Як відбуваються пологи при діагнозі "вузький таз"

Adoption
Date
  • 57 Переглядів
Чи потрібне хірургічне втручання?

2095_888.jpeg (139.23 Kb)

Поки пологи не почалися, лікарі будуть говорити не про клінічно вузький таз, а про клінічну невідповідність між його параметрами і розмірами головки малюка - якщо голівка більша, може знадобитися рентгенпельвіометрія. Метод дозволяє максимально точно зіставити розміри внутрішніх порожнин малого таза з об'ємом головки дитини і зробити досить точний прогноз на пологи. Обстеження проводять тільки після 38 тижнів вагітності, коли малюк вже підріс. Але остаточний діагноз все одно ставиться тільки в пологовому будинку.

Майбутні мами з вузьким тазом в жіночій консультації завжди знаходяться на спеціальному обліку, і за 1-2 тижні до пологів їм пропонують госпіталізацію, щоб уточнити діагноз і вибрати оптимальну тактику ведення пологів.

Абсолютними показаннями до кесаревого розтину стають: діагноз «клінічно вузький таз», III і IV ступінь звуження таза, кісткові пухлини в малому тазу або його деформації через перенесених травм і захворювань.

Природні пологи можливі, тільки якщо анатомічно вузький таз I або II ступеня звуження під час пологів не перетворився в клінічно вузький. Але при такому сценарії дуже ймовірні ускладнення. Найчастіші з них - це затяжні пологи, при яких хвороботворна флора з піхви проникає в матку, тому і у мами, і у малюка паралельно збільшується ймовірність заразитися бактеріальною інфекцією; передчасно відійшли навколоплідні води і слабка пологова діяльність. Крім того, помітно зростає ризик родових травм як для жінки, так і для малюка. Наприклад, якщо головка протягом 1,5-2 години не просувається вперед, то на цій ділянці вона притискає м'які тканини мами до кісток тазу.

Малюк теж наражається на небезпеку. Протискуючись через кістки вузького таза, голівка дитини відчуває механічні навантаження, в результаті яких можуть з'явитися гематоми, розірватися дрібні судини і навіть пошкодитися шийний відділ хребта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, вузький таз


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по теміНаскільки ця інформація відповідає дійсності?

Параліч після епідуральної анестезії: міф чи правда?

Пологи | 15:00, 11.03.2020

Наскільки ця інформація відповідає дійсності?


Нонсенс? Чи логіка все-таки є?

Лікарі не дозволяють кричати під час пологів: 3 причини

Пологи | 16:00, 28.02.2020

Нонсенс? Чи логіка все-таки є?

Гінеколог стежить за вашим здоров'ям у посиленому режимі? Можливо, він має рацію

Підвищена крововтрата через проблеми з планцентою: чого остерігатися?

Пологи | 20:00, 22.02.2020

Гінеколог стежить за вашим здоров'ям у посиленому режимі? Можливо, він має рацію


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: