дихання має бути середнім і нормальним: під час пологів дихання має бути не більше ніж в 2 рази повільнішим і не більше ніж у 2 рази швидшим, ніж зазвичай.

У першому періоді пологів використовується вповільнене дихання, тобто темп дихання має бути приблизно в 2 рази повільнішим, ніж звичайний. Таке дихання спрямоване на розслаблення. У першому періоді пологів дихай так: видих має бути трохи довший за вдих.

Звикай до такого дихання поступово, пульс тримай під контролем. Поступово подовжуй видих, поки він не стане вдвічі довшим за вдих. При цьому в тебе має виникнути відчуття, наче з тебе разом із повітрям виходить напруження. Максимально розслаб м'язи діафрагми та черевного преса.

Прискорене дихання допомагає при дуже сильних переймах, темп дихання прискорюється, але не більше ніж удвічі. На початку переймів роби вдих і видих на повні груди.

Під час сильних переймів допомагає циклічне дихання, коли чергується певна кількість вдихів і видихів. Кожен цикл закінчується так званим видуванням: тривалим видихом через складені трубочкою губи і розслаблені щоки.

Дуй так, як ти дмеш на паперовий кораблик, щоб він поплив. Серія ритмічних швидких вдихів-видихів чергується з одним "видуванням".

Дихальні техніки Ламаза будуть ефективні під час пологів, якщо ти заздалегідь навчишся. Ціль дихальних вправ – максимально відволікти жінку від подій під час пологів і допомогти розслабитися, щоб пологи пройшли благополучно і з мінімальним дискомфортом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, пологи, правильне дихання, схватки, потуги, як дихати при пологах


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чотири нескладних дії

Як робити масаж під час перейм

Пологи | 07:20, 28.11.2019

Чотири нескладних дії

Чи варто боятися такого способу народження дитини?

Вертикальні пологи - користь для мами і малюка

Пологи | 19:20, 20.11.2019

Чи варто боятися такого способу народження дитини?

Вчені оголосили резултати досліджень

Які напої можуть спровокувати предчасні пологи

Пологи | 12:25, 01.11.2019

Вчені оголосили резултати досліджень

Мами хвилюються, лікарі роблять

Чому потрібен кардіомоніторинг під час пологів

Пологи | 13:00, 30.10.2019

Мами хвилюються, лікарі роблять

Дослідження, яке варто взяти до уваги!

Пологи для довголіття: в якому віці краще народити первістка

Пологи | 09:20, 30.10.2019

Дослідження, яке варто взяти до уваги!

Хто в групі ризику?

Чому трапляються передчасні пологи

Пологи | 07:45, 30.10.2019

Хто в групі ризику?


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: