Домашні пологи: 5 фактів

Adoption
Date
  • 1394 Переглядів
Все більше і більше жінок вважають за краще народжувати в комфорті власного будинку, а не в стінах лікарні. Число домашніх пологів зросло на 29%. Домашні пологи досі вважаються рідкісними, але останнім часом зростання знаменує собою нову тенденцію. Хоча точна причина зростання не відома, вона може бути пов'язана з жінками, охочими меншого медичного втручання під час пологів. Інші жінки просто відчувають себе набагато спокійніше в рідних стінах. Як би там не було, ось п'ять фактів, які потрібно знати про домашні пологи.

1. Лікарняні пологи - більш безпечні

Суперечки з приводу того, чи є домашні пологи безпечними, тривають. Незважаючи на те, що Асоціація акушерів і гінекологів підтримує право жінок на самостійний вибір місця проведення пологів, лікарні та пологові будинки є найбезпечнішими місцями. Тим не менш, такі організації, як Всесвітня організація охорони здоров'я, підтримують домашні і позалікарняні варіанти народження для жінок з низьким рівнем ризику.

2. Домашні пологи пов'язані з підвищеним ризиком смерті

У 2010 році аналіз показав, що, хоча абсолютний ризик народження дітей на дому може бути низьким, заплановані домашні пологи пов'язані з дворазовим збільшенням ризику смерті новонародженого протягом першого місяця життя у порівнянні із запланованими пологами в стаціонарі.

Дослідники виявили, що 0,2% дітей, народжених вдома, померли через 1-4 тижні після народження, у порівнянні з 0,09% дітей, народжених у лікарнях. Але аналіз був заснований на дослідженнях як високої, так і низької якості, тому висновки можуть не відображати дійсні ризики та переваги домашніх пологів, стверджують фахівці.

3. Діти, народжені вдома, рідше хворіють

Діти, народжені вдома, можуть мати меншу ймовірність народитися недоношеними або з низькою вагою. 6% дітей, народжених вдома, були передчасними, у порівнянні з 12% дітей, народжених у лікарнях. Число дітей, народжених вдома з низькою вагою, склало 4%, в порівнянні з 8% для лікарняних пологів. Але низький ризик може бути пов'язаний швидше з тим, що вдома народжують, як правило, жінки з низьким рівнем ризику.

Недавні дослідження також показують, що освіта і професійна підготовка домашнього обслуговуючого персоналу, а також відстань між будинком і лікарнею в разі виникнення надзвичайної ситуації, може мати велике значення, визначаючи безпеку домашніх пологів.

4. Акушерки мають значення

Дослідники виявили, що діти, народжені вдома, частіше мають припадки і низькі оцінки за шкалою Апгар. Тест за шкалою Апгар використовується для оцінки стану здоров'я новонароджених і заснований на диханні дитини, частотою серцевих скорочень, м'язовому тонусі і рефлексах. Однак, коли при народженні були присутні сертифіковані акушерки, діти жили так само, як ті, хто народився в лікарнях.

Діти, народжені в дома, можуть бути частіше схильні до підвищеного ризику виникнення проблем зі здоров'ям, тому що моніторинг не може бути настільки ж суворими, як у лікарні. При плануванні домашніх пологів жінки повинні бути поінформовані про те, яку підготовку і досвід повинна мати акушерка, а також мати запасний план на випадок ускладнень.

5. Жінки з певними захворюваннями, не повинні планувати пологи вдома

Мами з певним станом здоров'я мають високий ризик ускладнень під час пологів, і не повинні намагатися провести пологи вдома. До таких жінок відносяться мами з діабетом, високим кров'яним тиском, або хронічними захворюваннями.

У недавньому дослідженні домашніх пологів вчені розглянули медичні карти 223 випадки пологів вдома з 2004 по 2008 рік і виявили, що вісім дітей померли, коли їх перевели в лікарню, тому що щось пішло не так під час пологів. У багатьох мам у дослідженні були захворювання, які ставили їх під ризик ускладнень. Домашні пологи також не рекомендовані, якщо раніше у жінки був кесарів розтин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: домашні пологи, шкала Апгар


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як зрозуміти, що вам скоро народжувати?

П'ять симптомів того, що пологи близько

Пологи | 23:20, 05.07.2019

Як зрозуміти, що вам скоро народжувати?

Чи є в цьому негативні наслідки?

Знеболювання пологів: чим це загрожує мамі?

Пологи | 15:15, 05.07.2019

Чи є в цьому негативні наслідки?

Якщо у вас немає нагальних показів, народжуйте природно!

Кесарів розтин знижує дитячу увагу

Пологи | 23:25, 03.07.2019

Якщо у вас немає нагальних показів, народжуйте природно!

Як це поєднати з рекомендаціями лікарів?

Вчені: перед пологами потрібно трохи поїсти

Пологи | 22:15, 26.06.2019

Як це поєднати з рекомендаціями лікарів?

Всі страхи - лише у вашій голові!

Шість способів підготуватися до легких пологів

Пологи | 00:30, 19.06.2019

Всі страхи - лише у вашій голові!

Коли настане перша менструація після пологів - детальніше читайте в матеріалі.

Коли починаються місячні після пологів

Пологи | 09:30, 09.06.2019

Коли настане перша менструація після пологів - детальніше читайте в матеріалі.

Права, які має вагітна при пологах.

Які права має жінка під час пологів

Вагітність та пологи | 09:30, 08.06.2019

Права, які має вагітна при пологах.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: