Дивні звуки, які видає наша щелепа: 7 причин для тривоги

Adoption
Date
  • 49 Переглядів
Багато людей не з чуток знають про таку проблему як хуст в щелепі. У багатьох випадках це явище пов'язане з фізіологічною будовою і не несе в собі ніякої небезпеки. Однак фахівці рекомендують в деяких випадках звертати більше ретельну увагу на ці тривожні симптоми, оскільки вони можуть свідчити про серйозні захворювання.

4408_szelepa_zvuk.jpg (25.13 Kb)

Існує кілька причин, чому хрустить щелепа. Грунтуючись на їх коректному виявленні, можна застосувати і правильні способи усунення даної неприємної симптоматики. Відштовхуючись від багаторічного досвіду фахівців в цьому питанні, наш сайт підготував список основних причин, чому щелепні суглоби видають характерний звук або клацання, що приносять дискомфорт або больові відчуття, та способи їх лікування.

Причини:

1. Підлітковий вік. У момент, коли максимально інтенсивно формується кісткова тканина, є ймовірність того, що в щелепи може відбуватися специфічний хрускіт. Це природний фізіологічний процес, що відбувається в організмі, тому через деякий проміжок часу цей симптом пройде сам по собі.

2. Специфіка професії. В силу обставин, в яких людині доводиться найактивнішим чином застосовувати ораторську мову (актори, політики, вчителі та ін.), Такий синдром як хруст в щелепі виникає в зв'язку з надмірним навантаженням на щелепний суглоб. До серйозних патологій це зазвичай не призводить. Досить дати відпочити щелепному суглобу, тим самим знизивши на нього навантаження, і даний симптом пройде.

3. Ревматизм і артрит. Періодичні виникнення хрускоту можуть свідчити про початкову стадію розвитку хвороб суглобів, таких як ревматизм і артрит.

4. Зменшення рідини в суглобі. Внаслідок деяких інфекційних захворювань або хірургічних втручань починається значне зменшення внутрішньощелепної рідини, що і викликає специфічні клацання.

5. Травми. Різного виду травми так само можуть привести до періодичного хрускоту в щелепі.

6. Пломби. У багатьох випадках дискомфорт в щелепних суглобах викликаний банальними пломбами, які, можливо, були встановлені з неякісних матеріалів.

7. Жувальна гумка. Постійне і довгострокове вживання жувальної гумки дає посилене навантаження на щелепу, внаслідок чого так само може виникнути такий звук.

8. Такий же симптом може супроводжуватися додатково болем в скронях, почервонінням, дискомфортом в щелепному суглобі. Його причинами можуть бути:

- запалення щелепного суглоба;
- невралгія;
- прорізування зубів мудрості;
- проблеми з шийним відділом хребта.

Якщо в деяких випадках звернення до фахівця можна відкласти на короткий час, то при ситуаціях, коли біль виникає при жуванні, розмові та невеликому відкритті рота, похід до лікаря повинен бути негайним.

Так само слід звернути увагу на напруженість в м'язах, біль при натисканні між щокою і вушною раковиною, поява асиметричності через тонус м'язів.

До яких лікарів звертатися?

Основними фахівцями, що займаються лікуванням хрускітом в щелепі займаються стоматологи, ортодонти, щелепно-лицьові хірурги.

Методи лікування застосовуються різні, в залежності від причини виникнення хрускоту. В основному це:

- використання м'якої суглобової шини;
- призначення лікарських препаратів для зменшення больових відчуттів;
- витяг рідини з суглоба з подальшим застосуванням ін'єкцій;
- електрофорез, що дозволяє знизити біль і поліпшити кровообіг;
- застосування ультразвуку - одного з найбільш дієвих способів, що впливають на усунення болю і м'язових спазмів, а так само поліпшує обмін речовин і кислотно-лужний баланс в суглобах. Найчастіше ультразвук застосовується для людей, які страждають на артрит;
- лікування у стоматолога щодо виправлення неправильного прикусу, прошліфування або протезування зубів;
- якщо ці види лікування не мають сенсу, призначається хірургічне втручання, фізіотерапія;
- для більшої ефективності слід застосовувати комплексну терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: жіноче здоров'я, чоловіче здоров'я, лікування, тіло людини, мова, тіло, щелепа, проблеми з щелепою, стоматологи, ортодонти, щелепно-лицьові хірурги, зуби, протезування, електрофорез, дозволяє знизити біль, поліпшити кровообіг, застосування ультразвуку, од


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Холодна пора року особливо є небезпечною тим, що легко можна підхопити простудні захворювання або грип, особливо складно, коли хворіють діти. Як за до

Ігри, які лікують: вправи для оздоровлення дихальної системи дитини

Дитина | 23:00, 19.10.2021

Холодна пора року особливо є небезпечною тим, що легко можна підхопити простудні захворювання або грип, особливо складно, коли хворіють діти. Як за допомогою ігор зміцнити імунітет дитини і допомогти швидше одужати?

Гастрит - досить поширене захворювання шлунка, яке останнім часом досить часто зустрічається не тільки у дорослих, але і у дітей різного віку.

Гастрит у дитини: основні правила дієтичного харчування

Дитина | 21:00, 18.10.2021

Гастрит - досить поширене захворювання шлунка, яке останнім часом досить часто зустрічається не тільки у дорослих, але і у дітей різного віку.

Крім ліків ефективно впоратися з бронхітом допоможуть спеціальні вправи з дихальної гімнастики.

Дихальна гімнастика для дітей при бронхіті: вправи для одужання

Дитина | 19:00, 18.10.2021

Крім ліків ефективно впоратися з бронхітом допоможуть спеціальні вправи з дихальної гімнастики.

За статистикою в Україні 1,5 млн. чоловік страждає на діабет. Але лікарі кажуть, що цифри занижені і кількість діабетиків може перевищувати 2 млн.

5 перших симптомів цукрового діабету

Хвороби | 17:00, 18.10.2021

За статистикою в Україні 1,5 млн. чоловік страждає на діабет. Але лікарі кажуть, що цифри занижені і кількість діабетиків може перевищувати 2 млн.

Свій перший плановий медичний огляд дитина проходить ще в пологовому будинку. Тоді оцінюють загальний стан новонародженого, беруть необхідні аналізи.

8 лікарів, яким обов'язково потрібно показати дитину до року

Дитина | 08:30, 18.10.2021

Свій перший плановий медичний огляд дитина проходить ще в пологовому будинку. Тоді оцінюють загальний стан новонародженого, беруть необхідні аналізи. Після виписки, малюка «передають» в поліклініку за місцем проживання. З цього моменту він буде відві

Згідно з календарем профілактичних щеплень, дітки повинні проходити вакцинацію - захист від різних хвороб. Ви вирішили не робити дитині щеплення? Тоді

Відмова від щеплень: які ускладнення після хвороб можуть бути у невакцинованих дітей

Дитина | 02:30, 18.10.2021

Згідно з календарем профілактичних щеплень, дітки повинні проходити вакцинацію - захист від різних хвороб. Ви вирішили не робити дитині щеплення? Тоді ви повинні знати, які ускладнення можливі після різних хвороб, якщо ваш малюк не щеплений.

Що таке мазь гідрокортизону і навіщо вона повинна бути в домашній аптечці? Пояснює педіатр Комаровський.

Навіщо потрібна мазь гідрокортизону в домашній аптечці: Комаровський

Доктор Комаровский | 00:30, 18.10.2021

Що таке мазь гідрокортизону і навіщо вона повинна бути в домашній аптечці? Пояснює педіатр Комаровський.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: