Секрет благополучних пологів

Adoption
Date
  • 3570 Переглядів
А Ви знали, що винахідник рентгенівського апарату помер від раку м'яких тканин кисті ? А поза пологів на спині - найнезручніша і хвороблива? Про ці та інші небезпеки під час пологів читаємо далі...
Ні для кого не секрет, що здоров'я і база для формування особистості дитини закладається ще в утробі матері, і те, як пройде процес пологів, відіб'ється не тільки на фізичному, але і на психічному благополуччі маляти.

У наші дні, майбутнім мамам, і їх близьким, так легко, заплутатися в різноманітті інформації, що надходить з усіх боків, тому в цій статті, ми постаралися об'єднати знання досвідчених акушерів та лікарів, виділити найважливіші моменти, які необхідно знати майбутнім батькам, для того, щоб не допустити найпоширеніших помилок!

Отже, жінка дізнається про те, що скоро стане мамою - що ж їй потрібно знати, перед тим як стати на облік в жіночій консультації?

Важливість спостереження в жіночій консультації

Наукові дослідження, що проводяться за кордоном, показали, що якість пологів було вищими за тих жінок, які взагалі не перебували на жіночій консультації.
Вся справа в тому, що замість позитиву, який так необхідний вагітній жінці, а так само допомоги, і простого спостереження, у нас, (як і в деяких інших країнах), вагітну «навантажують» негативною інформацією. Йдучи на аналіз, жінка кожен раз боїться, що отримає поганий результат, кожен раз - іспит.

Ласкаво просимо на крісло!

Гінекологічний огляд вагітної жінки може викликати важкі ускладнення, (починаючи з 2 - 3 тижневого терміну), часто призводить до ускладнення вагітності, а часом і до викидня. До подібних же наслідків нерідко призводить і УЗД на ранніх термінах.

На якому терміні безпечно робити УЗД?

Цінність УЗД на ранніх термінах вагітності ніяк не обгрунтована, і навіть може стати причиною неправильного формування плоду, так як, дане випромінювання збиває природний ритм ділення клітин, що відзначалося в результаті досліджень, відбуваються зміни в закладці внутрішніх органів. Цікаво, що в таких країнах як Норвегія, Італія, Іспанія перше УЗД роблять в 19 тижнів, в Англії УЗД робиться в 12 тижнів, а далі за показаннями, тобто якщо жінка добре себе почуває, то повторного УЗД призначено не буде.

Тим, хто наполягає на безпеці УЗД, хочеться нагадати загальновідомий факт. Вільгельм Конрад Рентген (винахідник рентгенівського апарату) і його помічники померли від раку м'яких тканин кисті - вони демонстрували «безпеку» свого винаходу піддаючи опроміненню свої кисті рук. У наступні роки дози рентгенівського опромінення зменшувалися, але й тепер не можна стверджувати, що рентген повністю безпечний.

При справжній необхідності, УЗД більш безпечно проводити після 30 - 32 тижнів вагітності. АЛЕ важливо пам'ятати, про те, що помилки в інтерпретації даних УЗД трапляються дуже часто, і деколи тягнуть за собою непоправні наслідки, аж до вбивства, за коштами абортів, абсолютно здорових дітей.

Лікарські препарати при вагітності

Вагітність повинна бути вільна від ліків! Це гасло вже багато років пропагується педіатрами. В іншому випадку негативні наслідки лікування мами під час вагітності доводиться спостерігати на дитині.
Не секрет, що сучасна медицина знаходиться повністю під ковпаком у фармацевтичних компаній, в тому числі і акушерство, через що будь-який аналіз, найчастіше тлумачиться на користь «хвороби». Нікому не секрет, що існує цілий ряд медичних представників, які щодня проводять з лікарями «роботу» з метою просування препаратів своєї компанії.

Таблетки для ще не народженої дитини!

Дуже небезпечні аналізи на TORCH інфекції - адже в будь-якій жіночій консультації жінку змушують здати аналізи на хламідії, токсоплазмоз, герпес віруси; потім, коли приходить позитивний результат, призначають їй лікування. Що ж являє собою лікування мами для ще не народженого малюка? Якщо маса жінки, наприклад 70 кг., а дитини 1кг. (таку вагу плід має приблизно на 27 тижні вагітності), то в той момент, коли жінка отримує 1 таблетку (1 доза на її вагу), її дитина приймає 70 доз цих ліків. У відповідь можна почути, що плацента непроникна для хімічних речовин, але на самій же справі в даний час вже встановлена необгрунтованість цього твердження. Сумною ілюстрацією того, до чого може призвести прийом лікарських препаратів в період вагітності, є так звана талідомідна катастрофа - в 1959р. близько 500 немовлят Німеччини і 1000 у всьому іншому світі народилися з важкими каліцтвами, тому що їх матері приймали Талідомід.

Окситоцин і оксітоциноподобні речовини - у разі застосування його під час пологів, з метою стимуляції, цей препарат, по-перше, викликає гіпоксію плоду, по-друге порушує лактацію в перший час після пологів. Препарати кальцію - викликають раннє окостеніння голівки плоду, і як наслідок або травма дитини під час пологів, або кесарів. Це лише два приклади негативного впливу медикаментів, з численного списку прописуваних вагітним.

Професор медицини про наболіле

Роберт Мендельсон - найбільший американський професор педіатрії, президент національної федерації здоров'я, у своїй книзі «Сповідь єретика від медицини» зазначає: «лікування методами сучасної медицини, рідко бувають ефективними, але часто небезпечніші за хворобу, проти якої воно націлене.
Я вірю, що ця небезпека посилюється ще й тим, що шкідливі процедури застосовуються там, де взагалі не потрібно медичного втручання. Я вірю, так само, що якщо більше 90% лікарів, лікарень, ліків та медичних приладів зникнуть з лиця землі, це тут же позитивно позначиться на нашому здоров'ї. Я впевнений, що сучасна медицина зайшла занадто далеко, застосовуючи в повсякденній практиці методи, розроблені для екстремальних ситуацій.
Чи була доведена хоч якась роль цих процедур в підтримці або відновленні здоров'я? НЕМАЄ. І чи варто дивуватися, що коли ви приходите до лікаря, з вами звертаються не як з людиною, якій потрібна допомога, а як з потенційним споживачем продукції фабрики чудес ».

І ось настає довгоочікуваний момент, коли зустріч з малюком така близька, і знову породіллю підстерігають небезпеки, помилково сприймаються як неминучі.
Що таке пологи?
1) подія сексуального життя;
2) стан зміненої свідомості;
3) видільний процес.

Маючи перед собою ці три аналогії, можна легко дізнатися, що ж потрібно для успішних і безпечних пологів. Отже, якщо пологи це подія сексуального життя, то його можна порівняти з заняттям любов'ю, для цього важлива спокійна обстановка, без яскравих ліхтарів і спостерігаючих очей.

Якщо пологи це стан зміненої свідомості, то його можна порівняти зі сном, і в цьому випадку нам необхідне приглушене світло, відсутність звуків, тепло, ніхто не повинен ставити запитання щодо того, на якій вулиці ви живете.

Якщо пологи - це видільний процес, ми порівняємо його з походом в туалет, і виявиться, що нам потрібне усамітнення, певна поза, можливість розслабитися. Це все є не умовами комфорту, що теж немало важливо, а абсолютно необхідними умовами для БЕЗПЕЧНИХ пологів, з точки зору фізіології. Адже неможливо зводити все до медичних маніпуляцій, оскільки часто саме втручання криє в собі небезпеку.

На кому ж тоді відповідальність?

Коли жінка потрапляє в пологовий будинок, вона стає об'єктом маніпуляції медичного персоналу, вона перестає бути суб'єктом, і з яким рахуються, їй просто вказують, що вона повинна робити. Для когось ця ситуація може бути дуже зручна, оскільки можна довіритися лікарям, переклавши на них відповідальність, і якщо щось піде не так - винна в цьому будеш не ти.

При домашніх пологах жінка сама відповідає за те, що з нею відбувається і вона головна в цьому процесі. При цьому, важливо також пам'ятати, що благополучний результат пологів, найчастіше, залежить від тієї міри відповідальності, яку бере на себе жінка.

Змінений стан свідомості

Якщо жінка перебуває в спокійній обстановці, їй ніхто не заважає, то її мозок виділяє гормон ендорфін - є природним знеболюючим. Породілля відчуває все, що з нею відбувається, але не сприймає це як біль (безсумнівно, тут велике значення грає і психологічна підготовленість до процесу пологів - жінка повинна усвідомлювати, що пологи це важка фізична робота, по-перше, і абсолютно природний фізіологічний процес, а не патологія, по-друге). При спокійній обстановці жінка входить в якийсь змінений стан свідомості, яка є однією з найважливіших складових благополучного протікання процесу пологів. На жаль, подібний стан практично не досяжний в клінічних умовах.

Пологи, період переймів - це дуже сильний і інтенсивний процес, що вимагає цілковитого у нього занурення. Приїжджаючи в роддом, жінка повинна бути готова до того, що потрапляє в абсолютно чужу для себе атмосферу. Її оточують незнайомі люди, які абсолютно спокійно, а часом і байдуже ставляться до того процесу, який з нею відбувається; заповнюють папери, задають непотрібні метричні питання, вторгаються в найінтимнішу частину тіла, часто навіть не питаючи дозволу.

Найчастіше, подібні маніпуляції незабаром породжують страх і напругу, які, в свою чергу, викликають біль, а він знову страх - коло замкнулося. (У тварин напругу і страх може повністю перервати процес пологів. Якщо самка будь-якого ссавця відчуває небезпеку - вона не народить, у неї виділяється адреналін, вона готова битися або втекти, для цього потрібна енергія, і самка «відкладе» пологи на потім. Вона народить , коли відчує себе в безпеці.) Виходячи з цього, не дивно, що в пологовому будинку першим призначенням є транквілізатори (від лат. Tranquillo - заспокоювати) - психотропні лікарські засоби.

«Що б пологи були легкими, жінка повинна відчувати себе в безпеці» - Мішель Оден. ВСЕСВІТНЯ ОРГАНІЗАЦІЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я «ЗА»!

У 2000 році авторитетна комісія ВООЗ дійшла висновку, що домашні пологи не небезпечніші за медичні. Більше того, вони дозволяють добитися значного зниження хворобливості і травматизму при пологах, а також забезпечити дитині відмінне здоров'я.

Поширений міф

Стерильні умови в пологовому будинку - міф. Будь-який грамотний лікар знає, що ніяких стерильних умов там немає, подібна обробка приміщень можлива тільки за наявності дуже серйозного і дорогого оснащення, такі стерильні палати використовуються лише при лікуванні онкології крові. У пологових будинках "процвітає" стафілокок, стрептокок, та інші інфекції - відомі як, госпітальна інфекція - найзліша мікрофлора, яка постійно мутує і росте на тому, чим її намагаються знищити.

У людини імунітет проти мікробного середовища формується на протязі 6-ти місяців, відповідно до домашнього мікробного середовища у жінки вже сформований імунітет, який передається маляті, таким чином, будинок і близькі люди є абсолютно безпечними для дитини в плані інфекцій, чого не можна сказати про лікарняні умовах.

Закон не гарантує ...

З одного боку, закон не гарантує жінці благополучного результату пологів, якщо вона народжує не в медичній установі, з іншого боку, закон так само НЕ гарантує благополучний результат пологів жінкам, які перебувають у медичному закладі.

Трохи історії:
Відомості про те, що за часів повсюдних домашніх пологів, до появи пологових будинків, була дуже висока смертність, не має під собою доказів, і суперечать фактом величезного приросту населення; якби жінки вмирали в пологах так часто, як це намагаються подати, то ми б вже вимерли як вид!

Колись госпітальні пологи були вирішенням для осіб без певного місця проживання, і знаходилися ці ліжка в «будинках презирства», заможні люди ніколи не народжували в пологових будинках.

Не варто квапити малюка

Стимуляція пологів, як це не сумно, в абсолютній більшості випадків не має реальних показань до застосування. Найчастіше індивідуальний сценарій природних пологів не відповідає медичним стандартам чи бажаного медпрацівниками часу доби. Випадки екстреної стимуляції (затримка терміну на 3 тижні, наприклад) украй рідкісні, та й тоді незрозуміло, чи потрібна стимуляція: адже дата пологів не завжди встановлюється точно і організм в більшості випадків сам знає, коли прийшов час народжувати. Згубність стимулювання полягає в тому, що пологи протікають неприродно, сутички у багато разів сильніші і болючіші. При цьому, найчастіше справа закінчується родовою травмою дитини, не кажучи вже про згубний вплив лікарських препаратів.

Потрібно дати дитині, як казав Ф. Лебойе, увійти в цей світ у своєму ритмі, у своєму темпі, не квапити його. Ще важливо, щоб жінці не говорили: «Тужся, тужся!». Тому що це травматично не тільки для неї, це травматично для дитини, він не встигає «скласти» свою голівку. Так званий, акушерський посібник, тобто витягування дитини за голову, за даними неврологів - найчастіша причина травм шийного відділу хребта, яка тягне за собою проблеми в перебігу всього життя.

Шийка матки ніколи не набрякає, якщо жінка тужиться обережно, дотримуючись велінням свого тіла. Це відбувається, якщо жінка тужиться довільно, за вказівкою акушерки або лікаря, не маючи в тому власної потреби.

Слабкість пологової діяльності

Малюк - активний учасник пологів і не слід «витужувати» його насильно, якщо він ще не готовий вийти. А скільки ж у пологовому будинку того, що може жінку турбувати! Освітлення, персонал, моніторинг, писк приладів, внутрішні дослідження, питання, браслети, прибирання, балаканина, дотики, ведення карток, зміна положення і т.д ...

Постуральний синдром

Поза пологів на спині - найнезручніша і хвороблива (жоден ссавець не народжує на спині). Ззаду матки, з боку хребта знаходиться черевний відділ аорти, якщо жінка лежить на спині, то вагітна матка + дитина + води + плацента = близько 10 кг. Все це тисне на аорту і знижує тут кровотік, що різко порушує кровообіг і в матці і в плаценті.

М'язи дуже чутливі до нестачі кисню, в результаті, виникає найсильніша біль + порушується дихання у плода. Нирки дуже чутливі до тиску в системі, якщо тиск падає менше 80 мм. ртутного стовпа, то фільтрація в нирках припиняється - вони починають видавати гормон вазопресин, який підвищує тиск в організмі жінки, що є частим ускладненням при роддомовскіх пологах.

Вихід з матки, при позі на спині, спрямований вгору, що суперечить напрямку сили тяжіння. Це відомо медикам під назвою постурального синдрому. Постуральний синдром - синдром ускладнень в пологах, який виникає в результаті неправильного положення породіллі. Зручна для жінки поза - краща профілактика кровотечі.

Інфікування дитини під час пологів

Жінок часто лякають тим, що проходячи через родові шляхи, дитина буде інфікуватися, тому краще зробити кесарів розтин. У цьому випадку неоходно пам'ятати, що інфекція в родові шляхи потрапляє з верхніх відділів - з труб, з матки, з шийки матки. Відповідно, якщо інфекція присутня, то вона вже є і у малюка, і проходження родових шляхів ніяк не зможе її погіршити.

І ось ваше щастя з'явилося на світ! У цей момент складно думати про щось інше, окрім цього маляти, і все ж доведеться і тут не забути про його безпеку!

Пуповина повинна відпульсувати!

Кров, що знаходиться в плаценті належить дитині, і йому необхідно її отримати повністю. Важливість того, що дитина повинна якийсь час перебувати на подвійному диханні (через ще пульсуючу пуповину + розкриваючі легені) давно доведена, в цьому випадку легені розкриваються поступово, не викликаючи психічної травми у дитини.

Так як всі больові рецептори розташовані в плеврі - оболонці, в яку «запаковані» легені. У разі, якщо пуповина перерізується відразу після народження, немовля відчуває стан задухи, змушений зробити різкий вдих, відчуваючи, внаслідок цього, сильний біль. Пуповина повинна відпульсувати - говорять вчені.

Пологи - це щастя!

Якщо проаналізувати розповіді жінок, які народжували в домашніх умовах, або в клініках, де мінімалізовано медичне втручання, можна легко простежити, одну з яскравих складових, які об'єднують ці розповіді - це психологічний комфорт, і спокій, який відчувають жінки під час пологів. За визнанням багатьох породіль, вони відчувають почуття переповнюючого щастя, згадуючи свої пологи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, безпека, народження дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чому важливо тренуватися до народження крихітки?

Правильне дихання допоможе під час пологів

Пологи | 17:00, 13.02.2020

Чому важливо тренуватися до народження крихітки?


Переживаєте щодо пологів?

Скільки окситоциту вводять в організм породіллі

Пологи | 14:00, 10.02.2020

Переживаєте щодо пологів?

Чи потрібне хірургічне втручання?

Як відбуваються пологи при діагнозі "вузький таз"

Пологи | 12:00, 09.02.2020

Чи потрібне хірургічне втручання?


Коли лікарі йдуть на такий крок?

Дві причини проведення амніотомії під час пологів

Пологи | 18:00, 02.02.2020

Коли лікарі йдуть на такий крок?

Коли без розрізу промежини не обійтися?

В яких випадках під час пологів роблять епізіотомію

Пологи | 17:00, 31.01.2020

Коли без розрізу промежини не обійтися?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: